En Çok Tercih Edilen Hosting Firmaları 5+ Hosting Firması

En Çok Tercih Edilen Hosting Firmaları 5+ Hosting Firması

İnternet sayfanız mı var ya da bir blog mu açmayı düşünüyorsunuz? Hemen sizlere bu konuda yardımcı olabiliriz. Bu süreçte dikkatle araştırmanız gereken şey; hosting seçimi ve kullanımıdır. Peki hosting nedir ve nasıl kullanılır? Fiyatları ne kadar? Hepsinin cevabını vereceğiz.

En Çok Tercih Edilen Hosting Firmaları

Doğru hostingi seçerek en uygun şekilde sitenize alan adı alabilirsiniz. Şimdi sizlere en iyi markalardan bahsedeceğiz. Siz de araştırın ve en iyisini seçin…

1. Hostinger

Markayı tanıtmadan önce hosting nedir bahsedelim. Hosting, internet sitesini yayınlamak için gerekli olan sanal arazidir. Web sitenize ait bütün dosyalar, hosting sayesinde yıl boyunca bilgisayarda saklanır.

Peki hosting nasıl kullanılır derseniz de şöyle açıklayalım: Hosting markalarından birini seçiyorsunuz ve siteniz için hosting alıyorsunuz. Böylece siteniz bu hostingin paketlerine uygun olarak size hizmet sunuyor. Hostinger de bu markaların en ünlüsü… Hostinger yıllardır bizimle ve her bütçeye uygun paket hizmeti sunuyor. Hosting fiyatları ne kadar derseniz de 15 TL’den 700 TL’ye kadar mevcuttur. Tabi fiyatı ne kadar artarsa özelliği de o kadar artıyor.

2. GoDaddy

İnternet domainlerinden bir diğeri de GoDaddy’dir. Burada rahatlıkla kendi sitenizi kurabilirsiniz ve paket satın alabilirsiniz. Hatta en büyük hosting firmalarından birisidir. Fiyatlarına gelecek olursak da istediğiniz korumalara ve güvenliğe bağlı olarak ortalama 50 TL’den bin TL’ye kadardır.

Eğer güvenilir sitelerden birini arıyorsanız GoDaddy, ideal olacaktır.

3. HostGator

Özel web hosting sağlayıcılarından bir diğeri de HostGator’dur. Oldukça güvenilir bir site olmasının yanı sıra yeni başlayanlar için de idealdir. Bunlara ek olarak HostGator diğerlerinden biraz daha farklıdır ve burada kullanıcılar için özel promosyonlar ve kuponlar da oluşturuluyor.

Bu sayede kullanıcılar indirim kuponlarını kazandığında bu sayfayı daha çok seviyor. Üstelik bu kuponlara erişmek de oldukça kolay. Hosting nedir nasıl kullanılır dediğimizde bu site içerisinde de bilgileri öğrenebilirsiniz. Özel SEO eğitimleri de bulunuyor.

4. Bluehost

Hosting denlince akla gelenlerden birisi Bluehost’tur. Oldukça fazla kullanıcıya sahip olmasının yanı sıra Türkiye ekibi de çok iyi çalışmalar yapıyor.

Bluehost ile hosting sahibi olursanız, memnun kalmadığınızda 30 gün içerisinde para iadesi yapabilirsiniz, sınırsız POP3 e posta kullanma şansınız var, teknik destek yardımı bulunuyor ve güçlü bir kontrol paneli de var.

Gördüğünüz gibi oldukça avantajlı ve kullanımı da rahattır.

5. Network Solutions

Merkezi Washington D.C’deki bir bilişim firması olan Network Solutions, şu anda GoDaddy’den sonra bilinen en kapsamlı alan adı firmalarından birisidir. Eğer çok iyi bir site arıyorsanız önerilerimiz arasında mutlaka yerini almalıydı.

Network Solutions, kullanıcılarına, web barındırma hizmetleri, web tasarım ve online marketing çözümleri de sunuyor. Bu açıdan da oldukça fazla kullanıcı tarafından seviliyor.

6. A2 Hosting

Listede son sırada A2 Hosting yer alıyor. Bu sayfa maddeler arasındaki en makul fiyatları size sunuyor. Başlangıç olarak 3 dolardan başlayan fiyatlar çok fazla yükselmiyor. Ama çok bütçeniz yoksa ve size güzel bir alan adı lazımsa A2 Hosting ile başlayabilirsiniz. Sunucu performansının çok iyi olmasının yanı sıra kullanıcı sayısı da gün geçtikçe artmaya devam ediyor.

İşte hosting nedir ve nasıl kullanılır? Fiyatları ne kadar gibi önemli soruların cevaplarını verdikten sonra sizlerle en iyi markaları da paylaştık. Yapmanız gerekenler oldukça basit. Araştırmanızı yapın ve sizin için hangisi daha uygunsa hemen seçin. Hostingler işletmeler ve kişiler için son derece önemlilerdir. Bunu unutmayın!

ETİKETLER: En İyi, Firma, Hosting, Nedir?
YAZAR BİLGİSİ
Gülden Metin
4 yıldır SEO uyumlu yazılar yazıyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.