Sevdiğinize Söyleyip Kalbini Eritebileceğiniz Kitap Alıntıları

Sevdiğinize Söyleyip Kalbini Eritebileceğiniz Kitap Alıntıları

Sevdiğinizi özel hissettirmenin romantik bir kitaptan alıntılar yapmaktan daha iyi bir yolu olabilir mi? Kız-erkek, cinsiyet fark etmeksizin herkesin hoşuna gidebilecek kitap alıntıları ile hem kültürünüzü hem sevginizi aynı anda gösterebilirsiniz.

1. Jane Eyre, Charlotte Brontë

“Sanki sol kaburgamın altında bir yerde bir ip varmış da bu ip, senin sol kaburgana sımsıkı bir kördüğümle bağlanmış. Öyle sanıyorum ki aramıza dağlar, denizler girerse bizi birbirimize bağlayan bu ip kopacak. O zaman da için için kanlarım akacakmış gibi bir kuruntuya kapılıyorum.”

“Gönül kimi severse güzel odur.”

Bu cümleler ne de güzel anlatıyor ikilinin yaşadığı aşkı. Kalbinin sevdiğinin kalbine olan bağlantısı Jane Eyre’i mutlu sona ulaştırmıştı, seni neden ulaştıramasın?

2. Aynı Yıldızın Altında, John Green

“Ona uykuya dalar gibi aşık oldum. Önce yavaş yavaş, sonra bir anda.”

“Sayılı günler içinde bana bir sonsuzluk verdin ve bunun için sana müteşekkirim.”

En kötü zamanlarında birbirlerini bulup yaşadıkları güçlüklere rağmen aşkları solmayan bu ikilinin duyguları sizin de aşkınızı güzelleştirebilir.

3. Paris’ten Çiçeklerle, Sarah Jio

“Hayat, rüyası aşk olan uzun bir uykudur.”

“Sevgi insanları zamandan, savaş ve yıkımdan, kötülükten ya da acıdan daha güçlü olan bağlarla birbirine bağlar.”

Herkesin hayali bir gün Paris’te sevgilisinin elini tutmak olabilir, fakat o anın sevincini yaşamak için başka bir ülkeye gitmenize gerek yok. Sıcak sözcüklerle sevdiğinizi fazlasıyla mutlu edebilirsiniz.

4. Sputnik Sevgilim, Haruki Murakami

“Ben aşık oldum. Şüphe yok. Buz soğuktur, gül kırmızı. Ve bu aşk beni sürükleyip bir yerlere götürmeye çalışıyor; öyle güçlü bir akıntı ki ondan kendimi korumam neredeyse olanaksız. Ama artık dönüş yok. Kendimi bu akıntıya bırakmak dışında bir şey yapamam. Yanıp kül olsam da, yok olup gitsem de.”

İçinize dolup taşan sevginizi anlatmak belki zor gelse de kendinizi duygularınızın akışına bırakıp sevdiğinizi gülümsetmek gerekir bazen.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: takipçi satın al