Hayatta Kalma Filmleri! Bu Yıl İzleyebileceğiniz 14 Survivor Film Önerisi

Hayatta Kalma Filmleri! Bu Yıl İzleyebileceğiniz 14 Survivor Film Önerisi

Hayatta kalma filmleri: Film tutkunları, bu yazım sizlere gelsin. O kadar güzel bir liste hazırladım ki yazıyı bitirdikten sonra hemen kendinize bir film seçip izlemeye başlayacaksınız.

Hayatta kalma filmleri! Her biri farklı hikayeye sahip olan bu filmlerden çok şey öğreneceksiniz. Eğer son zamanlarda hayat mücadelelerini konu alan film arayışındaysanız okumaya başlayın. İşte bu yıl izleyebileceğiniz survivor film önerileri

1. The Revenant

Hayatta Kalma Filmleri

Başrolünde Leonardo DiCaprio’nun olduğu film, IMDB’de 8 puana sahip. Deneyimli bir tuzakçı olan Hugh Glass’ın görevi, hayvan avlayarak kürklerini elde etmektir. Fakat bölgede tek o yoktur. Bir gün avlandığı bölgelerden birinde bir ayı tarafından saldırıya uğrar.

Ekibini yavaşlatmasın diye ölüme terk edilen Glass, tek başına hayatta kalmaya çalışır. İzlerken şaşıracağınız bir olay örgüsü olan film 2015 yapımıdır.

2. Marslı

Hayatta Kalma Filmleri

Mars’ta bir göreve gönderilen astronotlar, şiddetli bir fırtına sırasında öldü zannedilen Mark Watney adındaki arkadaşlarını orada bırakarak geri dönerler. Watney ise kendine geldiğinde Mars’ta yalnızdır ve burada neyle karşılaşacağını bilmez bir durumdadır.

Ama ölmemeye de kararlıdır. Bu yüzden yaşamak için mücadele vermeye başlar. Biraz durağan gibi görünse de aslında olaylar merak uyandırmayı başarıyor. Filmin IMDB puanı 8’dir.

3. Yıldızlararası

Hayatta Kalma Filmleri

Hem gerilimli hem merak uyandıran hem de hayatta kalma temalı bir film mi arıyorsunuz? O zaman kesinlikle Yıldızlararası’nı izlemelisiniz. İşlenişi ve karakterlerin ele alınış biçimleri ile diğer uzay filmlerinden ayrılıyor.

Cooper, geniş mısır tarlalarında çiftçidir. Geçmişte bıraktığı kariyerini özleyen Cooper’a bir gün beklenmedik bir teklif gelir. 10 yaşında çok zeki olan kızını ve ailesini bırakıp bu teklifi kabul ederek bir uzay yolculuğuna çıkar. Ortalarında ve sonunda sizi fazlasıyla şaşırtacak bir film.

4. Yeni Hayat

Hayatta Kalma Filmleri

‘Cast Away’ ismindeki film, 2000 yapımıdır ve bir Tom Hanks filmidir. Chuck Nolan bir şirkette analist uzmanı olarak çalışır. Görevi ise sorunları çözmek için dünya genelinde seyahat yapmaktır. Bir gün yine bir sorunu çözmek için Malezya’ya gitmesi gerekir fakat bindiği uçak Güney Pasifik’te düşer.

Kendini ıssız bir adada bulan Nolan, böylesi bir yerde hayatta kalmaya çalışır. Sizce bunu başarabilecek midir?

5. İlk Kan

Hayatta Kalma Filmleri

Şimdi hayatta kalma filmleri dediğimde size bir Rambo filminden bahsetmek istiyorum. IMDB puanı 7.7 olan filmin konusu şu şekilde: Rambo, bir kasabada şerif tarafından tacize uğramış bir Vietnam gazisidir. İntikam isteyen adam polisi öldürür ve kırsala kaçar.

İlk Kan’da Rambo’nun hayatta kalmaya çalışırken polislerden ve peşindeki herkesten kaçmasını izliyoruz. Bu süreçte de yaşanan olaylar gittikçe ilginçleşiyor.

6. Sürükleniş

Hayatta Kalma Filmleri

Yaşanmış bir olayın beyaz perdeye yansıması olan Sürükleniş’in başrolünde Shailene Woodley ve Sam Claflin yer alıyor. Birbirine aşık bu iki genç bir gün okyanusa açılarak bir maceraya atılmak isterler. Fakat ne yazık ki alabora yüzünden tekneleri ters döner. Kasırganın dinmesinden sonra kendine gelen Tami, Richard’ın çok ağır bir şekilde yaralandığını görür.

Artık hem kendi hayatını hem de sevgilisinin hayatını kurtarmak zorundadır.

7. Gravity

Hayatta Kalma Filmleri

Bir ara uzay ve Mars filmleri oldukça fazlaydı. İşte o zamanlarda vizyona giren Gravity de tam bir hayatta kalma filmi. Emekliliğinden önce son bir göreve çıkan Dr. Stone, bir tıp mühendisidir. Astronot Matt Kowalsky ile çıktığı uzay yolculuğunda her şey istedikleri gibi gitmez.

