Google Drive Nedir? Nasıl Kullanılır? Kimler Nasıl Kullanır?

Google Drive Nedir? Nasıl Kullanılır? Kimler Nasıl Kullanır?

Google Drive nedir? Neredeyse hepimizin kullandığı ve sevdiği Google Drive ile ilgili ne kadar bilgi sahibisiniz? Sizlere bu yazımızda Google drive nedir? Kimler nasıl kullanır bunlardan bahsedeceğiz. Eğer merak ettiğiniz bir konu olursa bizlere sorabilirsiniz.

Aslında uzun yıllardır hayatımızın içerisinde olan ve hepimizin kullandığı Google Drive ile ilgili çok fazla bilgi merak ediliyor ama araştırılmıyor. İşte bilmeniz gereken bütün detaylar…

Google Drive Nedir?

Google Drive Nedir?

En genel anlamıyla Google Drive; her türlü tablonun, grafiğin, belgelerin depolanmasını rahatça başarabilen bir sistemdir. Kullanıcı ihtiyaçlarına cevap veren ve herkesi memnun bıraktıran bir sistem olmasıyla dikkat çekiyor.

Buna ek olarak Google Drive, Google tarafından oluşturulan dosya oluşturma ve düzenlemeye yardımcı, işinizi kolaylaştıran bir hizmet. Bütün belgelerinizi Google üzerinde depolayabilir ve yedekleyebilirsiniz.  Ayrıca yaptığınız ve uğraştığınız paylaşımlar rahatlıkla görüntülenebilir, yorum yapılabilir ya da düzenlenebilir. Düzenleme yapmak istiyorsanız da senkronize olan Google Documents kullanabilirsiniz.

Google Drive Nedir?

Google Drive Nasıl Kullanılır?

Peki bu kadar rahat ve işlevli bir hizmet nasıl kullanılır? Hemen cevabını verelim: Google Drive kullanmak son derece kolaydır. Sadece dikkatli olmanız yetecektir. İşte yapmanız gerekenler;

  • Gmail hesabınız olmalı. Eğer yoksa bir tane açmanız gerekiyor.
  • Google Drive yazısına tıklayarak giriş yapın.
  • Buraya dosyalarınızı rahatlıkla yükleyebilirsiniz.
  • Sol tarafta yer alan menüde de bilgisayarınızla entegre olmuş diğer bilgisayarlar, paylaşılan dosyalar ve çöpe attığınız ya da düzenlediğiniz dosyalar yer alıyor. İhtiyacınız olursa kullanabilirsiniz.

İşte gördüğünüz gibi Google Drive kullanmak oldukça kolay ve rahattır. Sol tarafta yer alan artı işaretiyle de bilgisayarınızdaki dosyaları hemen Google Drive’a yükleyebilirsiniz. Böylece telefonunuzda olmasını istediğiniz dosyaları aktarmak için uğraşmanız ya da dakikalar harcamanız gerekmeyecek.

Google Drive Nedir?

Google Drive’ı Kimler Kullanır?

Aslında sorunun cevabı şudur: Herkes. Google Drive; dosya göndermek, aktarmak, düzenlemek ya da yedeklemek isteyen herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilir. Az öncede belirttiğimiz gibi arayüzü oldukça basittir ve kullanımı kolaydır.

Gördüğünüz gibi Google Drive aslında son zamanlarda en çok tercih edilen yardımcılardan birisi. Yedekleme ve düzenleme konusunda ön planda olması da Google Drive nedir, kimler nasıl kullanır gibi soruların da merak edilmesine sebep oluyor.

YAZAR BİLGİSİ
Gülden Metin
4 yıldır SEO uyumlu yazılar yazıyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.