Sponsorlu

 


Teknoloji Haberleri 

Tüm Dizi ve Film Platformları! Güncel Medya Platformları ve Fiyatları

Tüm Dizi ve Film Platformları! Güncel Medya Platformları ve Fiyatları

Dizi ve film platformları: İnternet ve teknoloji her geçen gün değişiyor ve gelişiyor. Bu değişim ve gelişim ile birlikte teknoloji kullanıcılara daha fazla hizmet imkanı sunuyor. Hizmetlerin en başında birçok kullanıcının olmazsa olmazı olan dizi platformları geliyor. Peki birçok kullanıcının severek izlediği film ve dizi izleme platformları fiyatları ne kadar Gelin hep birlikte bu soruyu cevaplayalım.

Listemize geçmeden önce listemizde bazı film izleme platformları neler? Konusundan bahsedecek olursak; BluTV, Amazon Prime, Netflix, Filmbox Live, Bein Connect, PuhuTV, Turkcell TV Plus, Tivibu GO, Vodafone TV, D smart Go, Google Play Filmler, Mubi, Exxen, Gain, Disney Plus ve Apple TV Plus diyebiliriz. Türkiye’de hizmet veren bunların dışında çok az sayıda ve genelde tercih edilmeyen platformlar da bulunmaktadır.

BluTV Fiyatları

1. BluTV Fiyatları

Yerli film ve dizi izleme deyince akla ilk gelen şey hiç şüphesiz BluTV oluyor. BluTV  platformu 2015 yılında kullanıcılara hizmet vermeye başlayan bir yerli film ve dizi izleme platformudur. Bu platform mobil üzerinden, bilgisayar üzerinden ve akıllı televizyonlar üzerinden rahatlıkla erişilebilmektedir. Platformun diğer platformlarına nazaran tek bir abonelik seçeneği bulunmaktadır. BluTV platformunda olan bu özellik kullanıcılara çok büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Bu avantaj ise tüm çözünürlüklerin herhangi bir sınırlandırma olmadan rahatlıkla izlenmesidir. BluTV’nin bir diğer avantajı ise  kullanıcılara sunmuş olduğu ve herkesin yakından bildiği film ve dizilerin aksine kendisine ait orijinal içeriklerinde platformda bulunmasıdır. Bu içeriklere Şahsiyet ve Alev dizileri örnek verilebilir.

BluTV platformunu sizlere kısaca tanıttıktan sonra gelelim BluTV’ nin aylık fiyatına. BluTV aylık sadece 39.90 TL’dir  Bunun yanında Blue TV’yi daha önce hiç kullanmamış olan kullanıcılar platforma üye olarak ilk 7 gün ücretsiz deneme fırsatından yararlanabilirler.

Amazon Prime Fiyatları

2. Amazon Prime Fiyatları

Ünlü bir e-ticaret platformu olan Amazon dünyada birçok kişi tarafından kullanılmaktadır. Amazon’un sunmuş olduğu seçenekler elbette sadece e-ticaret ile sınırlı değil. Bunun yanında Amazon, Prime adında bir film ve dizi izleme platformuna sahiptir. Amazon Prime küresel anlamda ve kaliteli orijinal yapımları bu platformda kullanıcılara sunmaktadır. Bu platformun en önemli avantajı Smart TV, mobil cihazlar, bilgisayarlar, XBOX’lar ve PlayStation 4 gibi birçok cihazda izlenebiliyor olmasıdır. 

Amazon Prime platformunda izlemiş olduğunuz film ve dizileri istediğiniz zaman ve istediğiniz yerde rahatlıkla izleyebilmek için platform kullanıcılara indirme özelliği sunmaktadır.

Amazon Prime’ın aylık fiyatı 7.90 TL’dir. Bunun yanında Amazon Prime yeni kullanıcılara 30 günlük bir deneme süresi imkanı sunmaktadır. Bu sayede ücretsiz bir şekilde Amazon Prime platformunu kullanabiliyor ve memnun kalırsanız diğer ay düşük bir ücretle kullanmaya devam edebiliyorsunuz. Bütün bunların yanında Amazon Prime üyeliğinin bazı avantajları da bulunuyor. Bu avantajları sizlere maddeler halinde sıralayacak olursak;

  • Amazon’dan yapmış olduğunuz alışverişler  ve aldığınız herhangi bir ürün sonucunda kargo ödemezsiniz.
  • Müzik, e-kitap, Twitch Prime gibi özelliklere bedava sahip olabilirsiniz. 

