MEB’den Yeni Duyuru! İlköğretim, Ortaöğretim ve Liseler İçin Alınan Yeni Karar Açıklandı

MEB’in almış olduğu yeni karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Alınan yeni karara göre okullara norm verilebilmesi için gerekli olan öğrenci sayısı …

MEB’den Yeni Duyuru! İlköğretim, Ortaöğretim ve Liseler İçin Alınan Yeni Karar Açıklandı

MEB’in almış olduğu yeni karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Alınan yeni karara göre okullara norm verilebilmesi için gerekli olan öğrenci sayısı azaltıldı. İşte yeni karara göre okullara norm verilebilmesi için gerekli olan öğrencisi sayısı ayrıca kararın tüm detayları.

MEB’in İlköğretim ayrıca Ortaöğretim ayrıca Liseler İçin Aldığı Yeni Karar

MEB’in almış olduğu yeni yönetmelik kararına göre öğrenci sayısının az olduğu veya dağınık yerleşimin mevcut olduğu yerleşim yerlerinde ana sınıfı ayrıca ilköğretime norm verebilmesi için gerekeli olan öğrenci sayısı azaltıldı.

5’ten az 20’den Fazla Olamamak Şartı

Yayımlanan karara göre Öğrenci sayısı 5’ten az, 20’den fazla olmamak şartı ile ana sınıflardaki her grup için bir okul öncesi öğretmeni kadrosu verilecek. Öğrenci sayısına bakılmaksızın da ilkokul açılabilecek ayrıca öğretmen normu verilecek.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: SMM Panel - Canlı maç izle - Taraftarium24 - Justin tv izle - takipçi satın al - antalya haber - cialis - sosyalhane.com - hosting