Selülit Nasıl Geçer? Evde 3 Doğal Tarifle Selülitlerden Kurtulmak!

Selülit Nasıl Geçer? Evde 3 Doğal Tarifle Selülitlerden Kurtulmak!

Selülit nasıl geçer; Selülit, cilt altı yağ dokularının şişmesi, sertleşmesi veya irin haline gelmesiyle ortaya çıkan bir sorundur. Selülit vücudun yağ dokularıdır. Bir sağlık problemi değildir, estetik bir problemdir. Selülit tedavisi için en çok tercih edilen bölge genellikle kalçalar, karın ve bacaklardır.

Selüliti en aza indirmek için tuz ve tuzlu besinlerden kaçınılmalıdır. Bol miktarda fesleğen, lahana, limon, çilek, portakal gibi meyveler tüketilmelidir. Ayrıca bol miktarda su içilmeli ve yürüyüşler yapılmalıdır.

Selülitlerden Kurtulmak İçin Öneriler

Selülit Nasıl Geçer Evde 3 Doğal Tarifle Selülitlerden Kurtulmak!

A) 1’er tutam erkeçsakalı, ayrıkotu, karahindiba, mısır püskülü alınarak beş bardak su ilave edilerek kaynatılır. Soğuduktan sonra günde üç öğün içilir.

B) 2’şer tutam ısırgan otu, kırlangıçotu, ebegümeci, sarmaşık ve 1 tutam sari düğün çiçeği alınarak bir kaba konulur ve beş bardak su ilave edilerek kaynatılır. Soğuduktan sonra selülitli yerlere masaj yapılır.

C) 1 tutam orman sarmaşığa yeteri kadar su ilave edilerek kaynatılır, temiz bir bezle selülitli bölgelere sürülür.

Ayrıca selülit için bitkisel yağlar da kullanılabilir. Bunlar; biberiye yağı, limon yağı, nane yağı, susam yağı, lavanta yağı, buğday yağı, rezene yağı, portakal yağı, anason yağı, keten yağı, ardıç yağı, yasemin yağı, jojoba yağı, zambak yağı ve yosunlu sabun.

Bu yağlar, selülitli bölgelere masaj yapılarak sürülür. Bu uygulama iki günde bir defa uygulanarak 1-2 saat sonra yıkanır. Bu süre hassas ciltlerde daha kısa bekletilir. Yıkama işlemi yapılırken yosunlu sabun kullanılmalıdır

Selülitlerden kurtulmak namına sizler için hazırladığım içeriğin sonuna geldik, kendinize yukarıda bahsettiğim tariflerle güzel bir selülit tedavisi uygulayabilirsiniz. Ayrıca, daha fazla bu tarz öneriler ve tarifler hakkında bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki yazar profilimi adımın üstüne tıklayarak ziyaret edebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.