Netflix Fiyatları

3. Netflix Fiyatları

Netflix 1997 yılında California’da DVD kiralama şirketi olarak kuruldu. O yıldan bu yıla geldiğimizde şu an Netflix neredeyse bütün platformların en güçlü medya hizmetleri sağlayıcısı konumundadır. Toplam 190 ülkede hizmet vermektedir. Türkiye’de ise 2016 yılından beri aktif durumdadır. 

Dizi ve film platformu dediğimizde aklımıza ilk gelen şey hiç şüphesiz Netflix’tir. Netflix’te tıpkı Amazon Prime gibi mobil cihazlardan, bilgisayarlardan, Blurey oynatıcılardan, Smart TV’den xbox’tan ve playstation’dan rahatlıkla izlenebilir. Her hafta ve her ay Netflix’e yeni yapımlar ve orijinal içerikler eklenmektedir.

Netflix kullanıcılara üyelik olarak 3 ayrı seçenek sunmaktadır. Sunmuş olduğu bu paketler temel, standart ve özel olmak üzere üçe ayrılmaktadır. 

Temel pakette aylık ücret 63.99 TL’dir Video kalitesi iyi çözünürlük ise 480p’dir. Bu Temel pakette kullanıcı televizyondan bilgisayardan cep telefonundan ve tabletten Netflix film ve dizilerini rahatlıkla izleyebilir. Ancak bu paketin dezavantajları bulunmaktadır. O da aynı anda izleyebileceğiniz ekran sayısının sadece 1 kişi ile sınırlı olmasıdır.

Standart pakette ise aylık ücret 130.99 TL’dir. Burada video kalitesi daha iyi, çözünürlük ise 1080p’dir. Temel pakette olduğu gibi televizyondan bilgisayardan cep telefonundan ve tabletten rahatlıkla izlenebilir. Standart plandaki Netflix üyeliğinde aynı anda izleyebileceğiniz ekran sayısı 2 kişi ile sınırlıdır.

Özel plan paketinde ise aylık ücret 77.99’dir. Video kalitesi en iyi, çözünürlük 4K’dır. Bunun yanında aynı anda izleyebileceğiniz ekran sayısı 4 kişidir. 

Filmbox Life Fiyatları

4. Filmbox Life Fiyatları

Bu platform son günlerde çok popüler olmasa bile kullanıcılara film ve dizi izleme konusunda oldukça iyi imkanlar sunuyor. Mobil cihazlar, Smart TV ve bilgisayar üzerinden rahatlıkla izlenebilen Filmbox Live platformu uygun fiyatlı olması ile dikkat çekiyor. Bu platformun aylık fiyatı 12.99 TL. Bunun yanında yeni gelen kullanıcılar için 7 gün ücretsiz deneme imkanı sunuyor.

Bein CONNECT Fiyatları

5. Bein CONNECT Fiyatları

Beın Connect platformu Digiturk’ün dijital yayın platformudur. Bu platform diziden filme canlı yayından spora kadar kullanıcılara büyük bir çeşitlilik imkanı sunuyor. Film ve dizi izleme platformu arasında oldukça beğenilen Beın Connect kullanıcılara 7 günlük ücretsiz deneme imkanı veriyor ancak spor üyeliklerinin oldukça pahalı olduğunu söylemekte yarar var.

Beın Connect platformunun fiyatına gelecek olursak bizleri 2 paket karşılıyor. Bu paketlerden ilk spor paketi. İkincisi ise eğlence paketinden oluşuyor. 

Spor paketinde Süper Lig paketleri ve spor ekstra paketleri olmak üzere iki seçenek bulunuyor. Süper Lig paketinde beın Sports kanalları Süper Lig maçları ve tüm filmleri diziler 109 TL. Bunun yanında spor paketini 1 yıllığına alırsanız fiyatı 84 TL’ye düşüyor. Yok ben bütün takımın maçlarını izlemem diyorsanız sadece takımın maçlarını izleyeceğim diyorsanız 1 yıllık üyelik aylık olarak 74 TL’ye düşüyor.

Spor paketlerinde yer alan spor ekstra paketi ise 1 yıllığına aylık sadece 39 TL’ye denk geliyor . Ancak ben sadece bir ay izlemek istiyorum diyorsanız aylık 49 TL vermeniz yeterli oluyor.

