BluTV’de İzleyebileceğiniz Birbirinden Güzel 18 Film Önerisi

BluTV’de İzleyebileceğiniz Birbirinden Güzel 18 Film Önerisi

BluTV film önerileri: Eski yeni demeden her yapımı izleyen ve bunları kendilerine göre yorumlayan bir film aşığı kesim vardır. Bu kesimde ne olursa olsun, en kaliteli ya da en kötü içeriklere kadar her şeyi hangi platformda olsa izlerler. Biz sitemizin bünyesinde Netflix ve Exxen’de izlenilebilecek filmler önerilerini çokça sizlere sunduk. Bugün de BluTV ile birlikte izleyebileceğiniz filmleri derledik. Keyifli okumalar dilerim.

1. Muhteşem Gatsby

Fitzgerald’ın başyapıtı kabul edilen ve birçok defa tiyatroya ve sinemaya uyarlanan roman, 20. yüzyıl Amerikan edebiyatının da en parlak örnekleri arasında sayılır. Birinci Dünya Savaşı sonrasında hızla zenginleşen

ABD toplumunda yaşanan dönüşümü ele alan Muhteşem Gatsby, zenginlik, aşırılık, gösteriş ve beraberinde gelen değerler çöküşünün toplumsal güncesi gibidir. Fitzgerald’ın “Caz Çağı” olarak adlandırdığı dönemi şairane bir dille anlatan roman, Amerikan rüyası kavramını da derinlikli bir biçimde ele alıyor.

2. The Guest

Amerikan yapımı psikolojik gerilim filmi olan filmde ölen oğullarının görev arkadaşı sıfatıyla Peterson Ailesi ile tanışan bir asker, aile tarafından kibarca konuk edilir.

Genç adam geldikten sonra başlayan kaza gibi gözüken ölümler, asker ile bağdaştırılmaktadır. Bir asker ise Peterson’un ailesine gelip onların ölen oğlunun arkadaşıyım diyerek kendini tanıtır. Ailesi de onu hemen kendi evlerinde misafir ederler. Ancak zaman geçtikçe aile anlar ki gizemli ölümlerin baş kahramanı kendini oğullarının arkadaşı olarak tanıtan kişidir.

3. Para Avcısı (The Wolf Of Wall Street)

Yönetmenliğini Martin Scorcese’nin üstlendiği film Amerikan borsasında komisyoncu olan Jordan Belfort’un biyografisinin bir uyarlaması. Filmin başrolünde Leonardo DiCaprio yer alırken kadroda Jonah Hill, Kyle Chandler ve Jean Dujardin kendisine eşlik ediyor.

Para Avcısı, gerçek bir yaşam öyküsünü konu ediyor. Jordan Belfort 24 yaşında genç ve hırslı bir adamdır. Para kazanma arzusuyla Wall Street borsasında önce komisyoncu ve ardından Stratton Oakmont adında bir yatırımcı firmasında zengin olmak için her şeyi yapmaya hazır bir CEO olur.

90’ların en hızlı günleridir ve New York işlem salonunda her şey olabilmektedir. Önemsiz tahvillerle birçok yatırımcıyı aldatarak, Belfort kısa zamanda bir para makinasına ve aynı zamanda bir harcama makinasına dönüşümünü konu almaktadır.

4. Timbuktu

Radikal bir grubun yönetimi ele geçirdiği Timbuktu bölgesinde, yönetim tarafından yeni şeriat kuralları koyulur. Artık müzik dinlemek, futbol oynamak, sigara içmek gibi sıradan eylemler dahi yasaklanmış ve halk bu yeni kanunlara uymazsa cezalandırılacak duruma gelmiştir. Kidane ve ailesi Timbuktu’da insanların yüreğine korku salan karmaşanın altında hayatlarında yeni bir dönemin başlamasına tanık olurlar.

Kendi halinde sıradan bir hayat yaşamaya çalışan aile, yeni islamist-köktenci yönetim altına giren bu bölgede bütün bu olayların dışında kalmaya çalışır. Her şey, Kidane’nin çok sevdiği ineğini katleden balıkçı Amadou’yu yanlışlıkla vurması ile değişecektir. Aile Timbuktu’nun acımasız kurallarıyla tanışır.

