Gördüğünüze İnanamayacağınız En Garip 15 Fal Türü

Gördüğünüze İnanamayacağınız En Garip 15 Fal Türü

Hepimiz farklı fal çeşitlere ilgi duyarız. Baktırmaya ya da bakmaya doğruluğu ya da yanlışlığı kesin olmayan cümleleri duyduğumuzda içimiz rahatlar ya da kendi hayatımızı fallara göre şekil verdiğimiz ise doğruluk payı aşırı yüksek olan bir konudur. Ülkemizde en sık olarak tarot, iskambil ve kahve falı bakılıyor olsa da geçmiş yıllarda cadılığı kadar dayanan garip fal türleri de bulunmaktadır. Bugün sizler için artık o kadar da sık bakılmayan ve garipliklerle dolu olan falları derledim. Sizler baktırmak ister miydiniz bu fallardan ya da gerçekten korkunç ve garipliklerle dolu olduğunu mu düşünüyorsunuz? Bana yorum olarak bildirmeyi unutmayın.

1. Bakla Falı

Eskilerin inanışları içerisinde bakla büyüsel bir bitki olarak görülmektedir. Bu falda tekin olduğuna inanılan evlerdeki kötü ruhları kovmak için Avrupalı falcılar eve bakla taneleri atarak bu evde bulunan kötü ruhların falına bakarlar.

2. Balta Falı

Bir cinayetin kime ait olduğunu ortaya atmak için kullanılan bir fal türüdür. Bu fala göre, bir balta taşın üzerine konulur ve taşın etrafına zanlı olarak görülen kişilerin isimleri konulur. Balta yukarıdan aşağıya yere düştükten sonra kimin adı söyleniyorsa o kişi katildir.

3. Buğday Falı

Bu fala göre, on iki tane buğday tanesi sıcak bir fırına yerleştirilir ve her bir buğdaya, bir ayın ismi verilir. Tümü yanan buğdayların temsil ettikleri aylarda buğdaya zam gelip gelmeyeceği yorumlanır.

4. Harf Falı

Yere geniş bir daire çizilir ve kenarlarına da harfler yerleştirilir bu falda. Dairenin ortasına falcı geçer ve çevresinde sürekli olarak döner. Falcının dengesini kaybederek düştüğü noktalardaki harfler birleştirilerek yorumlanmaya başlanır.

5. Horoz Falı

Yere bir daire ya da bir dikdörtgen çizilerek bu daire ya da dikdörtgen yirmi dört kısma ayrılır. Her kısma harf yazılıp buğday konulur. İçine horoz bırakılan dairede, horozun yediği buğday tanesinin yer aldığı harfler not edilerek yorumlanır.

6. İnsan Bağırsağı Falı

Kurban edilen kadın veya erkeğin bağırsaklarına bakılarak yorum yapılan bir fal türüdür.

7. Kafatası Falı

Genellikle bir eşeğin kafatası ateşe atılır ve ateşe sorular sorulur. Kafatası yanarken ses çıkartırsa sorulan sorunun cevabı olumlu olur lakin hiçbir ses çıkartmazsa sorulan sorunun cevabı olumsuzdur.

8. Kap Falı

Boş bir kap kullanılarak içine su ya da yağ doldurulup kap ateşe verilir. Ateşe verilmezse bile bir ipe bağlı bir yüzük sallandırılır ve yüzüğün kaba vurunca çıkarttığı sesler yorumlanır.

9. Kemik Falı

Eski Yunan inanışlarına göre yere atılan kemiklerin durumundan tanrıların niyetlerini anlamak mümkün kılınmıştır.

10. Lamba Falı

Işıklardaki değişimlerin, hareketlendirmelerin ya da ışıktan kaynaklı olarak oluşan gölgelerin ve ışık oyunlarının incelenmesi sonucu bakılan faldır.

11. Omuz Kemiği Falı

Bir geyiğin omuz kemiği ateşe atılır ve kemiğin yanarken ortaya çıkardığı kırılmalar, yanmalar ve parçalanmalar yorumlanır.

12. Saç Falı

Bir çocuğun saçlarının, buklelerinin rüzgardaki hareketlerine bakılarak çocuğun geleceği hakkında yorumlar yapılır.

13. Soğan Falı

Kızlar, eş adaylarının isimlerini soğanlara yazarlar ve Noel gecesinde bir kilise sunağına bırakırlar. İlk filizlenen soğan müstakbel eşin adını açıklar.

14. Yaprak Falı

Bir yaprağın üzerine kişinin ismi ve kişi hakkında bir soru yazılır. Yaprak açık bir yere bırakılır ve yapraktan biraz uzaklaşılır. Eğer rüzgar yaprağı yerinden kımıldatmazsa sorulan sorunun cevabı olumludur ama yaprak uçarsa sorulan sorunun cevabı olumsuzdur.

15. Zar Falı

Bir daire çizilir ve dairenin içerisine üç tane zar atılır. Bu zarların gösterdiği sayılar toplanarak yorumlanır.

YAZAR BİLGİSİ
Cansu Sağlam
12 yıldır yazarlık mesleğinde mükemmelliği arayan, sıradan görünen bir üniversite öğrencisiyim.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: takipçi satın al