En İyi Bilim Kurgu Filmleri – Mutlaka İzlemeniz Gereken Filmler

En İyi Bilim Kurgu Filmleri – Mutlaka İzlemeniz Gereken Filmler

Birbirinden farklı senaryolar ve etkileyici sahnelerle süslenmiş benzersiz bir şekilde başarılı bilim kurgu filmleri gerçekten her zaman tekrar tekrar izleyebileceğiniz bir yapım türü. İleri görüşlülük ile hazırlanan bilim kurgu filmleri aslında imkansız veya uzun yıllar sonra çıkacak teknolojilerden bahsetmez. Bir çok bilim kurgu filmi yeni teknoloji modellerini ileri seviyeye taşınırsa neler olacağını gösterir. Dolayısıyla bir bilim kurgu filmi izlerken saçma gelmesinin nedeni büyük ihtimalle o teknolojiyi sevmemiş olmanızdan kaynaklanır.

Bu listemizde birbirinden tamamen farklı senaryolar ile en iyi bilim kurgu film önerileri listesi hazırladık. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan hemen listemize geçelim.

1. Star Trek: Bilinmeze Doğru – 2013

Filmde Atılgan’ın mürettebatı kendi örgütleri içinde durdurulamaz bir terör gücü bulduktan sonra, Kaptan Kirk tek kişilik bir kitle imha silahını yakalamak için savaş bölgesi dünyasında bir insan avına öncülük etmektedir. Geçmişten günümüze Star Trek en çok izlenen bilim kurgu filmleri arasında yer almaktadır.

2. Elysium: Yeni Cennet – 2013

Elysium:Yeni Cennet filmi tabir-i caizse bilim kurgu delilerinin kaçırmaması gereken bir filmdir. Gerek konusu gerek kurgusu ve işlenişi inanılmaz kaliteli görünüyor. Yapay gezegen Elysium’un çevresinde yaşanan olayların anlatıldığı bu filmi kaçırmamanızı öneririm.

3. Yenilmezler 4: Son Oyun – 2019

İzleyicilerden ve film eleştirmenlerinden tam not almış Yenilmezler 4. serisi bir önceki serinin yakaladığı başarıyı aynı şekilde devam ettiriyor. Yönetmen koltuğunda Antony Russo’nun oturduğu filmde Mad Titan ve Thanos’un çabaları ile yıkılmış evreni Yenilmezler geri almaya çalışıyor.

4. Platform – 2019

2019 yapımı Platform filmi en sıra dışı bilim kurgu filmleri arasında gösteriliyor. Bilim kurgu ve korku ögelerinin bir arada sunulduğu bu film için farklı mesajların verildiği hatta insanı psikanaliz yapmaya sürükleyen bir film olduğunu söyleyebilirim.

5. Labirent: Ölümcül Kaçış – 2014

Thomas adlı bir genç ile birlikte 60 çocuğun daha bir labirente hapsolmasıyla başlayan hikayede bu yerden kaçmayan çalışmaları mükemmel bir mizansen ile anlatılıyor.2014 yapımı bu film en iyi bilim kurgu filmleri arasında ilk sıralarda bulunuyor.

6. Mad Max: Öfke Yolu – 2015

Kıyamet sonrası bilim kurgusu yönetmeni George Miller’ın ellerinden çıkan Mad Max  Furiosa adlı liderin önderliğinde hayatta kalmak için yaşadıkları ortamı zalimce yöneten Immortan Joe’den kaçmaktadırlar. Adrenalinin bilim kurgu ögeleriyle süslendiği bu filmi mutlaka izlemenizi öneririm.

7. Star Wars: Son Jedi – 2017

Filmde saklanan Jedi Üstadı Luke Skywalker, umutsuzca genç umutlu Rey’i güç yollarıyla yönlendirmeye çalışırken, direnişten geriye kalanları birinci düzenin acımasız zalimce kavgasından uzaklaştırmaya çalışması anlatılıyor. Bu serüveni izledikten sonra devamını iple çekeceğinize eminim.

8. Uyumsuz Serisi: Yandaş Bölüm 1 – 2016

Gişeyi alt üst eden Uyumsuz serisinin üçüncü filminde Tris ve Dört’ü daha tehlikeli olaylar bekliyor. İsyancıların dünyayı yıkıcı olaylarından sonra Tris ve Dört ilk kez sevdikleri bir yerden kaçmak zorunda kalıyorlar.

9. Açlık Oyunları: Alaycı Kuş – 2015

İlk yayınlandığı tarihten itibaren sinemaseverlerin beğenisini kazanmış Açlık Oyunları filminin bu serisi de beklenen başarıyı elde etmişe benziyor. Filmde Genç Katniss Everdeen isyanın sembolü olmayı kabul ettikten sonra, Alaycı Kuş Peeta’yı normal durumuna döndürmeye çalışır ve Capitol’a giderken başına belalar gelmeye devam eder.

10. Fantastik Dörtlü – 2015

Fantastik Dörtlü filminde Reed, Sue, Ben ve Johnny özel bir görev için uzaya yolculuk yaparken beklenmedik radyasyona maruz kalınca farklı yetenekler ile donanırlar. Durum böyle olunca düşmanlarına karşı yeni güçleri onları üstün kılacaktır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: SMM Panel - takipçi satın al - antalya haber - sosyalhane.com - hosting - Bodrum Villa - Ankara Psikolog - Cezayir Vizesi Otomatik Kepenk