Meraklısına 2021 Yılında Çıkan 7 Yeni Film ve Fragmanı

Meraklısına 2021 Yılında Çıkan 7 Yeni Film ve Fragmanı

Yeni filmler: Sinema sanatların en bilineni ve belki de en muazzamı. Maalesef bu yazı yazılırken içinde bulunduğumuz pandemi hali yüzünden sinemaya gitmek mümkün değil ancak bu sinema sektörünün durduğu anlamına gelmiyor. Olurda her şey iyi gider,  bu dert biter ve sinemalar açılır diye sizlere bu yıl çıkması beklenen 7 filmi listelemeye çalıştım.

1. Candyman

1992 yılında ilk filmi çıkan Candyman, orijinal üçlemesinin 1999 yılında sonlanmasına rağmen 2021 yılında 4. filmiyle geri dönecek. Korku, gerilim türündeki filmin ilk üçlemenin doğrudan devamı olduğu ve Tony Todd, Virginia Madsen, Vanessa Estelle Williams gibi isimlerin geri döneceği de açıklanmış vaziyette. Rivayete göre Candyman, ayna karşısında adını beş kez söyleyen kişiye görünmektedir. Ancak onun ortaya çıkması, pek de iyi şeylere yol açmaz. Bu çerçevede gelişen hikayede genç bir araştırmacı bu batıl inancı araştırmaya başlar. İzlemeyenler için 27 Ağustos’ta çıkacak bu filmden önce üçlemeyi izlemek için bolca vaktiniz var.

2. The Eternals

Marvel’ın hayranlarını çıkardığı filmlerin güzelliği ve sayısıyla her zaman memnun ettiği aşikar. Covid-19 yüzünden 2020 yılında yeni filmlerini izleyememiştik ve Marvel, The Eternals filmiyle bizi çok sevindireceğe benziyor. Salma Hayek, Angeline Jolie, Kit Harrington, Richard Madden gibi oyuncuları içeren film hem anlatacağı hikaye hem oyuncuları hem de karakterleriyle heyecan verici olacak gibi. Maalesef filmin tarihi konusundaki ertelemeler bize 5 Kasım 2021’i işaret ediyor.

3. Shang Chi And The Legend Of The Ten Rings

2021 çizgi roman ve süper kahraman severleri için güzel bir yıl olacağa benziyor zira Marvel‘ın 2021 yılındaki yapımları The Eternals ile bitmiyor. Marvel bize yepyeni karakterler tanıtarak MCU’yu genişletmeye devam edeceğeni biliyorduk. Iron Man filmlerinde sadece bir dublör olduğunu öğrendiğimiz Mandarin‘in gerçeğiyle de karşılaşacağımız Shang Chi And The Legend Of The Ten Rings filmi tam da bu amaçla yapılmışa benziyor. Film 29 Nisan 2021 tarihinde vizyona girecek.

4. Avatar 2

2021’de vizyona girecek en dikkat çekici film James Cameron’ın Avatar serisinin 2. Filmi olsa gerek. James Cameron‘ın sevilen ve Avengers End Game tarafından tahtından indirilmeden önce en çok hasılat getiren film unvanını elinde bulunduran Avatar‘ın devam filmi eğer tekrar ertelenmezse 6 Aralık 2021’de vizyona girecek. Avatar, bir seri olarak planlandığını ve devam filmlerini 2024, 2026 ve 2028 yıllarında izleyeceğimizi söylemeden geçmeyelim.

5. Godzilla vs Kong

Stranger Things ve Enola Holmes yapımlarıyla tanıdığımız Millie Bobby Brown‘ın da oynadığı Godzilla 2 filmi ve Brie Larson, Tom Hiddleston, Samuel L. Jackson gibi isimlerin oynadığı Kong Skull Island filmlerini birleştiren Godzilla vs Kong filmi 21 Mayıs 2021’de vizyona girecek. Film bu iki devasa yaratığın mücadelesini görmek isteyenler için güzel bir seçenek olacağa benziyor.

6. Fast and Furious 9

Mükemmel arabaların, güzel kızların ve bol bol aksiyonun olduğu bitmeyen seri Hızlı ve Öfkeli‘nin 9. filmi klasik kadroya ek olarak Charlize Theron ve John Cena’nın eşlik ettiği ve öldüğünden gayet emin olduğumuz olan Han karakterini göreceğimiz film (görünüşe göre ölmemiş, serideki birçok kişi gibi…) 28 Mayıs 2021’de vizyonda olacak.

7. Minyons 2: Rise of Gru

Başta Despicable Me (Çılgın Hırsız) filmleriyle gördüğümüz ve çok sevdiğimiz Minyonlar geçtiğimiz zamanlarda kendi filmlerine kavuşmuştu. Şimdi de Minyonların Gru ile tanışmaları ve beraber çalışmaya nasıl başladıklarını izleyeceğimiz Minyons 2: Rise of Gru filmi 17 Haziran 2021’de vizyona girecek. Çılgın Hırsız 3’ün başarısızlığının ardından bu film ben de endişeler uyandırsa da heyecanla ve merakla beklediğimi itiraf etmeliyim. Çocuklar için de gayet uygun olduğunu düşündüğüm bu filmi ailecek izlemek oldukça eğlenceli olacaktır.

Not: Vizyon tarihleri bu yazı yazılırken geçerli olan açıklanmış vizyon tarihleridir ve bilgilendirme amacıyla yazılmıştır. Lütfen ilerleyen süreçte Covid-19 pandemisi ya da başka sebeplerle bu tarihlerin değişebileceğini unutmayın.

ETİKETLER: Film, Film Önerileri, Filmler, Yeni
YAZAR BİLGİSİ
Yılmaz Kara
Genç meraklı ve yenilikçi bir insan.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: takipçi satın al