Bitcoin’e Yatırım Yapmaya Değer mi?

26.04.2021
Bitcoin’e Yatırım Yapmaya Değer mi?

Bitcoin, önde gelen kripto para birimidir. Herhangi bir yatırımın karlılığı, gerçek dünyadaki faydası ile ölçülür. Kendinize sorun – Bitcoin yararlı mı? Gerçek dünyadaki bir sorunu çözüyor mu? Mevcut modası geçmiş çözümleri bozdu mu? Tüm bu tür soruların tek cevabı yankılanan bir evet.

Bitcoin, merkezi olmayan, güvenli ve hızlı bir değişim ortamı sunarak finansal ekosistemi değiştirdi. Tıpkı internetin teknolojiyi kullanma şeklimizde bir devrim getirmesi gibi, Bitcoin de finansal alanda devrim yaratıyor. Bitcoin bir pop-and-drop teknolojisi değildir; dünyaya hükmetmek için burada. Son derece uçucu olduğu inkar edilemez.

Ancak, 2009’daki lansmanından bu yana kullanımı yalnızca artmıştır. Öyleyse, zor kazandığınız dolarlarınızı Bitcoin’e yatırmaya değer mi? Bitcoin’e stratejik olarak yatırım yapıyorsanız, evet, buna değer. Kapsamlı araştırma yapmaktan çekinmeyecek akıllı bir yatırımcıysanız, Bitcoin yatırımı sizin için yine de kazançlıdır.

Bazı insanlar bitcoin yatırımlarında büyük kayıplara tanık oldu ve bazıları Bitcoin’de milyonlar kazandı. Hangi kategoriye girmek istediğinize karar vermek size kalmış? İkincisi, değil mi?

Bu benzeri görülmemiş bitcoin dünyasında emin olmak istiyorsanız, aşağıdaki temel noktaları takip edin:

 • Araştırmanı yap.
 • Pazarı analiz edin.
 • Tüm yumurtalarınızı tek bir sepete koymayın.
 • Riskleri ölçün ve size en çok hitap eden yöntemi seçin.
 • Gürültüyü takip etmeyin; her zaman uzman tavsiyesi alın.

Özetlemek gerekirse, Bitcoin zamanınıza ve yatırımınıza değer. Bununla birlikte, oldukça değişken bir alana girerken ekstra dikkatli olsanız en iyisi olur.

BTC ile Çok Para Kazanabilir miyim?

Artık nasıl fazladan nakit kazanılacağını anladığımıza göre, bir sonraki varsayılan soru, ne kadar kazanabilirsin? Hemen cevaplayalım. Evet, BTC ile çok para kazanabilirsiniz. Ancak, ne kadar çok yapmak istersen, o kadar çok risk almalısın. Bitcoin dünyasında dolar kazanmak için herkese uygun tek bir yöntem yoktur.

Her yönteme göz atmalı ve (tabii ki kapsamlı araştırmalardan sonra) en karlı olduğunu düşündüğünüz yöntemi seçmelisiniz. Ya da bu yazıdan tavsiye almak isterseniz yatırımlarınızı çeşitlendirebilirsiniz. Bitcoin yatırımları gerçekten uçucudur; ancak, her yatırımın aynı anda dik bir dalış yapma şansı imkansızdır.

Ayrıca, bir gecede bitcoin milyoneri olmanın bir formülü de yok. Yatırımlarınız konusunda sabırlı olmalısınız. Evet, yatırımlarınızı çeşitlendirirken doğru caddelere yatırım yaparsanız çok para kazanabilirsiniz.

Bitcoin ile Nasıl Para Kazanırım?

İşte nasıl bitcoin kazanılacağını öğrenmenin en iyi yedi yolu:

 1. Ticaret.
 2. Yatırım.
 3. Madencilik.
 4. Mikro kazançlar.
 5. Bitcoin’i ödeme olarak kabul etmek.
 6. Borç verme.
 7. Ortaklık kazançları.

Yöntem 1: Ticaret

Ticaret grafiklerini analiz etmede ustalığınız varsa ve risk almaya hazırsanız, bu seçenek tam size göre. Zipmex’e kaydolun ve yerel para biriminizi dijital para birimi BTC ile değiştirin. Şimdi, bir kripto tüccar şapkası takmanız gerekiyor. En iyi kar artışını görür görmez, Bitcoin’lerinizi takas edin ve kazancın tadını çıkarın. Riskten daha az kaçınıyorsanız, gün içi ticaret ve arbitraj fırsatları sizin için yapılır.

Arbitraj, aynı varlığı daha düşük bir fiyattan satın alıp başka bir platformda satarken kâr elde etmek anlamına gelir. Bir Zipmex hesabınız olduğunda, Bitcoin dünyasının canlılığını göz önünde bulundurarak, grafiklerde bir sekme tutarken araştırma tabanlı bir ticaret planı hazırlayın, kaybetmeyi göze alabileceğiniz miktarda ticaret yapın.

