AK Partili Vekil Leyla Şahin Usta’dan Garip Çıkış: ”Bizden Önce Traktör Yoktu”

TBMM Genel Kurulu’ndaki bütçe görüşmelerinde söz alan AK Parti Grup Başkanvekili Leyla Şahin Usta,  “Traktör yoktu bu ülkede, traktör üretimi yoktu bu ülkede” diyerek garip bir çıkış yaptı.  Bu açıklama sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın …

AK Partili Vekil Leyla Şahin Usta’dan Garip Çıkış: ”Bizden Önce Traktör Yoktu”

TBMM Genel Kurulu’ndaki bütçe görüşmelerinde söz alan AK Parti Grup Başkanvekili Leyla Şahin Usta,  “Traktör yoktu bu ülkede, traktör üretimi yoktu bu ülkede” diyerek garip bir çıkış yaptı. 

Bu açıklama sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ”Bizden önce evlerde buzdolabı, fırın ve çamaşır makinesi yoktu, biz getirdik” sözleri akıllara geldi.

TBMM Genel Kurulu’ndaki bütçe görüşmelerinde söz alan AK Parti Grup Başkanvekili Leyla Şahin Usta, “Traktör yoktu bu ülkede, traktör üretimi yoktu bu ülkede. Şimdi, ‘yüksek teknoloji’ dediğimizde, sadece İHA’ları, SİHA’ları kastetmiyorum. Bu ülke kendi solunum cihazlarını üreten ve salgında da kendi solunum cihazlarıyla hem kendisine hem de dünyadaki pek çok ülkeye nefes olmuş yüksek bir teknolojiyi geliştirmiş bir ülkedir” diye konuştu.

CHP İstanbul Milletvekili Gökhan Günaydın, AK Partili Usta’nın iddiasına sert bir dille eleştirdi. “Tarihi fesli Kadir’den okuyunca işte böyle oluyor” diyen CHP’li vekil Günaydın sözlerine şöyle devam etti:

”AKP’den evvel bu memlekette hiçbir şey yapılmadığı iddiası, Türkiye Cumhuriyeti tarihini son 20 yıla özgüleme iddiası yalnızca boş bir hayalden ibarettir ve her seferinde bunların kanıtlarını söylüyoruz. Türkiye’de Tayyare ve Motor A.Ş. 1926 yılında kuruldu. 3 Mayıs 1934’te Kayseri Uçak Fabrikası’nda yapılan uçağımız Kayseri’den Ankara’ya ilk uçuşunu gerçekleştirdi. Türkiye’de ilk traktör 8 Mart 1955 tarihinde üretildi. Ve böylece Türkiye hem uçak sanayisinde hem de bunun devamı olan tarım makineleşmesi sanayisinde hızla ilerleme kaydetti.”

Günaydın’ın konuşmasına AK Partili vekiller müdahale etti. Günaydın, “Sen oradan biraz daha bağırsana gelmiyor sesin” dedi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.