2021 Kehanetleri

2021 Kehanetleri

Hayatımıza ait hedef koymak için neden yeni bir yılın gelmesini bekleriz? Çünkü itici bir güce ihtiyaç duyarız. Bu hemen hepimizde temiz bir sayfa açma isteği olarak gösterir kendini.

Her ne kadar yeni sene için de milyon tane felaket kehanetleri okumuş olsanız da hala kendi hedeflerinizi belirlemek için bir şansınız var. Yeni yıl in ertesi günü beraber çalıştığımız bir danışan ile online olarak hedef belirleme çalışması yaptık.

Çalışmanın sonunda dikkatimi çeken cümle “hayatımda gerçekleştirdiğim en keyifli hedef belirleme çalışması oldu” cümlesiydi.  Bunun üzerine gittiğimizde hedef belirlemenin geçmişten gelen “zorunluluk” psikolojisiyle alakalı olduğunu bulduk. Hani okul zamanı bize dayatılan mecburi yaz tatili ödev tabloları gibi….

Oysa biz hedeflerimizi belirlerken keyif aldığımız anları  çoğaltmak üzerine programlanmalıyız. Örneğin; kitap okumak istiyorsun ve bu senin hobin ancak zaman bulamıyorsun. Bulsan çok keyifli hissedeceksin. Pekala! O zaman bun bunu hedef listene alabilirsin. Bunun üzerine bu hedefini nasıl gerçekleştirebileceğin üzerine çalışmalar yapabiliriz. Yada kendin yapabilirsin.

Demem o ki, bildiğiniz tüm doğruları unutun hazır senenin başındayken. Vazgeçin 2021 kehanetlerini dinlemekten. Kendi yılınızı yazın. Yaşayacaklarınızı belirleyin. Tabii ki zaman zaman planlar birebir tutmaz. Ama hayat da biz plan yaparken başımıza gelenler değil  midir zaten? Varsın bir iki hedefimiz olmayı olmayıversin.  Peki ya olacakların hazzı? Yaşamaya değer bence.

ETİKETLER: 2021, Hayat, hedef, Hobi, kehanet, keyif, Kitap, ödev, plan, yaz
YAZAR BİLGİSİ
Merve Acar
1986 da İstanbul'da doğdum. Evli ve bir çocuk annesiyim. 15 sene kurumsal iş hayatında muhasebe - finans bölümünde çalıştım. Kariyer hayatımın yanı sıra yazmak benim için vazgeçilmez bir tutkuydu. Tam da artık hayatımda bir değişiklik yapmak istediğim noktaya geldiğimde yıllardır okuduklarımı insanlara profesyonel hizmet vererek anlatmaya karar verdim. Ve boylece kuantum yaşam koçluğu serüvenim başladı. Eğitimlerimi ve katıldığım seminerleri hatta öğrendiğim her yeni bilgiyi paylaşmak üzere sizlerleyim. Umarım yoluma ışık olan her öğreti sizlerin hayatın da da muhteşem dönüşümler sağlar. Hoş kalın....
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.