Sponsorluk Kararı Tepkilere Neden Olmuştu! Togg, Fatih Altaylı’nın Konuk Olacağı Etkinlikten Çekildi!

Gazeteci Fatih Altaylı’nın katılacağı Brand Week İstanbul’a sponsor olan Togg, sosyal medyada dönen tartışmalar sonrası etkinlikten çekileceğini duyurdu. Özellikle seçim döneminde Togg üzerinden yürütülen kampanyalara sert tepkiler gösteren gazeteci …

Sponsorluk Kararı Tepkilere Neden Olmuştu! Togg, Fatih Altaylı’nın Konuk Olacağı Etkinlikten Çekildi!

Gazeteci Fatih Altaylı’nın katılacağı Brand Week İstanbul’a sponsor olan Togg, sosyal medyada dönen tartışmalar sonrası etkinlikten çekileceğini duyurdu.

Özellikle seçim döneminde Togg üzerinden yürütülen kampanyalara sert tepkiler gösteren gazeteci Fatih Altaylı’nın katılacağı Brand Week İstanbul etkinliğine Togg firmasının sponsor olması sosyal medyada tepki çekmişti.

Konudan haberi olmadığını söyleyen Altaylı, ”Dün bazı troller, bir yerlerden aldıkları emir doğrultusunda olsa gerek bana yönelik bir saldırı başlattılar. ‘Bu dangalak trol sürüsüne şunu söyleyeyim. Ben o etkinlikte geçen yıl da bir panelde yer aldım. O zaman da Togg sponsordu.” diyerek tepki gösterdi.

Sosyal medyada dönen tartışmaların ardından Togg Brand Week İstanbul etkinliğinden çekildiğini duyurdu.

Togg kanadından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: 

‘Marka ve ürünlerimizi pazarlama profesyonelleriyle buluşturmak amacıyla önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan bir etkinlikte ‘kurumsal sponsor’lardan biri olarak yer alma kararı almıştık.

Ancak bazı mecralarda, etkinlikte yer alma şeklimizin amacı dışında tartışmalara konu olması ve markamıza zarar vermesi üzerine bu organizasyondan çekilme kararı aldığımızı bildiririz.’

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.