Çarpan bir göktaşı sebebiyle mekikleri paramparça olan iki bilim insanı, uzay boşluğunda çaresiz kalır. Dünyaya dönmenin bir yolunu aradıkları film gerçekten izlemeye değer.

8. 127 Hours

Hayatta Kalma Filmleri

Hayatta kalma filmlerinden bahsederken 127 Hours filmini de eklemeliyim. Bu filmde bir dağcıyı izliyoruz.  Aron Ralston, kimseye haber vermeden tek başına Utah Dağı’na çıkar. Fakat bu sırada büyük bir kaya parçasının arasına sıkışır. Ralston herkesten habersiz gittiği bu dağda hayatta kalmaya çalışır. Sizce bunu başarabilir ?

Başrolünde James Franco olan filmin IMDB puanı 7.6’dır.

9. I Am Legend

Hayatta Kalma Filmleri

IMDB puanı 7.2 olan filmin başrolünde Will Smith yer alıyor. I Am Legend filminde, korkunç bir virüsün yayılmasına engel olmaya çalışan bilim insanı Robert Neville başarılı olamaz. Fakat hayatta kalmayı başaran Neville’in vücudu da virüse karşı bağışıklık kazanmıştır. Üç yıl boyunca hayatta kalan başka insanlar arar fakat zamanı da gittikçe daralır.

2007 yapımı bir film olan Ben Efsaneyim de mutlaka izlemeniz gereken filmlerden birisi.

10. Pi’nin Yaşamı

Hayatta Kalma Filmleri

Pi’nin hayvanat bahçesi işleten ve hayvanlarıyla birlikte göç eden ailesi batan gemide hayatını kaybeder. Pi Patel ise yanında Richard Parker isimli bir Bengal kaplanıyla birlikte Pasifik Okyanusu’nda can salının üzerinde hayatta kalmaya çalışır. Tabi bu süreçte vahşi okyanus hayvanlarıyla ve zorlu hava koşullarıyla mücadele etmesi gerekir.

Ama keskin zekası ve zooloji bilgisi burada işe yarar. Bu yıl izleyebileceğiniz 14 film önerisi arasında yer alan bu filmi mutlaka en kısa zamanda izleyin.

11. Everest

Hayatta Kalma Filmleri

İki ayrı dağcı ekibinin Everest’e tırmanmak üzere yola çıkmasıyla başlayan film ilerledikçe ilginizi çekecek. Başrolünde Jake Gyllenhaal ve Jason Clark’ın yer aldığı filmde, yoğun kar yağışı zamanla fırtınaya döner. Bu durum da dağcılar için büyük bir felaket demektir.

Böyle bir hava şartında da ekipler hayatta kalmak için derin bir mücadele içine girerler. Sizce sonunda ne olacak? Kurtulabilecekler mi?

12. All is Lost

Hayatta Kalma Filmleri

Denizin ortasında hayatta kalma filmlerini hepiniz biliyorsunuz. Şimdi bahsedeceğim filmin konusu da bu. All Is Lost’ta Hint Okyanusu’nda tek başına gezintiye çıkan bir adamın yatıyla gemi konteynırı çarpışır. Bu kaza sonucunda bilincini kaybeden adam kendine geldiğinde okyanusun ortasında tek başına olduğunu fark eder. Artık hayatta kalmak için mücadele vermek zorundadır.

Tabi bu sürede de köpekbalıkları ve hava koşulları işleri daha da zorlaştırır. İzlerken gerileceğiniz bir film olan Sona Doğru’nun IMDB puanı 6.9’dur.

13. The Grey

Hayatta Kalma Filmleri

Bu yıl izleyebileceğiniz 14 film önerisinde sona yaklaşırken hayatta kalma filmi olarak Gri Kurt’tan da bahsetmek istiyorum. Bu film de biraz durağan gelebilir fakat dikkatli izlediğinizde aslında güzel bir konusu olduğunu fark edeceksiniz. Filmde, Alaska’daki bir petrol sondajında çalışmak için bir ekip görevlendirilir fakat yolculuk talihsiz bir kazayla sonuçlanır.

Ekip gözlerini çok vahşi ve ıssız bir ormanda açar. Burada aç kurtlarla, zorlu hava koşullarıyla başa çıkmak zorunda kalırlar.

14. The Mountain Between Us

Hayatta Kalma Filmleri

2017 yapımı olan film, bir uçak kazasını anlatıyor. Aynı uçakta yolculuk eden Ben Bass ve Alex Martin, uçaklarının kaza yapması sonucunda yaralı da olsa hayatta kalmayı başaran iki kişidir. Uçağın düştüğü yer ise hiç bilmedikleri bir yerdir.

Vahşi doğanın içerisinde kalan ikiliyi zorlu bir mücadele bekler. Başrollerinde Kate Winslet ve Idris Alba yer alıyor.

Hayatta kalma filmleri arasından en sürükleyici ve en özel filmleri sizlere sundum. Şimdi geri kalanı sizde… Hemen kendiniz için bir film seçin ve izleyin. Burada konularıyla dikkatinizi çekmeyi başaran filmleri izledikten sonra ne demek istediğimi anlayacaksınız.

YAZAR BİLGİSİ
Gülden Metin
4 yıldır SEO uyumlu yazılar yazıyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.