Beın Connect platformunun eğlence paketinde ise bizleri 3 ayrı paket karşılıyor. Paketlerden ilki bütün filmi dizileri izleyebileceğimiz aylık yenilemeli 14.90 TL lik paket. 2 paket ise yıllık paket. Bu pakette kullanıcı aylık sadece 9.90 tl ödüyor. Eğlence paketinin son paketi ise avantajlı yıllık paket olarak karşımıza çıkıyor. Bu paket avantajında kullanıcıdan para tek çekim olarak alınıyor. Bu tek çekimin fiyatı 178.80 TL yerine avantajlı olduğundan dolayı sadece 99 TL’ye denk geliyor.

PuhuTV Fiyatları

6. PuhuTV Fiyatları

Birçok cihazdan rahatlıkla erişilebilen Puhutv yerli film ve dizi izleme platformları arasında yer alıyor. Puhutv’ yi diğer platformlardan ayıran en önemli şey ücretsiz olması. Ücretsiz olmasının yanında Puhutv’ nin bir diğer avantajı da aynı anda farklı cihazlarda rahatlıkla izlenebiliyor olmasıdır. 

Puhutv türk televizyonlarında yayınlanan dizileri kendi platformunda kullanıcılara sunuyor. Televizyonda  yayınlanmış olan bir dizinin PuhuTV’ ye düşmesi yani arşive eklenmesi çok hızlı gerçekleşiyor. 

Puhutv’ nin ücretsiz olmasının elbette vermiş olduğu bazı dezavantajları bulunuyor. Bu dezavantajların en önemlisi film ve dizi izlerken çıkan reklamlar. Bunun yanında puhutv platformunda yabancı dizi arşivi bulunmuyor.

Turkcell TV+ Fiyatları

7. Turkcell TV+ Fiyatları

Dijital yayın yapan bir diğer platformda Turkcell TV+. Bu platform canlı TV yayınları olan içerisinde güzel film bulunan içerikleri bütçeye uygun bir şekilde kullanıcılara sunuyor. Turkcell TV Plus platformunun aylık fiyatını sizlere söylemeden önce film ve dizi arşivinin yetersiz olduğunu ve içeriklerin bazılarının filtrelenmesinde eksiklik olduğunu söylemekte yarar olduğunu düşünüyoruz. Bu bilgiyi de verdikten sonra geçelim Turkcell TV Plus platformunun üyelik seçeneklerine.

Platform yıllık ve aylık olmak üzere kullanıcılara iki seçenek sunuyor. Aylık için sunmuş olduğu paket 34.99 TL. Yıllık için sunmuş olduğu avantajlı paket ise aylık 19.99 TL’den başlıyor. Bunun yanında Turkcell TV Plus platformunu ilk 7 gün kullanmak ücretsiz.

Tivibu GO Fiyatları

8. Tivibu GO Fiyatları

Tivibu Go platformu Türk Telekom’un dijital yayın platformudur. Tivibu GO film platformları arasında yer almaktadır. Bunun yanında platform film ve dizi içerikleri dışında televizyon yayını ve spor yayını içerikleri de sunuyor. Çok geniş arşive sahip olmasa bile platformda film kiralamak mümkün.

Tivibu Go platformu film, dizi ve spor izlemek isteyen kullanıcılara 4 farklı paket seçeneği sunuyor. Tivibu aile paketinin fiyatı 9.90 TL. Tivibu Go sinema paketinin fiyatı aylık 12.90 TL. Tivibu Go spor paketinin fiyatı aylık 14.90 TL ve son olarak Tivibu Go süper paketin fiyatı aylık olarak 19.90 TL olarak kullanıcılara sunuluyor. Elbette bu paketlerin içerisinde Smart TV ve ITunes gibi programları  kullanmak isterseniz ödeyeceğiniz fiyat biraz artıyor.

Vodafone TV Fiyatları

9. Vodafone TV Fiyatları

Son zamanlarda ne kadar adını duymamış da olsak Vodafone TV platformu film ve dizi izleme platformları arasında yer almaktadır. Bu platform film ve dizi içeriği konusunda diğer platformlara göre daha kısırdır. Arşivinde çok fazla film ve dizi bulunmaz  ancak kullanıcılara sunmuş olduğu bazı avantajları vardır. Platform kullanıcılara belgesel izleme imkanı sunmakta ve bunun yanında canlı kanalları 24 saat kadar geri sarma imkanı da sunmaktadır.