5. Mission: Impossible (Yansımalar)

Filmin başrolünü Tom Cruise üstlenirken kadroda Luther Stickell rolündeki Ving Rhames, Benji Dunn rolündeki Simon Pegg ve Ilsa Faust rolündeki Rebecca Ferguson, Alan Hunley’i canlandıran usta oyuncu Alec Baldwin, Solomon Lane’i canlandıran Sean Harris, Julia Meade’i canlandıran Michelle Monaghan, Henry Cavill, Vanessa Kirby ve Angela Bassett yer alıyor. Mission: Impossible Yansımalar, Görevimiz Tehlike serisinin 6. devam halkasıdır.

İkonik ajan Ethan Hunt, birlikte çalıştığı IMF ekibi ve tanıdık birkaç dostu sıkıntılı bir zamandadır. Berlin’deki görevin ters gitmesi sonucunda Ethan Hunt CIA ile ters düşer ve denetimsizliği sebebiyle CIA’in kara listesine girer. Ancak insanlığı tehdit eden yeni bir tehlikenin ortaya çıkışıyla birlikte herkes zamana karşı bir yarışa koyulur…

6. Birds of Prey

Yırtıcı Kuşlar filminde Gotham’ın zalim lordu genç bir kızın peşine düşer ve onu kaçırır. Bu olayların gerçekleşmesi ile kaos beraberinde gelir. Olayları çözmek ise Harley Quinn’in olduğu Huntress, Black Canary ve Renee Montoya’dan oluşan ekibe düşer.

7. Joker

Başarısız bir komedyen olan Arthur Fleck’in hayatına odaklanan Joker filmi en çok izlenen filmler arasındadır. Toplum tarafından dışlanmaya maruz kalan Arthur yaşadığı zor zamanlar ve zorbalıklar sebebiyle farklı bir karaktere bürünmüş, artık kanunlara aykırı bir hale gelen Arthur’un hayatını Joker olarak devam ettirmesini konu almıştır.

8. Wonder

Blue TV’nin sunduğu en iyi filmler arasında olan Wonder yüzünde ciddi bir ize sahip olan kızın hayatında yaşadığı zorluklar üzerinde durulmuştur.

9. Like Father Like Son (Benim Babam, Benim Oğlum)

Film, doğum sonrası karışan iki çocuğun hikayesini ve altı yıl sonra bunu öğrenen ailelerin tepkileri ve yaklaşımları üzerine kurulu. Böylesi bir çıkmazda ailelerin iki seçeneği var: Ya eskisi gibi yaşamlarına devam edecekler ya da çocukları değiştirip gerçek çocuklarıyla yeni bir dönem başlayacaklar.

Bu trajik hikâye ebeveynlerin sorumluluklarını ve davranışlarını, ideal anne-baba olmanın getirdiği etkileri gözlemlemek için büyük bir fırsat.

10. Just Mercy

Gerçek bir hikâyeye sahip olan “Just Mercy: A Story of Justice and Redemption” kitabından uyarlanan filmde, genç avukat Bryan Stevenson, adaletin yerini bulması için büyük bir mücadeleye girişir. Harvard’dan mezun olduktan sonra Bryan’ın para kazandıran işlerde yer alması beklenir. Ancak o, Alabama’da haksız yere mahkûm edilen bir adamın peşinden gider. Yerel Avukat Eva Ansley’in de yardımıyla, 1987 yılında ölüme mahkûm edilen bir adamın suçsuzluğunu kanıtlamaya çalışacaklardır.

Walter McMillan, 18 yaşındaki genç bir kızın ölümünden sorumlu tutuluyordur. Ancak onun sorumlu tutulması için hiçbir kanıt bulunmamasına rağmen McMillan ölüme mahkûm edilmiştir. Bryan, Walter’ın suçsuzluğunu kanıtlamaya çalışırken, ilerleyen zamanlarda aslında ırkçılığa karşı savaş vermeye başladığını anlayacaktır.

11. Who Am I

İnternet ve bilgisayar dünyasını barındıran filmlerden olan Who Am I filmi kendisini tüm dünyaya tanıtma amacı olan Hacker Benjamin’in hikayesini konu almaktadır.

