Öğrenciler İçin Ek Gelir Kaynağı 26 Para Kazandıran Uygulama 2022

Öğrenciler İçin Ek Gelir Kaynağı 26 Para Kazandıran Uygulama 2022

Para kazanmak bu devirde her insan için zor bir durum haline gelmiş durumda. Enflasyonun artması, iş imkanlarının azalması, iş bulma durumunda zorluklarının çıkması, işçi alımında var olan azınlıklar gibi sorunların olduğu sürece de iş bulmanın zorlukları gözlerimizin önüne gelmeye devam ediyor. İşin en büyük sıkıntısı ise liseden üniversitenin son anına kadar öğrenci olan, ailesine yük olmak istemese de ailesinden başka geçim kaynağı olmayan kişilerin de bulunuyor olmasıdır. Devletimizin belli başlı sağladığı KYK bursu veya kredisi yardımında bulunuyor olsa da öğrencilerin ihtiyacı asla bitmez.

Gerek öğretmenlerinin istedikleri kitapların pahalılığı, gerek kırtasiye ürünlerinin pahalılığı gerekse okulda harcadıkları paralarla devletin öğrenciler için verdiği katkılar da yetersiz oluyor. Gelin beraber öğrencilerin hayatını kolaylaştıracak olan, her para kazanmalarını sağlayacak olan hem de sıkıcı ve bunaltıcı günlerinde onlara eğlence sağlayacak olan uygulamaları beraber inceleyelim.

Mobil Uygulamalar Ne Kadar Kazandırıyor?

Az öncede belirttiğim gibi bu uygulamalardan yüksek miktarlar para kazanmanız mümkün olmayacaktır. Telefondan para kazandıran uygulamada harcadığınız zamana göre aylık kazanmanızın mümkün olduğu para miktarı 100-250 TL arasında olacaktır. Eğer mobil uygulamalardan kazanılan para size az gelecekse bu uygulamalardan para kazanmak için hiç zaman harcamamanızı ve farklı işlere girişmenizi tavsiye ederim.

Hangi Mobil Uygulamalar İle Para Kazanabilirim?

Aslında telefondan para kazanmak için bir çok uygulama AppStore ve Google Playstore’da mevcut. Ancak, aralarından seçmesi gerçekten kazandıracak uygulamayı bulması kolay sayılmaz. Sizin için kendi araştırmamız doğrultusunda bir çok uygulama keşfettik ve şimdi aşağıdaki liste ile sizlerle paylaşıyoruz.

Listemiz web’de kullanıcı yorumları ve geri bildirimler doğrultusunda oluşturulmuştur. Konuyla ilgili herhangi bir sorunuz olursa iletişim kısmı veya yorumlar seçeneği ile bize iletebilirsiniz. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan karantina günlerinde size ek kazanç sağlatacak uygulamalar 2022 listemize geçelim.

1. Wowapp Uygulaması

Uygulamayı indirip üye olduktan sonra, reklam izleyerek, anket çözerek ve Lords of Mobile gibi oyunlarda görevler yaparak para kazanma uygulamasıdır. Kazancınız dolar bazından uygulamaya işlerken, çekim yapacağınız sırada dolarlarınızı Türk lirasına çevrilmesi ile kazanç sağlayabiliyorsunuz.

2. Para Kazan, Bilgi Yarışması

Kim Milyoner Olmak İster programının içerisinde yer alan sorulara cevap vererek para kazandığınız bir uygulamadır. Kazancınız Türk Lirası bazındandır ve çekimleriniz de Türk Lirası bazından olmaktadır.

3. CryptoTab

CryptoTab aslında bir arama motoru bununla para kazanmak için uygulamanın açık kalması yetiyor. Hatta Google’da yapacağınız aramaları CryptoTab’dan da yapabiliyorsunuz ve bu da size para kazandırmaya devam ediyor. Uygulamanın en önemli özelliği referanslarınız dan da sürekli para kazanabiliyorsunuz ve gelirleriniz ciddi oranda artıyor. Türkiye’de çok bilinmese de dünyada ciddi para kazanan kullanıcılar var ve kullanımı oldukça basit.

4. Cevapla Kazan

Sadece anket çözerek 1 Türk lirasından 10 Türk lirasına kadar kazanç sağlayabileceğiniz bir uygulamadır.

5. İdle Empire

Site içerisinde bulunan görevleri yaparak dolar bazında para kazandığınız bir uygulamadır. Site içerisine sosyal medya hesaplarınızı ekleyerek, steam ve discord gibi kanallarda farklı görevler yaparak para kazanmanız mümkündür.

6. Big Time Cash

Wowapp uygulaması gibi oyunlar oynayarak para kazancı sağladığınız bir uygulamadır.

7. Foap

Her zaman kendi fotoğraflarınızı çekmezsiniz, bazen bir manzara sizi büyüler ve bu manzaranın telefonunuzda bulunmasını da istersiniz. Bu uygulama sayesinde çektiğiniz fotoğrafları açık arttırma ile satarak kazanç sağlayabilirsiniz.

8. Sweat Coin

Okuldan eve, evden gezmeye, okuldan gezmeye derken gün boyu binlerce adım atarız. Adım atarken para kazanmanızı sağlayan bir uygulamadır.

9. Bounty

Haftalık olarak en az 400 TL kazanabileceğiniz bir uygulamadır. Görev yaparak ve anket doldurarak her görev başına 7 – 8 TL kazanç sağlayabilirsiniz.

