Her Sabah Yürüyüşün Zayıflamaya Olan Etkisi / Etkileri

Her Sabah Yürüyüşün Zayıflamaya Olan Etkisi / Etkileri

Sağlıklı bir egzersizdir. Vücudu yormadan yavaş yavaş forma sokan her yerde yapabileceğimiz bir egzersiz şeklidir. Yürüme sürenizin yoğunluğuna ve diyetinizin nasıl olduğuna bağlı olarak kilo verebilirsiniz. Fiziksel aktiviteyle daha az kalori almayı içeren diyet ile beraber yürüyüş yaparak rahatlıkla zayıflamak söz konusudur.

Günlük Yakılması Gereken Kalori

Yürüme gibi fiziksel aktivite kilo kontrolü için önemlidir çünkü kalori yakmanıza yardımcı olur. Günlük rutininize 30 dakikalık tempolu yürüyüş eklerseniz, günde yaklaşık 150 kalori daha yakabilirsiniz. Tabii ki, ne kadar çok yürünürse ve ne kadar hızınız fazla olursa, o kadar fazla kalori yakarsınız. Ancak, denge oldukça önemli bir unsurdur.

Aşırı yüklenme durumunda bacak kaslarında ağrı meydana gelebilir. Düzenli egzersiz ve fiziksel aktivite konusunda yeni iseniz, kısa yürüyüşlere başlamanız veya hafif bir yoğunlukta yürümeniz ve yavaşça daha uzun yürüyüşlere veya daha ılımlı veya bir yoğunluğa sahip olmanız gereklidir. Kilo verdikten sonra, egzersiz daha da önemlidir. Bu kilodan uzak durmanıza yardımcı olan şeydir. Aslında, araştırmalar uzun vadede kilo kaybını sürdüren kişilerin düzenli fiziksel aktivite aldıklarını göstermektedir.

Kalbe Faydası

Fayda sağladığı organların başında kalp gelmektedir. Damar tıkanıklığını önler. Vücuttaki kan dolaşımını hızlandırır. Kalp sağlığı için ortalama günde 5 kilometre kadar yürünmesi yeterlidir. Kalp kasları düzenli çalışmasını sağlar. İnsanın üzerindeki miskinliği ortadan kaldırır. Sabah bu egzersizi yapmanın en önemli yanı da güne enerjik başlamanızda önemli bir rol oynar.

Her gün yürümek, ruh halinizi yükseltir ve sizi fiziksel olarak güçlü kılar. Yürüme, sağlıklı bir zihin ve vücuda sahip olmanın en kolay yoludur. Yapması kolay birçok avantaj sunan bir tür aerobik kondisyondur. Yürüme, sağlıklı ve iyi bir diyetle takip edildiğinde kilonuzu kontrol altında tutmanıza yardımcı olur.

Bilim adamları ayrıca diyet alışkanlıkları değişmeden bile olsa, günde en az 45 dakika yürürseniz kilo vermenin mümkün olduğunu söylüyorlar. Yürüyüş yapmak, kalp atış hızınızı artırır ve sağlıklı kilonuzu korumanıza yardımcı olan birkaç kalori yakar. Yani, kilonuzu korumak istiyorsanız, o zaman günde en az 30 ila 40 dakika yürümek gerekir ve sonuçlar kısa zamanda etkisini göstermektedir.

YAZAR BİLGİSİ
Serhat Turan
Cesaretin içinde deha, güç ve mucize vardır.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.