Gün İçerisinde Daha Enerjik Olmanızı Sağlayacak 5 Bilgi

Gün İçerisinde Daha Enerjik Olmanızı Sağlayacak 5 Bilgi

İşimiz olsun veya olmasın uyumayı bazı şeyleri ertelemeyi seven bir yapıya sahibiz. Bir çoğumuz için durum böyle. Ancak, kesinlikle hayatı bir rutine bindirmek gerekiyor. Sabah yapılacak işler, öğlen yapılacak işler ve akşam yapılacak işler zinde kalmamızı sağlamaktadır. Bu yazımızda günün her anında dinamik bir şekilde kalmanızı sağlayacak 5 bilgiden bahsedeceğiz.

1. Alarmı Ertelememek

Alarmın çalmasının tek bir nedeni olabilir bu da kalkmamızın gerektiği. İşimiz olsun veya olmasın alarm sesi güne dinamik ve enerjik bir şekilde başlamanız için çok önemlidir. Bunun nedeni hayata erken atılmak gibi bir durumdur. Alarm sesi ile erken kalktığınızda güne sadece erken saatlerde başlamazsınız, güne dinamik bir giriş yapmış olursunuz ve bu da günün ilerleyen saatlerde enerjik olmanızı sağlar.

2. Yataktan Sindire Sindire Kalkın

Yataktan hızlı bir şekilde kalkmak biyolojinizi olumsuz anlamda etkiler, eğer yataktan hızlı bir şekilde kalkarsanız tüm kaslarınız akşama kalmadan günün tüm yorgunluğunu sünger gibi çekecektir. Bu sebeple yataktan yavaş yavaş kalkın ve tüm kaslarınızı güne yavaş bir şekilde hazırlayın.

3. Üzerinize Gecelik veya Hırka Giyin

Sabah kalktığınızda vücut ısınız evinizin ısısından çok daha sıcak olacaktır, bu da sizi yatağınızı terketmemeye iter. Belki enerjinizi düşürmez ancak ertesi gün için yataktan kalkmanızı biraz daha zorlaştırır. Psikolojik bir durum gibi gözükse de bir o kadar da biyolojik bir durumdur. Kim hızlı bir şekilde vücut ısısının değişmesini ister ki?

4. Ayıkmak İçin Bir Rutininiz Olsun

Yataktan kaltığınızda güne kahvaltı veya hazırlanmak gibi konular ile başlarsanız sabahları kalkmak veya güne enerjik başlamak uzayabilir. O yüzden sabah sporu, diş fırçalama veya markete gitmek gibi aktivitelerden kaçınmayın. Bunları yapmanız gün içerisinde aktif bir rol ıynayabilmenizi sağlar.

5. Kahvaltınızı Doğru Bir Şekilde Yapın

Sabahları kalkar kalkmaz kahvaltı yapmak size bir rehabetin çökmesine neden olabilir, bu yüzde sabahları kalktığınızda kahvaltı yapmak için 30 dakika bekleyin. Bunun dışında kahvatıda yine rehabetin çökmesini sağlayacak yiyecek ve içeceklerden kaçının. Bol yeşillikli ve yumurtalı kahvaltılar olmazsa olmazınız olsun.

Bu içeriğimiz de güne enerjik başlangıcınızı iyi bir şekilde yapmanızı sağlayacak ve hatta dinamik bir gün geçirebileceğiniz bazı unsurlardan bahsettik. Gün içerisinde enerjini korumak veya ertesi güne de saklamak istiyorsanız sabahtan kaltığınızda başlayan güzel bir rutin oluşturun kendinizi. Umarım faydalı bir yazı olmuştur, daha fazla bu tarz içerik için kişisel gelişim kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Dilara Özdemir
Kayseri - İstanbul Medipol Üniversitesi
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.