Sağlıklı Uzayan ve Gür Saçlar İçin Doğal Yöntem

Sağlıklı Uzayan ve Gür Saçlar İçin Doğal Yöntem

Özellikle biz bayanların en çok özen gösterdiğimiz hassas noktalarımızdan biri olan saçlarımız için mükemmel ötesi bir tüyodan bahsedebilirim sizlere. Üstelik öyle kulaktan dolma bilgilerden de değil. Hepimiz hızlı uzayan sağlıklı saçlar isteriz. Kimimiz ise zamanla yıpranmış, dökülmeye yüz tutmuş saçlarımıza çözüm arayışı içerisine gireriz. Nedense hep pahalı ürünlerle tüm bu anlatılanların gerçekleşiceğine inanırız. Ama bu düşünce tamamen yanlış. Doğa ve tabiatta zaten biz insanların yaşam sürdürebilmemiz için onlarca çözüm mevcutken yüzlerce para vermek niye?

Kısaca sizlere saç derisinden bahsetmem gerekirse epidermis, dermis ve hypodermis tabakalarından oluşmaktadır. Yani deri yüzeyi, deri altı ve en iç tabaka. Saçlarınızı uzatacak, zayıf telleri yeniden güçlendiricek ve hacim katacak o maddeye gelirsek ki aslında hepimizin mutfağında bulunan mucizevi bir diğer adına iksir de diyebiliğimiz şey YAŞ MAYA! Evet yanlış duymadınız. Yaş maya içerisinde canlı enzimler bulundurduğundan saç derisinin en alt tabakasına kadar işlemektedir. Nasıl ki bir poğaça hamurunu olduğundan daha hacimli bir kıvama getiriyorsa aynı işlemi saçtada gerçekleştirebiliyor. Sağlıklı bir saç ayda en fazla 1,5 cm uzar. Saçıma yumurta sürdüm ve ya çok kaliteli bir markanın serumunu kullandım ayda 5 cm uzadı diye bir şey yok. Bazılarınız olur mu öyle şey benim saçım çok çabuk uzuyor diyebilir. O halde sağlıklı bir saç yapısına sahiptirsiniz ve saçınız ayda ortalama 1,5 cm uzamaktadır.

Şimdi gelelim peki biz bu yaş mayayı nasıl kullanacağız?

Maya macun kıvamına gelene kadar çok az bir miktarda ılık su ile karıştırıp banyoya girmeden 1 saat öncesinde sürülücek. (Poğaça gibi kokacaksınız şimdiden söylemeliyim) Düzenli kullanım her şeyde önemli olduğu gibi burada da çok önemli.

Ne kadar süre kullanmanıza gelirsek eğer bu tamamen size kalmış. Her ne kadar doğal bir madde olsa da maya, çok nadir saç derisinde kaşıntı yapabilir. Böyle bir durumda saçınızda bekletmeden bol su ile yıkayınız.

Saçı bir o kadarda içerden beslememiz gerekir. Bunun içinde bol miktarda su tüketin.

YAZAR BİLGİSİ
Merve Nur Yaşar
Hayatta daima gerçekleri savun! Takdir eden olmasa bile, vicdanına hesap vermekten kurtulursun. Che Guevara
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: takipçi satın al - tanıtım yazısı