Kıvırcık Saç Kesim Modelleri

Kıvırcık Saç Kesim Modelleri

Kıvırcık saçlara sahip olanların genelde şikayet ettikleri kıvırcık saç modelleri aslında birçok kişinin tatlı ve çılgınca bulduğu saç modellerindendir. Özellikle düz saçlara sahip olan kadınlar, kıvırcık saçlara sahip olabilmek için uzun saatler uğraşıyorlar ve yine de doğal kıvırcığa ulaşamadıklarından dert yanıyorlar. Kıvırcık saçlara sahip olan kadınlar bu nedenle saçlarınıza gereken değeri vermelisiniz.

Kıvırcık saç tarzlarının bakımını yapmak da oldukça zordur. Öncelikle saçların büyük özenle yıkanması ve yıkama uygulamasından hemen sonra da güzelce bakım yapılması gerekir. Bu sayede daha uzun ömürlü kıvırcık saçlara sahip olur ve daha az yıpranmasına yardım edersiniz. Kıvırcık yapılı olan saçlarınıza uygulayacağınız en doğal görünüm onları serbest bırakmak olacaktır.

Serbest bırakmış olduğunuz saçlarınızı rahat bir şekilde kullanabilir ve başka bir model arayışına gerek görmeden günlük hayatta bu saç modelinden yana tercihinizi kullanabilirsiniz. Unutmayın, kıvırcık saçlarınız kendiliğinden hacimli bir görünüme sahiptir. Bunun için ayrıca saçlarınıza kabartıcı saç bakım ürünleri uygulamayın.

Çünkü bu ürünler saçlarınızın aslında olduğundan daha kötü ve bakımsız algılanmasına yol açarlar. Kendiliğinden doğal bir güzelliğe sahip olan saçlarınızı bu ürünlerle kötü bir görünüm oluşturmasına neden olmak istemezsiniz eminiz. İzin verin saçlarınız rüzgarda ahenkle dans etsin ve tüm bakışları üzerinize toplasın.

Ancak saçlarınız olması gerekenden daha kabarık duruyorsa üst kısımlardan saçlarınızın bir kısmını toplayabilir ve alt kısımları açık bırakabilirsiniz. Bu sayede saçlarınızın kabarması durumu söz konusu olmaz.

Kıvırcık saç modellerinde tavsiye ettiğimiz bir başka nokta ise, saçlarınızı her zaman değil fakat belirli aralıklarla bir saç fırçası yardımıyla taramanızdır. Doğal görünümüne ilave olarak yapacağınız yumuşak fırça dokunuşları saçlarınızın daha özenli görünmesine yardımcı olacaktır. Kıvırcık saç modelleri kabarık bir halde olmasından dolayı yüzünüzün sevimli ve hoş görünmesini de sağlarlar.

Kıvırcık Saç Kesim Modelleri

Katlı saç kesim modelleri veya perçemli saç modelleri de sizlere sevimlilik katarak dikkat çekmenizi sağlıyor. Saçlarınızı sadece arkada bir at kuyruğu modeli yapmanız bile sizleri şık bir görünüme kavuşturabilir. Şıklık ve doğallığın bu modelde son derece sağlanabildiği kıvırcık saç modeline sahip olan kadınlar oldukça şanslılardır. Buna ek olarak tercih edeceğiniz takılar ve küpeler hatta elbiselerinizin saçlarınızla ne kadar uyumlu olacağını tahmin bile edemezsiniz.

#1

#2

#3

#4

#5

#6

#7

#8

#9

#10

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

  1. PauL dedi ki:

    Merhaba, Paylaşım İçin Çok Teşekkürler.Böyle güzel konuları makaleleri bizlerle paylaştığınız çok güzel bilgi haznemizi genişletiyorsunuz.