En İyi ve Ücretsiz WordPress Blog Temaları 2022

En İyi ve Ücretsiz WordPress Blog Temaları 2022

WordPress blog temaları 2022: Yeni kuracağınız WordPress blog siteniz için en yeni ve kullanımı kolay temalar mı arıyorsunuz? Yeni blog yazmaya başlayan insanlar için kullanımı kolay ve oldukça kaliteli grafiklere sahip temalar listemiz tam size göre olacak. İçeride bir çok tema var aralarından istediğinizi anında kurup kullanabilirsiniz.

WordPress blog temaları 2022 listemize geçmeden hemen önce WordPress altyapısını kurduğunuz dan emin olun. Eğer kurulum yapmadıysanız kişisel blog sitesi kurmak isimli makalemizi tıklayıp giderek çok kısa sürede kişisel blog sitesi açmak için ihtiyacınız olan şeyleri öğrenebilirsiniz.

WordPress açık kaynak kodludur. Bu ne demek oluyor? Sitenizi ilerde daha kapsamlı bir şekilde geliştirmek isterseniz a dan z’ye her şeyi düzenleyebilirsiniz ve değiştirebilirsiniz. Ayrıca web’deki neredeyse blog sitelerinin %80’i WordPress altyapısını kullanır.

Eğer kendinizi hazır hissediyorsanız, sitenizin kurulumu tamamlandıysa aşağıdaki WordPress blog temalarından istediğinizi alıp hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu durumda yapmanız gereken bazı küçük detaylar olacaktır. Mesela, site temanızın Mobil telefonlar için uygun olması gibi. Dolayısıyla eğer listemizdeki temaları beğenmezseniz bizim gibi AMP temaları tercih etmelisiniz mutlaka.

Son olarak, WordPress blog temalarını deneyip tekrar kaldırabilirsiniz bu süre olarak çok zamanınızı almayacaktır. Ve daha fazla binlerce, hatta onbinlerce tema arıyorsanız size WordPress’in sitesinde “Temalar” bölümünü incelemeyi tavsiye ederim.

1. OceanWP

OceanWP, tonlarca premium özelliğe sahip en popüler ücretsiz WordPress temalarından biridir. Kendi tamamlayıcı eklentisine sahiptir ve etkinleştiğinde ücretsiz bir sayfa oluşturucu eklentisi kurmanızı önerir. Blog, dergi, işletme web sitesi veya bir e-ticaret mağazası dahil olmak üzere her türlü web sitesi için kullanılabilir.

2. Astra

Astra tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir WordPress blog temasıdır. Kişisel bloglar, portföyler, işletme blogları ve çevrimiçi mağazalar için çok uygundur. Beaver Builder , Divi , Elementor , vb. Dahil olmak üzere tüm popüler sayfa oluşturucularla mükemmel çalışır . Tema, kendi dilinizde blog oluşturmaya hazır WooCommerce ve çeviriyi destekler.

3. Hestia

Hestia, her tür web sitesi için oldukça esnek ve ücretsiz bir WordPress temasıdır. Kolay kurulum sihirbazı ve web sitenize referanslar ve hizmetler bölümü ekleyen bir yardımcı eklenti ile birlikte gelir. Ayrıca kullanımı oldukça kolaydır. Temaların en önemli görülmesi gereken sayfa yüklenme hızı da oldukça iyidir.

4. Bento

Bento, tonlarca özelliği olan güçlü ve çok amaçlı bir WordPress blog temasıdır. Çoğu sayfa oluşturucu eklentisiyle harika çalışır ve hatta etkinleştirildikten sonra hemen kurulum yapılmasını önerir. Ücretsiz bir WordPress teması için Bento mükemmel kişiselleştirme seçenekleriyle doludur. Hepsine WordPress tema kişiselleştiricisi kullanılarak erişilebilir.

5. Modernize

Minimalist bir yaklaşıma sahip bir blog temasına mı ihtiyacınız var? Okunabilirliği artırmak için tasarlanan temiz tipografi kullanır ve özellikli görüntüleri zarif bir şekilde işler. Sayfa hızı ve kullanım kolaylığı konularında da oldukça başarılı bir  WordPress teması olduğunu söyleyebiliriz.

6. Ribozom

Ribosome dergi tarzı ücretsiz bir WordPress blog temasıdır. Özel bir başlık, özel arka plan ve sınırsız renkle gelir. Tek bir gezinme menüsü vardır. Ayrıca, bu menünün üstünde bir çok insanın olmazsa olması olan bir sosyal medya hesapları menüsü vardır.

7. Poseidon

Poseidon ücretsiz bir çok amaçlı WordPress blog temasıdır. Geniş bir düzene sahip, tam genişlikte bir kaydırıcı, ana sayfa düzeni ve çoklu sayfa şablonları ile birlikte geliyor. Ana sayfa düzeni, widget’lar kullanılarak kolayca ayarlanabilir.

8. SiteOrigin Unwind

SiteOrigin Unwind, tam WooCommerce desteğine sahip çok amaçlı ücretsiz bir WordPress temasıdır. Minimalist bir stille tasarlanan Unwind, SiteOrigin Page Builder eklentisi kullanılarak özelleştirilebilir. Birden fazla düzen, özel başlık, arka plan ve renk desteği ile birlikte geliyor.

9. Hemingway

Hemingway, iki sütun düzenine ve paralaks efektli tam genişlikte başlık resmine sahip temiz bir WordPress blog temasıdır. Özel vurgu rengi, özel logo yükleme, özel widget (video, Flickr ve Dribbble), sayfa şablonları vb. Destekler. Tema seçenekleri hızlı ve kolaydır.

10. Maxwell

Maxwell minimalist ve zarif bir WordPress temasıdır. Güzel tipografi ile temiz bir dergi tarzı düzen sunuyor. Çeşitli yazı düzenleri ve muhteşem bir özellikli yazı slayt gösterisi ile birlikte geliyor. Ayrıca, WordPress bileşenler kısmın kullanmayı sevenler için bu konuda oldukça fazla seçeneği içerinde barındırıyor. WordPress blog temaları, kişisel blog temaları 2022 ve ücretsiz WP temaları konularında sizlere yardımcı olduğumu umuyoruz. Ayrıca, bu makale ile ilgili görüş, öneri ve tavsiyelerinizi bize mutlaka yorumlar kısmından gönderin.

ETİKETLER: Blog, Blog Teması, Tema, WordPress
YAZAR BİLGİSİ
Serhat Turan
Cesaretin içinde deha, güç ve mucize vardır.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.