Vodafone TV platformunun 2 adet abonelik paketi bulunmaktadır. Bu paketler’den ilki full paket olarak geçmektedir. Full paketin ilki aylık 18.90 TL’dir. Platformda bulunan 2. paket ise süper pakettir. Süper Paket ise aylık 11.90 TL’dir.

D Smart Go Fiyatları

10. D Smart Go Fiyatları

D-smart Go daha çok belgesel ve spor ağırlıklı içerikler üreten bir platformdur. Elbette bunun yanında içerisinde birçok film ve dizide bulunmaktadır. Birçok platformda olduğu gibi bu platformunda birçok eksisi vardır. Platform tamamen internet tabanlı değildir. Platformda üyelik ve abonelik şartı vardır. İçeriklerin sansürlenmesi gibi konularda oldukça yetersizdir.  Yukarıda saydığımız maddeler D Smart Go platformunun eksi yönleridir. Platformu kısaca tanıttıktan sonra gelelim aylık ve yıllık fiyatını ne kadar olduğuna.

D-smart Go platformunda 2 paket seçeneği bulunmaktadır. Bu paketler aylık ve yıllık paketler olarak adlandırılır. Aylık paketlerde D Smart Go film ve dizi paketi 19.90 TL’dir. D Smart Go Mega paketi ise aylık 29.90 TL’dir. Mega paketin film ve dizi paketinden yüksek olmasının sebebi içerisinde spor kanallarını bulunduruyor olmasıdır. Bunun yanında Mega paketin bazı avantajları da vardır. 

Yıllık paketlere bakacak olursak D Smart Go film ve dizi paketi yıllık 179 TL’dir. D Smart GO Mega paketi ise yıllık 269’dir. Aradaki fark yine spor paketlerinden kaynaklanmaktadır.

Google Play Filmler Fiyatları

11. Google Play Filmler Fiyatları

Google Play Filmler platformu sadece Android üzerinden erişilebilmektedir. Android tabanlı film ve dizi denildiği zaman akla hiç şüphesiz Google Play Filmler gelir. Platform kullanıcıdan abonelik istemez diğer platformlardan farklı olarak Google Play Filmlerde istediğiniz filmi veya diziyi belli bir ücret ödeyerek satın alabilir veya kiralayabilirsiniz. Satın almış olduğunuz filmi İstediğiniz zaman ve istediğiniz yerde rahatlıkla izleyebilirsiniz Eğer filmi daha önce cihazınıza indirdiyseniz içeriği internet olmadan izleyebilirsiniz ancak satın almış olduğunuz içeriği cihazınıza indirmediyseniz içeriği izlemek için mutlaka internete bağlı olmanız gerekmektedir.

MUBi Fiyatları

12. MUBi Fiyatları

Bir diğer film ve dizi izleme platformu olan MUBi ülkemizde pek bilinmiyor aslında. Ancak biraz araştırılsa sanatsal ve tarihsel filmlerin yer aldığı mükemmel bir platform. 

MUBi’nın mobil platformu kullanıcılara iki farklı ücretsiz deneme imkanı sunuyor. Bu deneme imkanının ilki öğrenciler için öğrenciler MUBi platformunu ücretsiz 30 gün boyunca bedava kullanabiliyorlar. Eğer platformdan memnun kalırlarsa ödeyecekleri fiyat ayda 25.99 TL. 

Bir diğer ücretsiz deneme seçeneği ise yetişkinler için MUBi platformu kullanıcılara film ve dizileri izleyebilmeleri için 7 gün ücretsiz deneme imkanı sunuyor. Eğer kullanıcı bu 7 gün ücretsiz denemeden sonra platformu beğenirse ödeyeceği para aylık 39.99 TL. Bunun yanında tasarruf etmek isteyenler için MUBi platformu kullanıcılara yıllık olarak ödeme seçeneği de sunuyor. Yıllık ödeme seçeneğini seçecek olan kullanıcıların ise ödeyeceği para 29.99 TL.

Exxen Fiyatları

13. Exxen Fiyatları

Acun medyanın sahibi olan Acun Ilıcalı tarafından kurulmuş Exxenl platformu kullanıcıların film ve dizi izleyebileceği yeni bir platform. 

Yenilikçi girişimler ile adından sıkça söz ettiren Acun Medya yakın zamanda dijital içerik platformuna da el atarak Exxen platformunu kullanıcılara sundu. Platform yayın hayatına başladıktan sonra birçok kullanıcı tarafından çok sevildi ve büyük bir ivme kazandı. 

