Dikkat! Son 50 Yılın En Sıcak Gecesi: 50 Kişi Yaşamını Yitirdi

Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de son 50 yıl en sıcak gecesi yaşandığı açıklanırken, 2 günde 52 kişi aşırı sıcaklar nedeniyle yaşamını yitirdi. Hindistan, aşırı sıcaklar ile mücadele ediyor. Ülkenin kuzeyinde etkisini arttıran aşırı sıcaklar …

Dikkat! Son 50 Yılın En Sıcak Gecesi: 50 Kişi Yaşamını Yitirdi

Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de son 50 yıl en sıcak gecesi yaşandığı açıklanırken, 2 günde 52 kişi aşırı sıcaklar nedeniyle yaşamını yitirdi.

Hindistan, aşırı sıcaklar ile mücadele ediyor. Ülkenin kuzeyinde etkisini arttıran aşırı sıcaklar nedeniyle can kayıpları yaşandı.

Hindistan basını, rekor seviyedeki sıcaklar sonucu başkent Yeni Delhi’de 52 kişinin hayatını kaybettiğini yazdı. Son iki günde hayatını kaybeden 52 kişinin aşırı sıcaklara rağmen açık alanda çalışmak zorunda olan işçiler olduğu aktarıldı.

Hindistan’da 1 Mart- 18 Haziran tarihleri arasında aşırı sıcaklar nedeniyle 40 bin güneş çarpması vakası ve en az 110 can kaybı yaşandığı açıklandı.

Hindistan Sağlık Bakanlığı tarafından hastalara acil müdahale ve hastanelere daha fazla yatak sağlanması talimatı verildiği kaydedildi. Meteoroloji dairesi tarafından yapılan açıklamada ise, Haziran ayı için sıcaklıkların normalin üzerinde seyredeceği kaydedilirken dün Yeni Delhi’de termometrelerin 35,2 dereceyi gösterdiği ve son 50 yıl en sıcak gecesi yaşandığı aktarıldı.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.