Her Gün Kaçıp Kaçıp Sahibinin Mezarına Giden Adı Gibi Cesur Köpek

Her Gün Kaçıp Kaçıp Sahibinin Mezarına Giden Adı Gibi Cesur Köpek

Köpeklerin ne kadar muazzam canlılar olduğunu çoğumuz yaşadığı olaylardan, bir çoğumuzda duyduğumuz hikayelerden biliyoruz. Bu hayvanların vefakarlığı bazı insanlara ders olarak verilmeli diye düşünüyorum. Bu canlılar, öyle ki bazı konularda oldukça tılsımlı olabiliyor. Örneğin, Evkur Yeni Malatya Spor’da da Cesur isimli bir köpek sahiplenilmişti ve hala Evkur Yeni Malatya Spor’un başarıları devam ediyor. (bkz: Yeni Malatyaspor Maskotu “Cesur” Takımımıza Mağlubiyet Yüzü Göstermiyor.)

Neyse, gelelim sahibinin mezarını her gün ziyaret eden Cesur’a. Cesur’un sahibi 2018’in Ocak Ay’ında ne yazık ki vefat etti. 79 yaşında vefat eden Cesur’un sahibi Mehmet İlhan ölmeden 2 yıl önce Cesur’u sahiplenmişti, belki son iki yılda yaptığı en güzel şeylerden biriside budur. Cesur, sahibinin ölmesini kabullenememiş olacak ki, öldükten sonra her gün ziyarete gidiyor.

1.

Mehmet ilhan’ın oğlu Ali İlhan, “babam felçli olduğu için aralarında değişik bir bağ vardı. Babam son günlerinde hastanedeyken Cesur bu süreçte hiçbir şey yememeye başladı.”

2.

Mehmet ilhan’ın defnedildiği sırada Cesur son görevini yerine getirdi. Vefalı bir arkadaş olarak Mehmet ilhan’ın mezarı başında bekledi. Başı bu sırada sürekli öne eğikti.

3.

Ali İlhan, “babam gömülene dek kimseye kendisini dokundurmadı” dedi. Cesur sahibinin defnedildiği sırada bir kenardan üzgün bakışlarıyla onu izliyordu.

4.

Cesur, artık Mehmet İlhan’ın oğlu Ali ilhan ile hayatına devam ediyor. Hala sahibini çok özlüyor.

5.

Babası defnedildikten birkaç hafta sonra Ali İlhan, Cesur’un sürekli gözden kaybolduğunu belirtti. Bunun üzerine fark ettirmeden Cesur’u takip etmeye başladı.

6.

Fark ettiği şey, Cesur’un her gün eski dostu Mehmet ilhanı ziyarete gitmesi oldu.

7.

Ali İlhan, “Mezarlıkta’ki bekçi her sabah Cesur’un babamın mezarına geldiğini söyledi” diye konuştu. Son olarak Ali İlhan, “Cesur hep sadık bir köpek oldu artık benimle yaşayacak” diyerek Cesur’un cesur hikayesini sonlandırdı.

 

YAZAR BİLGİSİ
Serhat Turan
Cesaretin içinde deha, güç ve mucize vardır.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.