AK Parti Sözcüsü Çelik’ten Doğu Perinçek’e ‘Hz. Muhammed’ Tepkisi: ‘Haddini Bilmezlik’

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, ‘Hz. Muhammed bir yılda ancak 40 kişi buldu. Hiç olmazsa biz 40 bin kişiyi bulduk. Hz. Muhammed’den çok ileri bir …

AK Parti Sözcüsü Çelik’ten Doğu Perinçek’e ‘Hz. Muhammed’ Tepkisi: ‘Haddini Bilmezlik’

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, ‘Hz. Muhammed bir yılda ancak 40 kişi buldu. Hiç olmazsa biz 40 bin kişiyi bulduk. Hz. Muhammed’den çok ileri bir noktadayız’ diyen Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’e tepki gösterdi. Çelik ‘Bir siyasi parti kendi faaliyetini peygamber efendimizin tebliği ile yarıştırmak gibi bir tutum içerisine giriyorsa bu haddini bilmezliktir’ dedi.

AK Parti MKYK toplantısının ardından konuşan parti sözcüsü Ömer Çelik, ‘Yunanistan’la Türkiye arasındaki meseleler sahada değil masada çözülebilir. Masadan kaçan taraf Yunanistan’dır. Türkiye büyük bir diplomasi devletidir. Bu mesele radar kilitlemesiyle çözülecek bir mesele değildir. Diplomasinin imkan ayrıca kabiliyetleriyle çözülecek meseledir. Türk devlet geleneğinin çözüm kapasitesi yüksektir. Sahadaki bu hareketlerinin tehlikeli sonuçları olabilecektir.’ dedi.

Ahmet Şık’ın sözlerine tepki

Çelik, TİP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık’ın ‘AKP yöneticileri örgüt üyeliğinden yargılanacak’ sözlerine şu yanıtı verdi:

‘Son zamanlarda bol bol demokrasi, hukuk söylemi kullanıyor. ‘Türkiye’ye demokrasi, özgürlük getireceğiz’ deniyor. Sonra bunun altyazısına bakıyorsunuz, kendisini ele veriyor. Türkiye’nin en büyük siyasi partisine, 21 yaşına girmiş, bu kadar zamandır iktidarda olan AK Parti’ye örgüt muamelesi yapacağız demek dünyanın en faşizan yaklaşımdır. Bu bir kişinin zihniyeti değil. Başka zamanlarda ‘Türkiye’nin önünü böyle açacağız’ diyorlar. Hem savcı hem hakim olup ne hüküm vereceğini söylüyorlar. Yassıada zihniyetiyle yarışmak üzere kodlanmış bir zihniyetle karşı karşıyayız. Bunlar PKK, DEAŞ, FETÖ’ye söylemedikleri sözü AK Parti’ye söylüyorlar.

Bunu siyaset, milletvekilliği adına yapıyor. Partimiz hukuki süreci başlattı. Gece gündüz demokrasi dedikleri halde susanların da durumu trajiktir. Utanmadan şöyle yargılayacağız, böyle asacağız, keseceğiz diyerek yargısız infaz yapmak istiyorlar. 21. yaşını kutlamış olan bir siyasi partiye bu sözü söylemek başlı başına faşizan ayrıca antidemokratik bir yaklaşımdır. Bu tüm siyaset kurumunu hedef alan zihniyettir.’

“Siyasi alanla, dini alanı mukayese etmek mantık dışı”

Doğu Perinçek’in ‘Hz. Muhammed bir yılda ancak 40 kişi buldu. Hiç olmazsa biz 40 bin kişiyi bulduk. Hz. Muhammed’den çok ileri bir noktadayız,’ sözlerinin sorulduğu Çelik ‘Doğu Perinçek’in sözü baştan aşağı yanlış. Siyasi partinin kendisini Hz. peygamberin tebliği ile mukayese etmesi kadar mantıksız, akıl dışı mevzu bahis olamaz. Şu parti ya da bu parti değil. Bir siyasi parti kendi faaliyetini peygamber efendimizin tebliği ile yarıştırmak gibi bir tutum içerisine giriyorsa bu haddini bilmezliktir. Herhangi birisinin siyasi alanla, dini alanı mukayese etmesi mantık dışıdır’ dedi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.