Geleceğin Yatırımı! Gümüşe Yatırım Yapmak İçin 3 Yer

Geleceğin Yatırımı! Gümüşe Yatırım Yapmak İçin 3 Yer

Eskiden altına yatırım yapmak geleceğe yatırım yapmak demekti. Son zamanlarda ise dalgalanan enflasyon sebebiyle altına bir rakip çıktı: Gümüş. Artık insanlar altına yatırım yapmak yerine daha uygun bir seçenek olan gümüşü değerlendirmek istiyor. Gümüşü bu kadar öne çıkaran faktör sadece enflasyon değil, aynı zamanda bu metalin kullanım alanlarının fazla oluşu da önemini artıyor. Yani gümüşü sadece bir yatırım aracı olarak görmemenizde fayda var.

Gümüşe Yatırım Yapmak

Gümüşe Yatırım Yapmak

Şimdiden geleceğe yatırım yapmak isteyenler! Size çok güzel ipuçları vereceğim. Gümüşe yatırım yapmak için 3 yerden bahsedeceğim. Bu yazıyı okuduğunuzda hangi seçeneği değerlendireceğinize karar vermiş olacaksınız. O zaman hemen başlayalım…

1. Banka Hesabı

İlk önerimiz banka hesabı açmak. Biliyorsunuz ki artık internet bankacılığı işlemleri içerisinde döviz hesapları açabiliyorsunuz. Bunu yapmak için bir bankaya gitmenize bile gerek yok. Tek yapmanız gereken istediğiniz bir hesabınızın internet bankacılığını açmak.

Ardından döviz hesabı açma işlemlerini yapın. Hemen bir gümüş alın. İsterseniz bir ons, isterseniz 1000 gr…

Her bankanın mobil uygulaması farklıdır. Bu yüzden hangi bankadan gümüş hesabı açacaksanız biraz araştırma yapmalısınız. Aynı şekilde alım satım fiyatları da değişiklik gösteriyor.

Banka hesabı ile gümüşe yatırım yapamadınız mı? Merak etmeyin. Bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak sorununuzu bildirin. Böylece onlar size yardımcı olacak ve siz de rahatlıkla, güvenli bir şekilde banka hesabınızı açarak gümüşünüzü alabileceksiniz. Üstelik gümüş değerlendiği an görebilirsiniz, istediğiniz zaman da geri satabilirsiniz.

Örneğin, X bankasında hesabınız var ve gümüşe yatırım yapmaya karar verdiniz. Bu işlemi de mobil bankacılık üzerinden yapmak istiyorsunuz. Size ilk tavsiyem: Canlı destek varsa mutlaka kullanın. Hem direkt yönlendiriliyorsunuz hem de vakit kaybetmeden aradığınızı buluyorsunuz.

Yönlendirildiğiniz sayfadan gümüş alım işlemlerini yapabilirsiniz. “Ben uğraşamam onlar yapsın” da diyebilirsiniz. O zaman müşteri hizmetlerini arayın ve işlem sürecini sorun, sizlere yardımcı olsunlar…

2. E-Ticaretle Gram Gümüş Almak

İkinci bir yer ise e-ticaret. Evet, artık altınlar ve gümüşler de e ticaret sayfalarında satılıyor. Bu yüzden illa banka hesabınızdan bir gümüş alım satımı yapmanız gerekmiyor. Ne istediğinizi düşünün; “ne kadar gümüş alacaksınız, bütçeniz nedir?” Bunların cevaplarına uygun olarak araştırmanızı yapın.

Güvenli olan sitelerden de gram gümüş alımınızı gerçekleştirin. Geri satmak isterseniz de yine bu yöntemi kullanabilirsiniz. Hatta size örnek olarak n11’i söyleyebilirim. Burada çeşit çeşit gümüş seçenekleri bulacaksınız. Alırken de iyice inceleyin…

3. VIOP ile Gümüş Almak

Üçüncü yatırım yeri ise VIOP. Açılımı “Vadeli İşlem ve Opsiyon Borsası” dır. Bu borsayı kullanarak gümüş alım satımı yapabilirsiniz.

VIOP’ta 50’den fazla yatırım varlığı bulunuyor. İstediğinizi seçin, borsaya giriş yapın. Ardından gümüş alımınızı gerçekleştirin. Daha sonra da bekleyin ve yatırımınız karşılığını versin… Üstelik VIOP ile sadece gümüş de almak zorunda değilsiniz. Aynı anda birden fazla varlığa yatırım yapabilirsiniz. Tabi bütçeniz uygunsa.

Enflasyondaki dalgalanmalar bütün varlıkları olumlu ya da olumsuz etkiliyor. Bu konuda iyice araştırma yapmadan yatırım yapmak da doğru değildir. Bu yüzden seçeceğiniz yöntemi iyice düşünmelisiniz. Buna ek olarak, size hangisi daha güvenli geliyorsa onu ön planda tutmalısınız ve yatırım yapacağınız yeri belirlemelisiniz.

Örneğin, e-ticarete güvenmiyorsunuzdur ve bu yüzden de banka hesabı açarak gümüşe yatırım yapmak isteyebilirsiniz. Ya da VIOP yerine internetten satın almayı tercih edebilirsiniz. Burası tamamen size kalmış. Ben size en uygun yatırım yapabileceğiniz sadece 3 yerden bahsettim. Bu seçenekleri çoğaltmak da mümkün. Sadece siz, neye ne kadar yatırım yapmak istiyorsunuz, karar verin.

ETİKETLER: Banka, gümüş, VIOP, Yatırım
YAZAR BİLGİSİ
Gülden Metin
4 yıldır SEO uyumlu yazılar yazıyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.