Her Konuda Özgürsün

Her Konuda Özgürsün

Bazen hiçbir şey yapmak istemeyiz değil mi ?

Çok doğal aslında bazen hiçbir yapmamak günlerce uyumak istememiz, çünkü dünya yorucu bir yer ister her şey istediğin gibi olsun,ister hayatın mahvolmuş olsun her şekilde yoruluyor insan. Bence mutluluk bile yoran bir şey. Beynimiz her daim düşünüyor, biz farkında olmasak bile her saniye farklı farklı şeyler düşünüyor. Bu yüzden yoruluyoruz.

Bazıları var kendilerinden küçüklerin hiçbir derdi olmadığını düşünen bazıları var sadece kendi derdinin en büyük olduğunu geri kalan insanların abarttığını düşünen.

Herkesin derdi kendisine büyük gelir bence ama başkasının derdini anlayıp onu küçümsemeyen insanlar diğerlerinden daha üstünler. Başkasının derdini anlamak çok büyük bir yetenek siz de bu insanlardan mısınız yoksa sadece kendi derdini önemli zannedenlerden mı?

Asıl konumuz, sizde de oluyor değil mi bazen sadece uyumak rahatsız edilmemek istiyorsunuz bende çok sık oluyor bu durum ve çoğu kişide de olduğunu düşünüyorum.

Bu zamanlarda kendimizi mutlu etmek yapabileceğimiz en mantıklı şey ama bazen ona bile halimiz olmuyor değil mi. Ama sen, şuan bu satırları okuyan kişi sakın daha da moralini bozma. Ne yapmayı seviyorsun? Müzik dinlemek mi, şarkı söylemek mi, dans etmek mi ya da çılgınca şeyler yapmak mı? Yap. Ne istiyorsan nasıl mutlu olacaksan üşenme, kalk ayağa bir duşa gir kendine çeki düzen ver. Aynaya baktığında güzel bir yüz, güzel bir fizik görmek istersin değil mi? Herkes ister bunu.

Kendini değiştir o güzel beden sahibi sen ol. Ama güzellik göreceli bir şeydir sakın kendini başkasının güzellik ölçüsüne göre değiştirmeye kalkma kendi istediğin bedene sahip olmaya çalış. Kilolu mu olduğunu düşünüyorsun? Sen istersen kilo verebilirsin ama diyorsun ki yemek yemekten vazgeçemiyorum tamam o zaman yemek ye demek ki sen yemek yiyerek mutlu oluyorsun. Yaparken mutlu olduğun şey için kimse seni suçlayamaz. Giyim tarzından mı sıkıldın, değiştir o zaman diyorsan ki etrafımdakiler beni öyle görmedi garipserler. Garipsesinler senin çok farklı bir karakter olduğunu bilsinler bu güzel bir şey git istediğini giy onlara ne. Öyle değil mi?

Şimdi diyorsun ki öyle demesi kolay. Ailen izin vermiyor olabilir. Onlar seni kendi doğrularına göre yaşatmaya çalışıyorlar. Ama kendi doğrularını bulmak zorundasın. Sen kendi doğrularını uygulamaya başla seni illaki öyle kabul edecekler. Bu yüzden korkma.

Bazıları bu satırları, birisi yazmış olmak için yazmış yani boş yapmış diyor. Bazıları ise kendine bir şeyler katıyor. Bu iki insan grubundan hangisi olacağına sen karar vermelisin. Karşındaki kim olursa olsun tavsiyelerine kulak ver bunları dinlemek, okumak sana zarar vermez aksine yeni fikirler sahibi olursun.

Sahip olmak sadece bir eve, arabaya, son marka bir telefona sahip olmak değil. Tamam bir şeylere sahip olmak güzel bende buna katılıyorum ama sen çok güzel fikirlere düşüncelere sahip olabilirsin.

Kendini kısıtlama. Her konuda özgürsün…

ETİKETLER: Özgür, Özgürlük
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: SMM Panel - Canlı maç izle - Taraftarium24 - Justin tv izle - takipçi satın al - tanıtım yazısı - antalya haber - cialis - sosyalhane.com