Swinger (Eş Değiştirme) Olayı Nedir? Neden İnsanlar Bunu Tercih Eder?

Swinger (Eş Değiştirme) Olayı Nedir? Neden İnsanlar Bunu Tercih Eder?

Swinger ne demek? Son dönemde yaygın bir biçimde çiftler tarafından tercih edilen Swinger, her ne kadar aykırı bir cinsel birliktelik gibi görünüyor olsa da pek çok kimse tarafından oldukça merak edilmektedir. Swinger partilerinin tercihinin neden gerçekleştiği ve oldukça aykırı bir cinsel deneyim olmasına karşın insanların nasıl bir böyle bir eğilimin parçası olabildiği Swinger hakkında en çok merak edilen durumların başında gelmektedir.

Swinger ya da “Eş Değiştirme” olarak bilinen bu aykırı cinsel deneyimin detayları ise her bir olayda ya da her bir talepte farklı biçimlerde ortaya çıkabilmektedir. Genelde evli çiftler arasında rastlanan bu eş değiştirme olayına dair tüm merak edenler için Swinger olayı nedir? evli veya sevgili insanlar neden eş değiştirme partilerini tercih eder? Sorularının cevabı:

Swinger Nedir?

Swinger Ne Demek

Öncelikli olarak Swinger nedir? sorusuna cevap bulmak gerekirse Swinger: günümüzde her ne kadar “Eş Değiştirme” olarak tanımlanıyor olsa da temel anlamda “yaşamın tadını yaşayan kimse” olarak tanımlanmaktadır. Yani Swinger bu tarz bireyler için sadece bir cinsel aktivite olmaktan çok daha fazlasıdır ve temel olarak bir yaşam tarzı anlamına gelir.

Günümüzde ise Swingerın yaygın olarak kullanımı tahmin edileceği üzere evli ya da sevgili çiftlerin birbirleriyle eşlerini değiştirmesi ve bu değişim sonucunda cinsel birlikteliğin yaşanıyor olması üzerine tanımlanmaktadır. Bu tarz durumlarda her bir Swinger çift için şartların farklı geliştiği ve kurulan etkileşimin de farklı varyantlara ev sahipliği yaptığını söylemek mümkündür.

Çiftler Neden Swingerı Tercih Eder?

Swinger Ne Demek

Özellikle son dönemde Swinger tarzı cinsel birliktelik tercihinde bulunan çiftlerle yapılan söyleşiler, röportajlar ve gündeme yansıyan durumlar söz konusu çiftlerin farklı talepleri karşılamak için bu tarz bir eğilime sahip olduğunu göstermiştir. Mutsuz cinsel yaşantı, aldatma/aldatılma, farklı deneyim arayışları insanları bu tarz bir birlikteliğe sürükleyen en temel nedenler gibi görünüyor olsa da tüm bu durumlar tek başına Swingerı açıklamaz.

Swinger deneyimi yaşayan ve bu deneyimi sürekli hale dönüştüren çiftler çoğunlukla yeni bir deneyim yaşamak amacıyla bu tarz bir tercihte bulunduğunu belirtmiştir. Yeni deneyimlere duyulan merak kadar Swinger çiftler üzerine yapılan araştırmalardan elde edilen bulgular, çiftlerden en az birinin cinsel deneyim yaşama konusunda görece daha kısır ve zayıf kaldığını ve dolayısıyla Swinger tercihinde bulunduğunu göstermiştir.

Swinger tarzı bir cinsel birliktelik tercihinde bulunan çiftlerden çoğunlukla biri daha belirgin biçimde bu tarz bir eğilime sahiptir. Büyük oranda diğer çiftin rızası ve onayının alınmasıyla başlatılan Swinger birliktelikler, kendine özgü bir ekosisteme de sahiptir. Günümüzde bazı şehirler başta olmak üzere farklı alanlarda toplanan, sohbet eden, eğlenen ve bu yaşam tarzını daha geniş kitlelerle paylaşan çiftler bulunuyor olmakla birlikte Swingerın kendine özgü yazılı olmayan kurallara sahip olduğu da belirtilmelidir.

Swingerda Yazısız Kurallar

Swinger Ne Demek

Swinger çiftler farklı şehirlerde önceden belirlenmiş mekanlarda dönemlik partilerle buluşarak bu tarz bir yaşam tarzını benimseyen diğer çiftlerle etkileşim kurmaktadırlar. Aynı zamanda sosyal medya platformları üzerinden de çiftler arasında etkileşim kurulduğu gibi yapılan toplantılar, sohbetler ve daha ileri giderek gerçekleşen cinsel deneyimlerde belirtilmiş olduğu gibi bazı temel ve yazılı olmayan kurallar da bulunmaktadır.

Hemen her sosyal, ekonomik ve kültürel düzeyden çiftin bulunduğu Swinger toplantıları, rıza unsurunun en belirgin şekilde korunması üzerine dayanmaktadır. Çiftler arasında rıza ve istek olmadan herhangi bir deneyim yaşanmadığı gibi bu tarz ortamlarda yazılı olmayan bir diğer önemli kural da çiftlerin hangi mesleği yaptığı ya da sosyal durumunun ne olduğu gibi soruların yoğun olarak sorulmuyor olmasıdır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.