YouTube’den Para Kazanmayana Kız Vermiyorlar

YouTube’den Para Kazanmayana Kız Vermiyorlar

Youtubeden para kazanmayana kız vermiyorlar. Sen saatlerce bilgisayarın başında vakit geçir, oyun oyna ve bilgisayarı kapattığında sonuç elektrik gideri olsun. E be insaf! Her ay da internet faturası öde. Başka? Olmaz böyle. Türk insanı biraz gözü açık olmalı. İnsanlar artık okumayı sevmiyorlar, görmek istiyorlar. İzlerken hayret etmek istiyorlar. İnsanoğlunun merakı var. Enteresan şeyleri keşfetmek istiyor, sıra dışı olaylara ilgi duyuyor.

Arkadaşımız diyor ki: Benim ne özelliğim ne yeteneğim var ki para kazanayım? Biz de ona bir zamanlar Youtube’de “oğlum bak git” videolarını hatırlatıyoruz. Milyonlarca kişi o videoları izledi. Reklam şirketleri para döktüler. Aynı sayfada kendi reklamları çıksın diye birbirleriyle yarıştılar.

Peki, “oğlum bak git” videosunu yükleyen kişinin özelliği neydi? Çok mu zekiydi? Dahi miydi?  Bilgisayar manyağı mıydı? Programcı mıydı? Alleme-i cihan mıydı? Elbetteki hayır. Gerçekten Youtubeden para kazanmayana kız vermiyorlar desek yeridir. Hiçbir ekstra özelliğin olmasına gerek yok. Yapman gereken sadece dikkat çekmek ve insanların seni izlemesini sağlamak.

Birilerinin dikkat çekici ne bulabilirim ki? Saatlerce bir yerde oturup enteresan bir olayın olmasını mı bekleyeceğim? Dediklerini duyar gibiyiz. E be kardeşim, iki üç arkadaş bir araya gelip bir şey kurgulasanıza, her şeyin gerçek olması gerekmiyor ki. İnsanlar hayret edilecek şeyler izlemek istiyorlar. Dikkat çekmek için kafasını kazıtan insanlar var. Sen yaptığın işte samimi isen ortamını da oluşturabilirsin.

Gerisi sadece dedikodu ile ve Google arama motorunun benzini ile gerçekleşecek. Hiç de reklam yapmaya insanlara duyurmaya, Facebook gibi yerlerde link paylaşmana da gerek yok. Yeter ki elinde izlenmeye değecek bir şeyler olsun. Sadece insanları güldürsen de olur.

Hatırlasana çoğumuzun izlediği videoyu: Adamın biri namaza durur. Kapı açılır içeri biri girer ve aniden ters istikamette secdeye kapandığını görür. Ardından odadan korkarak hızla oradan uzaklaşır. İşte, gerçekten Youtube’de muziplikle bile para kazanılıyor. Saatlerce kurcaladığın parmağınla bir sağa bir sola ittiğin cep telefonun artık bir işe yarasın be kardeşim. Bil ki, Youtubeden para kazanmayana kız vermiyorlar.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.