Mehmet Salih Tatlıcı’nın Çocukları Arasında Miras Kavgası Yıllarca Sürdü: Yeni Bir Servet İddiası Ortaya Çıktı

2009 yılında vefat eden iş insanı Mehmet Salih Tatlıcı’nın serveti için süren miras davasında çocuklarından biri, yurt dışına transfer edildiğini öne sürdüğü 1.2 milyar dolarlık servetin peşine düştü. Milliyet’in haberine göre; Mehmet Salih Tatlıcı …

Mehmet Salih Tatlıcı’nın Çocukları Arasında Miras Kavgası Yıllarca Sürdü: Yeni Bir Servet İddiası Ortaya Çıktı

2009 yılında vefat eden iş insanı Mehmet Salih Tatlıcı’nın serveti için süren miras davasında çocuklarından biri, yurt dışına transfer edildiğini öne sürdüğü 1.2 milyar dolarlık servetin peşine düştü.

Milliyet’in haberine göre; Mehmet Salih Tatlıcı’nın oğlu Uğur Tatlıcı, babasının Kapalıçarşı’da dövize çevirerek yurtdışına transfer ettiği parasının peşine düştü.

Tereke Mahkemesine başvuran Uğur Tatlıcı, babasının hayattayken 1.2 milyar dolara varan bir parayı yurt dışına bu şekilde aktardığını beyan etti.

Mehmet Salih Tatlıcı’nın ikinci eşi Nurten Tatlıcı ve oğlu Uğur Tatlıcı’nın mahkemeye sunduğu dilekçede bu paranın akıbetinin araştırılıp, Türkiye’deki mirasa eklenmesi talep edildi.

Nurten Tatlıcı ve Uğur Tatlıcı’nın mahkemeye sunduğu dilekçede, 1.2 milyar doların tespit edilmesi halinde, ‘miras pastasının yeniden şekilleneceği’ belirtildi.

Mirası yöneten Tereke mahkemesi olan İstanbul 2. Sulh Hukuk Mahkemesi’ne verilen dilekçede, şöyle denildi: “Mehmet Tatlıcı’nın Florida Mahkemesindeki yeminli tanık beyanında yurt dışına çıkardığını iddia ettiği paraların ve tüm malvarlığı değerlerinin tespiti için inceleme başlatılmasına, yurt dışındaki merhum M. Salih Tatlıcı’ya ait olan servetin terekeye intikalinin sağlanmasını talep etmekteyiz.”

Tatlıcı’nın çocukları arasında yaşanan miras kavgası ise yıllarca sürmüştü.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.