Eski Eşini Ve Arkadaşını Öldürmüştü: Polis Memuru, Aracı Meslektaşına Takip Ettirmiş

Bursa’da 12 Şubat’ta işlenen cinayetin iddianamesi hazırlandı. Yasemin Ağır ayrıca Yahya Aydın’ı öldüren ayrıca yoldan geçen Şeyma Ü’yü yaralayan …

Eski Eşini Ve Arkadaşını Öldürmüştü: Polis Memuru, Aracı Meslektaşına Takip Ettirmiş

Bursa’da 12 Şubat’ta işlenen cinayetin iddianamesi hazırlandı. Yasemin Ağır ayrıca Yahya Aydın’ı öldüren ayrıca yoldan geçen Şeyma Ü’yü yaralayan polis memuru için 2 kez ağırlaştırılmış müebbet ayrıca 5 yıl hapis cezası istendi. İddianamede katil zanlısı polisin, boşandığı kadını meslektaşına takip ettirdiği de yer aldı.

Bursa’da boşandığı 45 yaşındaki Yasemin Ağır  ile yanındaki 48 yaşındaki Yahya Aydın’ı araçtan indirip dövdükten sonra tabancayla vurarak öldürdüğü gerekçesiyle hakkında iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açılan 52 yaşındaki polis memuru Bilal Ağır’ın, cinayet günü meslektaşına ‘suçlu takip’ yaptığını söyleyerek, Yasemin Ağır’ın bulunduğu aracı takip ettirdiği ortaya çıktı. Bilal Ağır’ın aracın yerini tespit ettirip yürüyerek olay yerine geldiği ayrıca aracın otopark girişinde durdurduktan sonra cinayetleri işlediği ifade edildi.

Polis memuru Bilal Ağır, 12 Şubat’ta otopark girişinde 2 yıl ayrı yaşadıktan sonra 2 ay önce boşandığı kendisiyle aynı soyadı taşıyan, okul müdürü Yasemin Ağır’ın kullandığı otomobili, önünü keserek durdurdu. Bilal Ağır, tartıştığı Yasemin Ağır ile yanındaki Yahya Aydın’ı araçtan indirip dövdükten sonra, tabancasını çekip peş peşe ateş etti.

‘Polis otosunu görünce ateşe devam etti’

DHA’nın haberine göre; güvenlik kamerasına da yansıyan olayda Yasemin Ağır ayrıca Yahya Aydın ağır, yoldan geçerken kurşun isabet eden 17 yaşındaki Şeyma Ü.  ise hafif yaralandı. Yaralılardan 1 çocuk annesi Yasemin Ağır ile Yahya Aydın hastanede yaşamını yitirdi.

Olay sonrası yakalanıp gözaltına alınan Bilal Ağır, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Ağır savcılıktaki ifadesinde, ‘Yasemin ile daha önceden boşanmıştık. Tekrar evlendik, kızımız dünyaya geldi. Son zamanlarda ailesinin tavırları sebebiyle aramız açıldı. Ben ayrı bir eayrıca yerleştim. Buna rağmen kızım ile annesinin ihtiyaçlarını karşılıyordum. Daha sonra Yasemin’in isteği üzerine tekrar boşandık. Kızımın bazı sorunları vardı. Kendisine hediye alıp moralini düzeltmek için alışveriş merkezine gidiyordum. Yolda Yasemin’in kullandığı otomobili gördüm. Durdurup kendisiyle kızımızla ilgili konuşacaktım. Yanında oturan kişinin agresif tavırları ayrıca küfürleri nedeniyle bu olay meydana geldi. Son derece üzgün ayrıca pişmanım’ dedi.

‘Sanık maktülleri öldürmeyi planladı’

Bilal Ağır hakkında Cumhuriyet savcısınca hazırlanan iddianame, 7’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi. İddianamede, Bilal Ağır’ın daha önce iki kere evlenip iki kere boşandığı Yasemin Ağır’ın, Yahya Aydın ile arkadaşlık kurmasını kıskandığı, onları uzun süreli takibe aldığı, olay günü de polis olması sebebiyle meslektaşına ‘suçlu takip’ yaptığını beyan ederek eski eşinin bulunduğu aracı takip ettirdiği, yaya olarak aracın tespit edildiği yere giderek, yoğun trafikten dolayı duran 26 DC 016 plakalı aracı otoparka doğru yönlendirdiği, Yahya Aydın ile Yasemin Ağır araçtan indikten sonra tartıştığına yer verildi.

Bilal Ağır’ın, Yahya Aydın’a silahını doğrulttuğu, Yasemin Ağır’ın engel olmaya çalıştığı, sanığın silahı beline koyduğu, aralarındaki itişme devamında silahını çıkararak Yahya Aydın’a ateş ettiği belirtilen iddianamede, Yasemin Ağır yola doğru giderken, sanığın Aydın’ın başına ateş ettiği, sonra boşandığı eşine doğru yönelerek ona ateş ettiği kaydedildi. Bilal Ağır’ın müdahale için gelen polis otosunu görünce tekrardan Yahya Aydın’ın yanına giderek başına ateş ettiği, Yasemin Ağır’ın da yanına giderek tekrardan ateş ettiğinin, kamera görüntüleriyle sabit olduğu anlatıldı.

Tanık beyanları, güvenlik kamera görüntüleri, emniyet müdürlüğüne ait log kayıtları göz önünde bulundurularak ‘sanığın maktulleri öldürmeyi planladığının değerlendirildiği’ belirtilen 19 sayfalık iddianamede, sanığın ‘tasarlayarak eski eşi öldürme’, ‘tasarlayarak öldürme’ ayrıca ‘olası kastla nitelikli yaralama’ suçlarından cezalandırılması istendi. Bilal Ağır, 2 kez ağırlaştırılmış müebbet ayrıca 5 yıl hapis cezası istemiyle hakim karşısına çıkacak.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.