Platform her geçen gün arşivini genişletmektedir. Bütün bunların yanında Exxen platformu YouTube üzerinde bilinen kullanıcıların severek izlediği bazı programları da kendi bünyesinde yayınlayarak büyük bir izleyici kitlesine ulaşmıştır. 1 milyondan fazla aboneye ulaşmış olan Exxen platformu’nun aylık fiyatı 41.90 TL. Ancak aylık 41.90 TL olan bu fiyatta reklam özelliği vardır. Film ve dizi izlerken karşınıza reklam çıkmaktadır. Eğer reklam izlemek istemiyorsanız aylık 129.90 TL ödemeniz gerekmektedir. Bunun yanında Exxen spor paketi de bulunmaktadır. Exxen spor paketi ise aylık reklamlı 129.90 TL’dir. Reklamsız Exxen spor paketi ise aylık 149.90 TL’dir.

Gain Fiyatları

14. Gain Fiyatları

GAIN platformu karşımıza ilk olarak dikey formatta çıkmıştır. Daha sonra ise mobil odaklı olarak kullanıcılara hizmet vermeye devam etmiştir. Mobil sürümünün çıkmasından sonra yakın zamanda akıllı televizyonlarda yer almasıyla adından sıkça söz ettirmeye başlamıştır. Bu durumda GAIN platformunun son zamanlarda birçok kullanıcı tarafından tanınmasına güçlü bir kullanıcı kitlesine ulaşmasına sebep olmuştur.

Platform ilk çıktığında kullanıcılara ücretsiz bir şekilde hizmet veriyordu. Platformun ücretsiz olması kullanıcılar için oldukça iyi bir durumdu. Çünkü içerisinde bulunan içerikler oldukça iyiydi. Ancak yakın zamanda GAIN platformu politikasını değiştirerek kullanıcılara abonelik seçenekleri sunmaya başladı. Yine de birçok kullanıcıyı düşünen GAIN platformu içeriklerini kullanıcılara kısıtlı bir şekilde ücretsiz sunmaya devam ediyor. 

GAIN platformunun fiyatına gelecek olursak platform bize 2 seçenek sunuyor. İlk seçenek aylık abonelik seçeneği. GAIN platformunun aylık fiyatı 21.90 TL. İkinci seçenek ise yıllık abonelik. Yıllık aboneliğin de ise GAIN platformu yaz kampanyası yapmaktadır. Yapmış olduğu yaz kampanyasında kullanıcıya film ve dizi içeriklerini ilk 3 ay ücretsiz sunmaktadır. Kullanıcı bu kampanya ile 9 ay aylık 13.90 TL ödemektedir. 

Disney Plus Fiyatları

15. Disney Plus Fiyatları

Geldik listemizin sonuna. Disney Plus Türkiye’ye 24 Haziran 2022 tarihinde gelmiş daha yeni bir platformdur. Disney Plus platformunda daha önce hiçbir dijital yayın platformunda bulunamayan film, dizi ve orijinal içerikler yer almaktadır. Platformda Marvel Studio ve Pixar gibi önemli yayın kuruluşlarının içerikleri bulunmaktadır. 

Disney Plus platformunun kullanıcılara sunmuş olduğu 2 paket mevcuttur. Bu paketler aylık ve yıllık paketlerdir. 

Aylık pakette Disney Plus kullanıcılardan 64.99 TL istemektedir. Yıllık pakette ise kullanıcılar Disney Plus platformuna 649.90 TL ödemektedir.

Apple TV+ Fiyatları

16. Apple TV+ Fiyatları

Apple TV+ adı verilen bir video yayın hizmetidir. Apple tarafından sunulan ve yalnızca Apple cihazlarından (iPhone, iPad, Apple TV ve Mac gibi) erişilebilen bir abonelik hizmetidir. Apple TV+ üzerinden özel olarak üretilmiş dizi, film ve belgeseller izleyebilirsiniz. Ayrıca, Apple’ın kendi yapımı içerikleri de mevcuttur.

Apple TV Plus fiyatları güncel olarak aylık 19.99 Tl, buna göre yıllık Apple TV Plus fiyatları ise 240 TL civarındadır.
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

tiktok izlenme hilesi deneme bonusu deneme bonusu deneme bonusu deneme bonusu veren siteler deneme bonusu