Kurumsal Site Bloğunuzu Trafiğe Boğacak 18 Konu Fikri

Kurumsal Site Bloğunuzu Trafiğe Boğacak 18 Konu Fikri

Blog konu önerileri, bir kurumsal sitenin trafiğini arttıracak önerileri kapsayan hususlardan bir tanesidir. Bilindiği üzere pek çok kurumsal web sitesi, blog kısmı da oluşturmakta ve bu kısımlarda çeşitli konular üzerinden paylaşım yapmaktadır. Genellikle web sitenin hizmet verdiği ya da ilgilendiği alan üzerinden blog kısmı oluşturulur, bu sayede web sitesinin amacı ile uyumlu bir alan meydana getirilir.

Kurumsal web sitelerinin, blog kısımlarında hangi konularda paylaşım yapmaları gerektiği, internet dünyasında aktif bir şekilde bulunan insanların en fazla araştırma yaptıkları konular ile paraleldir. Bu nedenle örnek web sitesi konuları için insanların en çok hangi alanlarda bilgi sahibi olmayı istediklerini bilmek gerekir. Bu bilgi dahilinde kurumsal web sitelerinin blog kısımlarında bulunması gereken konu başlıklarının bir hayli fazla olduğunu belirtmek gerekir.

Blog Konu Önerileri

Kurumsal veya kişisel blogunuzda kullanabileceğiniz bir çok konu fikri bulunmakta, ancak en fazla trafik çeken konular aşağıdaki gibidir. Bu konularda blog yazıları oluşturarak potansiyel müşterileri kendinize çekebilir veya trafiğinizi arttırabilirsiniz. İşte kurumsal site bloğunuzu trafiğe boğacak, blog içerik fikirleri

1. Gezi / Seyahat

Birçok insan gezi / seyahat konusunda var olan içerikleri ilgi ile takip eder. Nerelere gidilmesi gerektiği, gidilen yerlerde nelerin görülebileceği gibi konu başlıkları üzerinden gezi / seyahat ile ilgili içerikler üretilebilir.

2. Nasıl Yapılır?

En çok tıklanan blog konuları kapsamında yer alan “nasıl yapılır” kategorisi, herhangi bir şeyin nasıl yapılabildiğini detaylı bir şekilde açıklamayı amaçlar. Birçok insan, çeşitli eşyaları kendileri yapmak istediği için “nasıl yapılır” kategorisinin çok ilgi çekici olduğunu ifade etmek olanaklıdır.

3. Kişisel Gelişim

Kişisel gelişim, birçok insanın ilgi duyduğu alanlardan bir diğeridir. Bir şeyleri başarmak isteyen ama nasıl yapacağını bilemeyen insanlar, kendilerine güvenmek ve inanmak adına kişisel gelişim yazıları okur. Bu nedenle kişisel gelişimin, kurumsal web sitelerinin trafiğini arttırma konusunda oldukça etkili olduğu açıktır.

4. Kapsamlı Rehber

Kapsamlı rehber, pek çok farklı konuda rehber niteliğinde makaleler yazılmasını amaçlar. Konunun acemileri, kapsamlı rehber üzerinden ilgili konu ile ilgili derinlemesine bir şekilde bilgi sahibi olma şansı elde eder. Bu bağlamda kapsamlı rehber bloglarının, en çok okunan blog siteleri kapsamında yer aldığını belirtebiliriz.

5. Bir Konuyu İnceleme

Bir konuyu inceleme; film, dizi, oyun gibi pek çok konuda detaylı bir şekilde inceleme yapılmasını olanaklı hale getirir. Bilindiği üzere pek çok insan, bir film izlemeden ya da bir oyun oynamadan önce ilgili konu ile alakalı yazıları okur ve konunun içeriğini öğrenmeye çalışır. Bu durum, “bir konuyu inceleme” olarak adlandırılan blog sitelerinin ön planda olduğunu ifade etmektedir.

6. İş Fikirleri

En çok okunan blog konuları dahilinde yer alan “iş fikirleri” özellikle kendi işlerine sahip olmak isteyen insanların ilgi ile takip ettikleri konulardan bir tanesidir. Birçok insan online satış yapmak için iş fikirlerini incelemekte ve ön plana çıkan fikirleri değerlendirmektedir. Bu nedenle iş fikirlerinin, blog siteleri kapsamında insanların dikkatini çeken konu başlıklarından bir tanesi olduğunu belirtmek olanaklıdır.