Hackerlik konusunda başarılı olan Benjamin, gizli Hacker grubundan onlara katılması için teklif alınca hiç düşünmeden tehlikeli oyuna dahil olur. Heyecan ve gerilim sahnelerini barındıran Who Am I filmini Blu TV üzerinden izleyebilirsiniz.

12. Zerre

Zeynep, küçük kızı ve annesi ile birlikte büyük bir şehirde kendi ayakları üzerinde kalma çabasında olan bir kadındır. Büyük şehirde işsizlik sorunu ile mücadelesini konu alan bir kadının başından geçenleri izleyeceğiz.

13. The Immortal Life Of Henrietta Lacks

Oprah Winfrey, haberi olmadan bilime ilk ölümsüz hücre dizisine katkıda bulunan Henrietta Lacks’ın kızı Deborah Lacks’ı canlandırıyor. 1951’deki ölümünden bu yana, Henrietta’nın hücreleri (HeLa hücreleri olarak adlandırılır), birçok önemli tıbbi atılımlara katkıda bulunan araştırmalarda kullanılmıştır.

Rose Byrne’ın canlandırdığı gazeteci Rebecca Skloot, Deborah’dan, bilmeden modern tıbba çok şey katan kadın hakkında yazdığı bir kitap için Henrietta’nın hayatını araştırmak için yardım ister.

14. The Tale

40’lı yaşlarında bir belgesel film yapımcısı ve üniversite hocası olan Jennifer Fox (Laura Dern), annesinin 13 yaşındayken yazdığı bir hikâyeyi bulmasının üzere panikle eve çağırılır. Hikâye, Jennifer’ın 13 yaşındayken kendisinden çok büyük olan binicilik ve koşu öğretmeniyle yaşadığı ilişkiyi ve ilk cinsel birlikteliğini konu almaktadır.

Annesini çok sinirlendiren bu hikâyeyi yazdığını tamamen unutmuş olan Jennifer, hikâyeyi tekrar düşünmeye başlarken, bir yandan da geçmişini ve şimdi çok uzaklarda kalan bu ilişkinin masumiyetini sorgular. Olayların aslında kendi hatırladığından farklı şekilde geliştiğini anlaması, kendisine senelerdir bir masal anlattığını fark etmesine yol açar.

15. A Single Man (Tek Başına Bir Adam)

Tek Başına Bir Adam” adlı bu dramın moda arenasında eşcinsellerin belirli bir ağırlığı olduğu bilinen bir gersek ve Ford da podyumlardaki gücünü beyazperde ‘ye yansıtmak istiyor. Özellikle doksanlı yıllar sürecinde çekilen cesur filmler yoluyla olumlu anlamda değişmeye başladı. Tom Ford’un finansmanını bizzat karşıladığı bu filmdeki performansıyla Colin Firth, En İyi Erkek Oyuncu dalında Oscar’a adaya gösterildi.

16. Inception

Bilim kurgunun öncülerinden olan yönetmen Christopher Nolan filmi eşsiz senaryosu ile damga vurmuştur. Rüya içerisinde rüya sayesinde insanların zihnine sızarak hırsızlık yapan Dom Cobb ve ekibini konu alan filmin başrolünde Leonardo Di Caprio’nun oyunculuğunu görüyoruz.

17. Toz Bezi

Toz Bezi, İstanbul’un farklı kutupları arasında hayatı anlamaya çalışıp kendilerine yeni yollar çizmeye çalışan iki kadının hikayesini ele alıyor. İstanbul’da yaşayan Nesrin ve Hatun gündelikçi olarak çalışan iki yakın arkadaştır. Hatun’un tek hayali çalışmaya gittiği semtlerden birinde ev almakken küçük kızıyla birlikte yaşayan Nesrin kocasının neden evi terk ettiğini anlamlandırmaya çalışır.

18. Bessie

Bessie, efsanevi blues sanatçısı Bessie Smith’in hayat hikayesini konu ediyor. Zor bir çocukluk dönemi geçiren Smith’in çalkantılı yaşamına, fırtınalı ilişkilerine odaklanılan filmde, sanatçının yıldızığa nasıl ulaştığı gözler önüne seriliyor.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: takipçi satın al