Yeni Malatyaspor Maskotu “Cesur” Takımımıza Mağlubiyet Yüzü Göstermiyor

Yeni Malatyaspor Maskotu “Cesur” Takımımıza Mağlubiyet Yüzü Göstermiyor

Yeni Malatyaspor’un son dönemlerde çıkışı 3 büyükleri dahi şaşırtmış durumda, tabi bu durumda büyük payı olan “Cesur”da sosyal medyada fenemon olma yolunda ilerliyor. Yeni Malatyaspor ile bildiğiniz üzere 4 maçta 4 galibiyet almayı başararak, güzel bir seri yakaladık, jübilemizi yaptık’da diyebiliriz. Yakaladığımız bu başarılı seri dediğimiz gibi maskotumuz Cesur’un kulübe getirilmesiyle başlamış durumda.

Yeni Malatyaspor kulüp başkanımız Ali Gevrek’in yolda ezilmek üzere bulduğu, kötü dönemler geçiren Cesur’u arabasıyla kulübe getirdiği, teknik direktör Erol Bulut tarafından sahiplenildiği Cesur’un hikayesine ve takımla ilk tanışmasına bir göz atalım.

1. Maskot Cesur’la Birlikte Gelen Güzel Günler…

Yeni Malatyaspor futbol kulübü tesislerine getirilen bir köpek tesisin tüm havasını ve gidişatını değiştirdi. Tesise getirildiğinde sahipsiz bir durumda, sokak köpeği olarak yaşayan köpeğe Cesur adı verilirken Erol Bulut’da minik Cesur’u sahiplendi. Takımın maskotu haline gelen Cesur, Yeni Malatyaspor taraftarı ve kulüp çalışanları tarafından’da çok seviliyor ve her geçen gün ününe ün katıyor.

2. Maskot Cesur’un Dram Dolu Hayat Hikayesi

Cesur’un kendisi dışında diğer 7 kardeşi daha vardı, fakat trafik kazası sonucu hayatlarını kaybettiler. Diğer kardeşleri gibi yol üzerinde ezilecek durumdayken Yeni Malatyaspor Kulüp Başkanı Adil Gevrek tarafından, arabasına alıp Yeni Malatyaspor tesislerine getirdiği Cesur, takıma katıldığı o günden beri Yeni Malatyaspor futbol kulübünü yenilgiye uğramadı!

3. Cesur Geldiğinden Beri Mağlubiyet Yüzü Görmedik!

Takımın yeni maskotu olan Cesur, takıma katıldığı günden beri Yeni Malatyaspor çıktığı 4 maçta 4 galibiyet alarak güzel bir seri yakaladı. Cesur gelmeden önce oynanan 9 lig maçında 3 galibiyet, 3 mağlubiyet, 3 beraberlik alarak 12 puan toplamış olan Yeni Malatyaspor, takımın maskotu Cesur’un takıma katılmasının ardından 3’ü ligde olmak üzere son 4 maçta 4 galibiyet elde etti ve puanını 21’e yükseltti.

4. Cesur ve Erol Bulut’un Röportajı

YAZAR BİLGİSİ
Serhat Turan
Cesaretin içinde deha, güç ve mucize vardır.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.