7. Araştırma / Analiz

Bir konu ile ilgili araştırma ya da analiz yapmak ve bunları insanların bilgilenmesi için sunmak, ilgili web sitesine birçok insanın tıklamasını ve bu sayede sitenin trafiğinin hızlı bir şekilde artmasını olanaklı hale getirmektedir. Bu nedenle araştırma / analiz, blog konu önerileri kapsamında yer almaktadır.

8. Yabancı Dil Öğretme

Yabancı dil, pek çok insanın ilgisini çeken konulardan bir tanesidir. İnsanlar, nasıl bir yöntem dahilinde yabancı dil öğrenmeleri gerektiği ile ilgili sık sık araştırma yaptıkları için “yabancı dil öğretme” ile ilgili blog sitelerinin, en çok okunan blog siteleri kapsamında yer aldığını belirtmekte fayda bulunmaktadır.

9. Beslenme / Sağlık / Diyet

Blog konu önerileri arıyorsanız size tavsiye ettiğimiz bir diğer blog içerik fikri kadınlar üzerine. Özellikle genç kadınlar, sağlık / diyet / beslenme konularında bilgi sahibi olmak istedikleri için bu konu başlıklarında içerik üreten web sitelerine sık bir şekilde giriş yapmaktadır.

10. Kadın / Bakım / Güzellik

Kadın konuları ya da bakım ile güzellik konu başlıklarında içerik üretmek, ilgili web sitesinin trafiğinin kısa sürede artmasını olanaklı hale getirmekte olup bu konular, blog konu önerileri kapsamında yer almaktadır.

11. Tatil

Tatil mekanları, tarihi ve doğal güzellikler ile ilgili paylaşımlar yapmak, insanların mutlu olmasını sağladığı için bu konuda içerik üretilmesi, ilgili web sitesinin ön planda olmasına destek olmaktadır.

12. Kişisel Motivasyon

İnsanların motive olmaya ihtiyaçları bulunduğu için “kişisel motivasyon” konusu, blog önerileri kapsamında yer alan en önemli konulardan bir tanesidir.

13. Çocuk Eğitimi

Ebeveynler, çocuklarının eğitimi ile ilgili pek çok konuda bilgi sahibi olmak ister. Çocuk eğitimi konusunda içeriklerin üretilmesi, ilgili blog sitesinin ön planda olmasını sağlar.

14. Doğal Yaşam

Doğal yaşam, beslenme vb. konular, şehrin gürültüsünden sıkılan insanların ilgisini çeken konulardan bir tanesidir. Kişisel blog önerileri kapsamında yer alan doğal yaşam, ilgili web sitesinin trafiğinin artmasını sağlamaktadır.

15. Moda

Özellikle kadınlar, moda konusunda yazılan makaleleri ilgi ile takip etmekte ve bu konudaki önerileri merak etmektedir. Bu nedenle moda konusu, en çok okunan blog siteleri kapsamında yer alan en önemli konulardan bir tanesidir.

16. Bilgisayar ve Konsol Oyunları

Bilgisayar ve konsol oyunları, özellikle gençlerin ilgi ile takip ettiği makale konularından bir tanesidir. Oyunlar ile ilgili inceleme yazıları yazılabilir, bu sayede gençlerin ilgisi web sitesine yönlendirilebilir.

17. Mobil Uygulamalar

Mobil uygulamalar ile ilgili bilgi veren makaleler, blog önerileri kapsamında yer alan en ilgi çekici konulardan bir tanesidir. Her bir uygulama ile ilgili bilgi verici yazılar yazılabilir, bu sayede insanların siteye yönlenmesi sağlanabilir.

18. Hobi

Boş zamanlarını ne şekilde değerlendirebileceklerini merak eden insanlara çeşitli hobi önerilerinde bulunulması, kişisel blog önerileri kapsamında yer almaktadır.

Kurumsal web siteleri için kurumsal blog konu fikirleri içeriğimizin sonuna geldik, sizlerde yukarıdaki konularda paylaşımlar yaparak potansiyel müşterileri kendinize çekebilir ve marka bilinirliğinizi arttırabilirsiniz. Ayrıca daha fazla bu tarz blog fikirleri arıyorsanız internet kategorimizi yandaki bağlantıyı kullanarak ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: Öneriler
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: SMM Panel - Canlı maç izle - Taraftarium24 - Justin tv izle - takipçi satın al - antalya haber - cialis - sosyalhane.com - hosting