Sponsorlu

 

Teknoloji Haberleri 

AKP’li Belediyede Asgari Ücret Zammı: Çalışanlar 8 Bin TL Alıyor

Ordu’nun ilçesi olan AKP’li Altınordu Belediyesi’nde asgari ücret 8 bin TL oldu. Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, “İşçinin emekçinin …

AKP’li Belediyede Asgari Ücret Zammı: Çalışanlar 8 Bin TL Alıyor

Ordu’nun ilçesi olan AKP’li Altınordu Belediyesi’nde asgari ücret 8 bin TL oldu. Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, “İşçinin emekçinin hakkının ve alın terinin korunmasına her zaman öncelik verdik. Alın teri kutsaldır, emek azizdir. Emekçi azizdir anlayışıyla daima emekten ve emekçiden yana olduk. Tüm mesai arkadaşlarımıza hayırlı olsun” dedi.

Altınordu Belediyesi’nde son olarak yapılan yüzde 47’lik ücret artışı ile belediyede en düşük maaş ile çalışanın aylık ücreti 8 bin TL’ye ulaştı.

Belediye çalışanları ile yaptığı toplantıda konuşan Başkan Aşkın Tören, “Biz, 2019 nisan ayında göreve geldik. Geldiğimiz günden itibaren sizlerle Altınordu paydasında bir hikayemiz başladı. Şahsen bu hikâyenin bir parçası olmaktan büyük onur duyuyorum. Çalışanlarımızın ücretlerinde 3 yılda yüzde 260’lara varan iyileştirme yaptık. Emek bizim inancımızda ve kültürümüzde müstesna bir kıymete ve öneme sahiptir. Bu hassasiyetle işçinin emekçinin hakkının ve alın terinin korunmasına her zaman öncelik verdik. Alın teri kutsaldır, emek azizdir. Emekçi azizdir anlayışıyla daima emekten ve emekçiden yana olduk. Temel hedefimiz insanımız için sürdürülebilir bir refah artışı sağlamaktır. Emekçilerimize yaptığımız bu artışlar, alın terine ve emeğe gösterdiğimiz hürmetin bir sonucudur. Tüm mesai arkadaşlarıma hayırlı olsun. Altınordu ailesi olarak ilk günkü heyecan ve kararlılıkla birlik beraberlik içerisinde şehrimize ve hemşehrilerimize hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.