Gösterim Başına Para Veren AdSense Alternatifi 2022

Gösterim Başına Para Veren AdSense Alternatifi 2022

Google Adsense, uzun yıllardır bloglarından para kazanmak isteyen bloggerlar için bir numaralı reklam ağı olmuştur. Ancak, özellikle son zamanlarda herkes (bende dahil) bu reklam ağına alternatif arar olduk. Aslına bakarsanız ilk başlarda insanlar bu görüntülü reklam ağından hesap almak için internette çeşitli aramalar yapıyordu, hatta bunun için para bile harcıyorlardı. Forumlar, bloglar ve diğer bir çok platformda AdSense onay hizmeti satılıyordu.

Şu an için ise durum çok çok farklı, bu durumun önde gelen nedenleri ise düşük TBM ve düşük BGBG oranlarıdır. Peki, en yüksek TBM ve BGBG oranlarını kim veriyor? Derseniz, yaptığım araştırmaya göre çok fazla bir alternatif yok. Türk reklam verenlerin ayırdığı bütçeden midir? Türkiye’de hizmet vermek istemiyor olmalarından mıdır? Bilinmez, ancak elbette AdSense alternatif olan bir kaç ağ var. Bu yazımızda bu alternatiflerin en iyisinden bahsedeceğiz.

Dilerseniz, sıkıcı giriş kısmını geçip hemen gösterim başına ödeme yapan, ödeme kanıtlı (güvenilir) ve avantajlı reklam ağı AdSterra inceleme makalesine geçelim.

Adsterra Nedir?

Adsterra reklamalan ve reklamverenleri bir araya getiren güvenilir bir görüntüleme başına ödeme yapan reklam ağıdır. Aylık reklam gösterimi 25 milyardan fazla ve tüm dünyada kullanılmasının yanı sıra alışık olduğunuz diğer reklam ağlarından benzersiz değildir. Bunun ne gibi bir avantajı var? eğer halihazırda kullandığınız bir reklam ağından geçiş yapmayı düşünüyorsanız alışmanıza gerek kalmayacak ve kampanyaları sitenize eski alışık olduğunuz reklam ağındaki gibi kolaylıkla ekleyebileceksiniz (reklam verenler için de durum aynıdır).

Adsterra Özellikleri

Adsterra aylık 25 milyardan fazla reklam gösterimine sahip, 248 ülkede kullanılıyor ve 50k’dan fazla reklam kampanyası mevcut. Bu görüntülü reklam ağının en önemli özelliği Türk yayıncıları kabul ediyor olması, ayrıca üyelik anlamında çok uzun süreler beklemek zorunda değilsiniz. Adsterra’ya üye olduktan sonra 24 saat içerinde siteniz büyük olasılıkla onaylanacaktır.

Ayrıca, diğer reklam ağlarından biraz daha bonkör diyebiliriz ödeme konusunda. Ancak, elbette eksi özellikleri de var. Ülkemiz’de yeni yeni yaygınlaşmaya başlandığı için ödeme yöntemlerinde yerli elektronik cüzdanlar yer almıyor. Daha çok PayPal, banka havalesi ve Bitcoin benzeri cüzdanlarına / hesaplarına ödeme yapıyor. Son olarak, ödemeler otomatik olarak gününde yapılıyor.

Adsterra Artıları

  • İşlevsel hesap yöneticileri mevcut.
  • Oldukça çeşitli reklam türüne sahip.
  • Uluslararası bir çok ülkede hizmet veriyor.
  • Yüksek TBM ve BGBG oranlarına sahip.
  • Referans bağlantıları ile yüksek gelir şansı.

Adsterra Eksileri

  • Min. ödeme oranları yüksek.
  • Ödeme yöntemleri kısıtlı (Türkiye için)

Adsterra Nasıl Çalışır?

Adsterra’nın basit ve 3 adımdan oluşan bir çalışma sistemi vardır;

  1. Yeni web sitesi ekleyin. (Web sitelerinizi onay için gönderin.)
  2. Reklam biçimlerini seçin ve istemediğiniz kampanyaları dahil etmeyebilirsiniz. (Ne kadar çok reklama izin verirseniz o kadar yüksek BGBM oranına sahip olursunuz.)
  3. Web sitenize / sitelerinize reklam kodlarını ekleyin. (Kodlarınız onaylandıktan sonra, seçilen web sitesinin yanındaki “Kodu Al” seçeneğine tıklayın ve web sitenize yapıştırın. Web sitesi ayarlarını “Düzenle” bağlantısını tıklayarak düzenleyebilirsiniz.)

AdSense alternatifi olan ve gösterim başına para veren reklam ağı 2021 yazımız bu kadardı. Yukarıdaki “Kayıt Ol” butonuna tıklayarak direk üye olup blogunuzdan hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca, Adsterra reklam ağı hakkında görüş ve önerilerinizi yorumlar kısmına yazarak diğer okurlarımıza deneyimlerinizi aktarabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.