Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar! Aidatsız Kredi Kartları

Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar! Aidatsız Kredi Kartları

En çok kullanılan bankacılık ürünlerinin başında kredi kartları gelmektedir. Nakit taşıma zorunluluğunu ortadan kaldırması, taksitli alışveriş imkanı, puan kazandırması ve gerektiğinde nakit avans çekebilme imkanları sayesinde çok büyük bir kullanıcı kitlesine sahiptir. Son bir kaç seneye kadar kredi kartlarından alınan Yıllık Kart Ücreti devamlı gündem olmuş, hakem heyetleri kart ücretini iade almak için yapılan başvurular ile yoğun günler geçirmiştir.

Aidatsız Kredi Kartı Artık Mümkün

Çıkarılan tüketici korunması hakkındaki kanun ile aidatsız kredi kartı kullanmak artık mümkün. Bu kanun bankaların yıllık kart ücreti almasını engellemiyor. Bankalar mevcut kredi kartlarından kart aidatı almaya devam edebilecek. Fakat bankalar müşterilere kart aidatı olmayan kart sunmak zorunda olacak.

Bankaların kart ücreti olmayan kart çeşitlerine başvurarak Kart Aidatı ödemeden kredi kartı kullanabileceksiniz. Mevcutta bir kredi kartınız varsa bankanıza başvurarak bu kredi kartını kart aidatı olmayan kart çeşidi ile değiştirebileceksiniz. Kart aidatı olmayan kartlarda taksit yapabilmekte ve puan kazandırmaktadır. Fakat bu durum tamamen bankanın insifiyatindedir.

Çoğu banka kart aidatı olmayan kredi kartına da taksit imkanı sunmakla beraber sadece satıcının yapabildiği kadar taksit imkanı vermektedir. Banka ekstra taksit kampanyalarından yararlandırmamaktadır.

Aidatsız Kredi Kartı Alabileceğiniz Bankalar ve Kartları

Yapı Kredi Bankası: World eko kart bankanın Aidatsız Kredi Kartı ürünüdür. Bu kart ile kart aidatı ödemeden taksit imkanlarından yararlanabilir, alışverişlerinizden puan kazanabilirsiniz.
İşbankası: Maximum aidatsız kart ile karşımıza çıkmaktadır. Aidatlı bir kart olan maximum kartın tüm özelliklerinden yararlanabilirsiniz.

  • Akbank: Axess Free ile taksit ve puan imkanlarından yararlanabilirsiniz. Ayrıca yaptığınız alışverişlerde taksit atlatma ve taksit erteleme işlemlerinizi yapabilirsiniz.
  • Garanti Bankası: Bonus flexi adı ile aidatsız kart sunumunu yapmıştır. Taksit, puan ve nakit avans gibi diğer kredi kartlarının sunduğu avantajlardan yararlanabilirsiniz.
  • Teb: Sade kart ile kullanıcılarına aidatsız ve ekstra özellikler içeren kartı sunmaktadır. 100 TL ve üzeri tüm alışverişlerinizi belli bir faiz oranı ile 12 aya kadar taksitlendirebilirsiniz. Harcama kampanyaları ile indirimli alışverişler yapabilirsiniz.
  • Finansbank: Fix kart aidatsız kartına ekstra özellikler sunmaktadır. Taksit ve puan uygulamalarından yararlanabileceğiniz gibi aynı kartı hem kredi kartı hem banka kartı olarak kullanabilirsiniz.

Bu içeriğimiz de aidatsız kredi kartı veren bankalar ve bunların kredi kartlarından bahsettik. Eğer kredi notu ve benzer unsurlarla kredi kartı alamıyorsanız finans kategorimize göz atarak diğer finans bilgilerini içeren ve kredi kartınızı nasıl alabileceğinizi içeren yazılarımızı okuyabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Muaz Yalçın
2018 yılından beri teknoloji içerikli konularda araştırmalar yapıyorum. 4 farklı yazılım dili biliyorum. Boş zamanlarımda grafik tasarımcısı olarak büyük markalara hizmetler veriyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.