Yöntem 2: Yatırım

Evet, Bitcoin ile girişimlere, şirketlere, blok zinciri geliştirmeye vb. Yatırım yaparak da para kazanabilirsiniz. Bunlar araştırma ağırlıklı yatırımlardır. Teknik raporları, uzman görüşlerini, pazar talebini ve ne olmadığını analiz ederek bir girişimin potansiyelini ölçmelisiniz. Ancak, bu yatırımı doğru yaparsanız, BTC ile sadece bir miktar dolar kazanamazsınız; bunun yerine bir hazine sandığına çarpabilirsiniz.

Yatırım yapmanın dezavantajı, doğru yatırım fırsatlarını bulmak için farklı borsalar arasında geçiş yapmanız gerektiğidir. Rahatınız için, Zipmex çok çeşitli yatırım seçenekleri sunar. Borsalar arasında geçiş yapmanıza gerek yok, en iyi kripto para birimlerini tek bir çatı altında bulursunuz.

Yöntem 3: Madencilik

Madencilik konusunda teknik bilgi birikimine ve yüksek hesaplama gücüne sahipseniz, madencilik çabanıza değer. Bitcoin madencileri, bu kripto devriminin ilk aşamalarında büyük servetler kazandı. Bununla birlikte, bugün bireysel madenciler elektrik faturalarını Bitcoin madenciliği yaparak telafi edemiyorlar.

Bulut madenciliği hizmetleri, sizin için madencilik yapabilmeleri için diğer madenciler için madencilik ekipmanı kiralamayı içerir. Bir kez yatırım yapmalısınız ve pastadan payınızı almaya devam edeceksiniz. Zor kazandığınız paranızı bir bulut madenciliği şirketine dökmeden önce, spam’in kripto alanında her zaman en yüksek seviyede olduğu için güvenilirliğini doğrulayın.

Yöntem 4: Mikro Kazançlar

Adından da anlaşılacağı gibi mikro kazançlar bir servet getirmeyecek; ancak, ne yaptığınızı biliyorsanız, kar elde etmenin iyi bir yoludur. Mikro kazanç siteleri sizi çok küçük miktarlarda Bitcoin – Satoshi ile ödüllendirir. İşleri perspektife koymak için, bir Satoshi, Bitcoin’in 100 milyonda birine eşittir.

Böylece, bir saat süren bir reklam izlemek, 0,04 USD ile 0,05 USD arasında herhangi bir yerde size kazandıracaktır. Boş zamanınızı öldürürken biraz kolay para kazanmak istiyorsanız, mikro kazanç muslukları gitmeniz gereken yerdir.

Yöntem 5: Bitcoin’i Ödeme Seçeneği Olarak Kabul Etme

Ödeme seçeneği olarak kabul ederek BTC ile para kazanabilirsiniz. Küçük bir satıcı veya Starbucks gibi devler; herkes ödeme seçeneği olarak Bitcoin’i benimsiyor. Dolayısıyla, bir satıcıysanız veya olmayı planlıyorsanız, bitcoin’i ödeme ekosisteminize entegre etmek akıllıca olacaktır. Bitcoin’i ödeme seçeneğiniz olarak kabul etmek size dünyayı açar.

Dünyanın her köşesinden ve bunu da yıldırım hızıyla ödeme kabul edebilirsiniz. Ödemelerinizi işlemek için üçüncü taraf hizmetlerine güvenmenize gerek yoktur; tek ihtiyacınız olan bir bitcoin cüzdanıdır – yeni bir cüzdan veya sahip olduğunuz mevcut bir Bitcoin cüzdanı olabilir.

Yöntem 6: Borç Verme

Bitcoin ile para kazanmak yerine, neden bitcoin’in sizin için para kazanmasına izin vermiyorsunuz? Başkalarına bitcoin ödünç vererek, bitcoin’lerinize faiz kazanabilirsiniz. Bitcoin tutmak para kazandırmaz. Bunun yerine, birisine ödünç verirseniz, bitcoinleriniz sizin için kazanır. Holding, bir kumarın daha azını kanıtlayamayacağından, bu gerçekten de bitcoin tutmaktan daha iyidir.

Yöntem 7: Satış Ortağı Olun – Bitcoin Kazanın

Bir kripto para birimi bağlı kuruluş programına kaydolmanız ve ürünlerini bir komisyon için tanıtmanız gerekir. Söz konusu şirket için oluşturduğunuz müşterilere bağlı olarak komisyon alacaksınız. Bağlı kuruluş programları size özel bir bağlı kuruluş bağlantısı sağlayacaktır; bu, performansınızı izleyecektir.

Bağlantınız üzerinden satın alan her müşteri için (programa bağlı olarak imzalama), makul bir komisyon alacaksınız. yi bir ağınız varsa ve insanları ikna edebiliyorsanız, affiliate programları ile insanlara nasıl bitcoin kazanılacağını anlatarak bir servet kazanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, ürünü tanıtırken bağlantıyı sosyal medya kullanıcılarınızda ve web sitelerinizde paylaşmaktır.

Ayrıca, spam içerikli ürünler satmak istemeyeceğiniz için tanınmış bir ortaklık programına kaydolmanız gerekir.

Hepinize iyi şanslar.

YAZAR BİLGİSİ
Nermin Niftaliyeva
Hayat zorluklara sine gerecek kadar güzel bir yer.Yaşamaktan zevk alin....
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.