Evde Çok Yiyenler İçin Muhteşem Kilo Verme Tavsiyeleri

Evde Çok Yiyenler İçin Muhteşem Kilo Verme Tavsiyeleri

Evde çok yemek yemek dünyaya bulaşan bir salgın gibi yayılmakta. Diyetisyenler ve spor hocaları bu konularda var gücüyle çalışıyor ancak bu elbette yeterli gelmiyor. Bunun en büyük nedeni insanların sadece sporda veya diyetisyene giderek tavsiyelerine uyup zayıflama umududur. Dolayısıyla hiçbir şey yapmadan önce kendiniz için çabalamalısınız.

Bu yazımızda evde nasıl hızlı kilo verirsiniz, çok yeyip nasıl kilo almazsınız ve illa bir uzmana gitmek zorunda mısınız? Gibi sorulara değineceğiz. Ayrıca, hızlı bir ekilde kilo vermek için yapmanız gereken 10 tavsiye listesi hazırladık yukarıda bahsi geçen konular dışında bunlara da uymanız gerekecektir.

Zayıflamak İçin Uzmana Gitmek Şartmıdır

Öncelikle bir uzmana (spor hocası / diyetisyen) gitmek zorunda mısınız? Bu sorunun cevabını hep beraber arayalım. Zayıflama işi mental disiplin gerektiren en önemli konulardan biridir. Her şeyden önce ruhen zayıflamaya hazır olmak için ve zayflama konusunda motivasyonunuzu arttırmak için bu çok önemlidir. Elbette bunların dışında diğer faktörlerde vardır.

Mesela, diyetisyenlerin size vereceği öğünler, yemeniz gereken ve gerekmeyen şeyler vardır. Bunlar göz ardı edilmemesi gereken başlıca temel konulardır. Tabii bunların dışında bir çok insan için en fazla verilen tavsiye bolca yürümek oluyor, dolayısıyla günlük yemek rutininizi değiştirmek zorunda kalmayabilirsiniz.

Hatta enerji ve protein odaklı beslenmeye daha fazla dikkat etmenizi gerektirecek öğünler bile sağlamanız gerekebilir. Ancak, bu çok fazla yiyeceksiniz anlamına da kesinlikle gelmez. Çok fazla enerji çok fazla hareket demektir, bunları siz isteyerek atacak ve daha aktif olacaksınız. Velhasıl, zayıflama konusunda uzmana gitmenizi şahsen tavsiye ederim gitmemeniz durumunda zayıflama çabanız boşa çıkabilir.

Evde Çok Yiyenler İçin Zayıflama Önerileri

  1. Her gün en az 1 saat olacak şekilde düzenli yürüyüş yapmak. (Zayıflamanın olmazsa olmazıdır)
  2. Her öğünde sebzelere biraz daha fazla yer vermek. (Salata vs.)
  3. Her min. 1 litre su tüketmek. (Metabolizmanız için makine yağı gibidir daha verimli çalıştırır)
  4. Yemekten hemen sonra tatlı yememek.
  5. Yemeklerinizde tuz kullanmayın.
  6. Tam tahıllı buğdayından yapılmış ekmekler ile yemeğinizi yiyin.
  7. Kabızlık için önlemler alın. (Önlem: çok su ve çok hareket)
  8. Yemeğe başlamadan 30 DK önce 1 bardak sirkeli su için.
  9. Salatalarınızda elma sirkesi kullanın ve elmayı da meyve olarak her gün tüketin.
  10. Çikolata ve benzeri besinlerden uzak durun. (Çikolata kilo almanın baş mimarıdır)

Umarım evde zayıflama konusunda bu makalenin yardımı olur. Zayıflamak için önce kendinizi tanımanız neden kilo aldığınızı keşfetmeniz ve devamında bir uzmana bu keşif ile gitmeniz size artı sağlayacaktır. Yukarıdaki maddelerin bir çoğunu evde uygulayabilirsiniz, ancak sadece evden kilo vermenizin garantisi hiç kimse ve hiçbir ilaç size veremez. Sağlıklı ve huzurlu günler.

YAZAR BİLGİSİ
Serhat Turan
Cesaretin içinde deha, güç ve mucize vardır.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.