10. Shoplink

Avmlerden aldığınız fişleri uygulayama yükledikçe %10’unu burada biriktirecek ve sonra da parayı istediğiniz mağazada kullanabileceksiniz.

11. Musicxray

Her gün Youtube, Spotify gibi platformlardan müzik dinleriz. Bunlar yerine bu site içerisinden müzik dinleyerek haftalık 300 – 400 Tl arasında bir kazanç elde edebilirsiniz.

12. Text Broker

Kelime başına 7,2 sent kazanmanızı sağlayacak, içerisinde belli başlı görevleri olan bionluk benzeri bir sitedir.

13. Shutterstock

Basit fotoğraflar çekerek, site içerisinde üye olup, dünyanın her yerinden alıcı bulunabilen bir sitedir.

14. 2captcha.com

Captcha yani robot musunuz anketlerini doldurarak saate 1 dolar kazandığınız bir sitedir.

15. Playtestcloud.com

Site içerisinde bulunan oyunları oynayarak saatte 285 TL kazandıran sitedir.

16. Adwallet

Sadece reklam izleyerek 50 sent ila 3 dolar arası kazanç sağlayabileceğiniz bir sitedir.

17. Whaff Reward

Bu uygulamanın oldukça popüler ve en eğlenceli olduğunu söyleyebiliriz. Whaff uygulamasında para kazanmak için oyun oynamanız gerekmektedir. Bu uygulamanın size sunduğu özellikler sayesinde oyun oynayarak para kazanmak mümkün olmaktadır.

18. BrandFace

Bu uygulama diğerlerine göre daha farklıdır. Uygulamada para kazanmak için kısa videolar yüklüyorsunuz ve bazı markaların yüzü olmaya gayret gösteriyorsunuz. Eğer başarı seviyeniz artarsa kazandığınız parada artacaktır.

19. Rodo

Bu uygulamanın para kazanma mantığı çoğu uygulamayla aynıdır. Para kazanmak için yapmanız gerekenler video izlemek veya size verilen oyunları indirmektir. Yaptığınız görevler karşılığında kazandığınız para artacaktır.

20. Bounty

Bu uygulamanın tamamen farklı olduğunu söyleyebiliriz. Para kazanmak için uygulamanın anlaşmalı olduğu mağazalara giderek fotoğraf çekinmeniz ve ürünleri denemeniz gerekmektedir. Herkes tarafından ilginç olarak karşılanmaktadır. Para çekme limiti 30 TL olarak belirlenmiştir. Limiti aştığınız zaman hesabınızdan parayı aktarabilirsiniz.

21. YouNow

Bir zamanlar çok popüler uygulama olan bu uygulamada para kazanmak için canlı yayın açmalı ve izleyici toplamalısınız. Ancak uygulamada para kazanmak için biraz ün sahibi olmanız gerekmektedir. Yoksa zamanınızı boşa harcayabilirsiniz.

22. Hadi

Turkcell’in bir uygulaması olan Hadi, düzenli canlı yayınlarda yarışmalar yaparak kullanıcıya para kazandırır. Milli bayramlar gibi bazı zamanlara özel yarışmalar yapılır. Sorulan 12 sorunun tamamını doğru bilen kişilere toplam ödül paylaştırılır ve 20 TL’ye ulaştığınızda parayı banka hesabınıza aktarabilirsiniz. Ayrıca yarışmalardan önce Instagram hesaplarında yarışmaya dair bir ipucu paylaşmaktadırlar.

23. Oyna Kazan

Bu uygulama da Hadi’ye benzer olarak yarışma yaparak para kazandırmaktadır. Bu uygulamayı Hadi’den ayıran özelliği tek kişi kalana kadar yarışma devam etmekte ve kazanan kişi parayı alabilmektedir. Ancak son büyük ödülü almadan önce sona kalan 10 kişiye en küçük ödüllerden verilmektedir ve 50 TL’ye ulaştığınızda paranızı banka hesabınıza çekebilirsiniz.

24. Slidejoy

Yalnızca android kullanıcılarının kullanabileceği uygulama, kullanıcılara ekran kilidini etkin hale getirmeleri için ücret ödemektedir. Ekran kilidini aktif hale getirdiğinizde uygulama ekranınıza reklamlar yerleştirerek, bildirimler ve haberler göndererek para kazandırıyor. Ancak ilk üye olduğunuzda parayı çekmek için 3 ay beklemeniz gerekiyor.

25. DLive

DLive merkezi olmayan bir yayın açma projesidir, mantığı Twitch ve YouNow gibi diğer uygulamalardan farklı değildir. Size YouNow’un olduğu liste’de ayrıca DLive’ı da tavsiye etmemizin nedeni henüz çok fazla bilinmeyen ve kullanıcı kitlesi yeni yeni oluşan diyebileceğimiz bir durumda. Burada kendinizi daha hızlı bir şekilde yükseltebilir, devamında Twitch’den veya YouNow’dan yayınlar açabilirsiniz.

Mobil uygulamalardan para kazanma 2022 yazımız bu kadardı, umarım beğenmişsinizdir. Konuyla ilgili veya benzer alanlarda araştırma yapmak isterseniz sitemizin İş & Finans ve Mobil kategorilerine göz atabilirsiniz. Bol kazançlar…

YAZAR BİLGİSİ
Cansu Sağlam
12 yıldır yazarlık mesleğinde mükemmelliği arayan, sıradan görünen bir üniversite öğrencisiyim.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.