En İyi Polisiye Filmleri – Mutlaka İzlemeniz Gereken Filmler

En İyi Polisiye Filmleri – Mutlaka İzlemeniz Gereken Filmler

Polisiye filmleri izlemeyi çocukluğumuzdan süre gelen alışkanlık ve bakış açılarımızdan hep sevdiğimiz yapımlardır. Aklımıza izleyecek bir şeyler gelmediğinde veya tabiri caizse canımız biraz aksiyon çektiğinde en iyi alternatif film konularındandır. Dolayısıyla aksiyon filmleri hayatımıza çok şey katıyor bu anlamda.

Zekice tasarlanmış kurguları, sürükleyici durumları ve zaman zaman hayatımızı sorguladığımız anları bize yaşatan en iyi tür olmasa da biraz önce de değimiz gibi iyi bir alternatif dir aksiyon filmleri. Bu yazımızda izlemekten kesinlikle sıkılmayacağınız bir film önerileri listesi hazırladık. Dilerseniz lafı dallandırıp budaklandırmadan aksiyon film önerileri listemize geçelim.

1. Adalet Peşinde – 2009

Zekice kurgulanmış filmlerden biri olan Adalet Peşinde için çok iyi bir polisiye filmi olmasının yanı sıra bir intikam filmi olduğunu söyleyebilirim. Bu filmde Gerard Butler, Jaime Foxx, Bruce Mcgill gibi tecrübeli oyuncular yer alıyor.

2. Hırsızlar Şehri – 2010

Filmde nesilden nesile hayatını soygun ile geçiren insanların başına banka çalışanını rehin almasıyla olaylar zinciri başlıyor. Ben Affleck’in hem oynadığı hem de yönetmen koltuğunda oturduğu bu filmi meraklı gözlerle izleyeceksiniz.

3. 15 Dakika – 2001

“Herkes bir gün 15 dakikalığına ünlü olacak ”sözünden yola çıkılarak yapılan bu filmde Robert de Niro’nun oyunculuğu adeta nefesleri kesiyor. Ünlü olmak istemenin suça teşvik ettiğini vurgulayan bu film en iyi polisiye filmleri kategorisinde ilk sıraları zorlayabilir.

4. Tehlikeli Takip – 2012

Uyuşturucu mafyasının işlerine çomak sokmaya çalışan iki polis memuru Taylor ve Zavala’nın birdenbire mafyanın hedefi olması ile hikâye başlamaktadır. Başrollerinde Jake Gylenhaal ve Michael Pena’nın oynadığı bu film izleyicilerden tam not almıştır.

5. Parlama Noktası – 2007

Polisiye film deyince meşhur uzak doğu polisiyesi Flash Point’ten bahsetmemek olmaz. Polislerle çalışan dedektif Ma Jun’un Vietnamlı bir çeteye karşı savaşını anlatan bu filmin başrolünde IP Man filmiyle hafızalara kazınmış Donnie Yen yer alıyor.

6. Polis Akademisi – 1984

Dönemin en çok hasılat yapmış filmlerinden biri olan Polis Akademisi hem polisiye hem de güldürü ögeleriyle tanınan çok başarılı filmlerden biridir. Tam 8 seri çekilen bu filmin klasikler arasına girdiğini söyleyebilirim.

7. Cinayet Günlüğü – 2003

Güney Kore yapımı polisiye filmi Cinayet Günlüğü Park Doo-Man isimli dedektifin bir tecavüz sorgulamasına atanmasını anlatan ve sert mesajlar içeren bir filmdir. Bu film hem polisiye hem de uzak doğu sineması sevenlerin favorisi haline gelecektir.

8. Yedi (7) – 1995

Sıra dışı bir polisiye filmi arıyorsanız size tavsiyem Yedi filmini mutlaka izlemeniz dir. Hristiyanlığın 7 ölümcül günahını işleyenleri bulup öldüren seri katilin peşine düşen iki dedektifin hikayesi gerilim dolu sahnelerle işlenmiştir. Yedi filmi en çok izlenen polisiye filmleri listesine girmeyi başarmış bir filmdir.

9. Sıkı Dostlar – 1990

Polisiye türünde vizyona giren en iyi filmler arasında gösterilen Sıkı Dostlar filmi Henry Hill ismindeki bir gangsterin hayatını anlatmaktadır. Başrolü Ray Liotta ve Robert de Niro gibi isimler paylaşmaktadır.

10. Ejder Kapanı – 2010

Ejder Kapanı yönetmenliğini Uğur Yücel’in yaptığı baş rolünde Kenan İmirzalıoğlu’nun oynadığı Türk yapımı bir polisiye filmdir. Adaleti arayan iki dedektifin hikayesini anlatan film yüksek bir izlenme oranını yakalamayı başarmıştır.

En iyi polisiye filmleri listemiz bu kadardı, umarım ilginizi çekebilecek yayınlar bulabilmiş sinizdir. Daha fazla film önerileri için film önerileri kategorimize bağlantıya tıklayarak gidebilir ve daha fazla film tavsiyeleri alabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.