İçinizi Umutla Dolduracak 5 Alıntı

15.04.2021
İçinizi Umutla Dolduracak 5 Alıntı

Umut sözleri: Hayatı yaşarken bazen, bazı şeylerden umudumuzu kesebiliyoruz. Bu aşamada yapmanız gereken şey umutlarınızdan vazgeçmemek ve belki kitap alıntıları ile umudunuzu sürekli akılda tutmak.. Çünkü “umudun hiçbir maliyeti yoktur.” Bu köşe yazımda sizlere 5 farklı kitaptan 5 farklı kitap alıntısı derledim. Umudunuzu kaybetmeyin…

1. Az – Hakan Günday

Doğru söylüyordu. En azından doğru söylediğini düşünüyordu. Çünkü dünyanın en çabuk geçen, geçer geçmez de en hızlı yakalanılan hastalığına sahipti: Umut.

2. Kardeşimin Hikâyesi – Zülfü Livaneli

İnsan hiçbir umut beslemediği zaman durumu kabullenebiliyor ama kapkara bulutlar arasından iğne ucu kadar kendini gösteren bir güneş ışını belirince bütün dünyası o ışığa bağlı oluyor.

3. Edmond Jabes

Umut belki de gelecek sayfadadır. Kapatma kitabı.

4. Kinyas ve Kayra – Hakan Günday

Kendimizi bir binanin tepesinden hep beraber boşluğa bırakmayışımızın tek nedeni yarındı. Lotonun çıkma ihtimalini, aşık olunacak insanla tanışma ihtimalini, sonsuz mutluluk ihtimalini içinde barındıran o sihirli sözcük: yarın.

5. Jiddu Krishnamurti

Hayatın tamamını anlamalısın, sadece küçük bir parçasını değil. İşte bu nedenledir ki okumalısın, bu nedenledir ki göğe bakmalısın, bu nedenledir ki şarkı söylemeli, dans etmeli, şiirler yazmalı ve acı çekmeli ve bütün bunların yaşam olduğunu anlamalısın.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.