Sanal Ofis Nedir? Nasıl Tutulur? Fiyatları Ne Kadar?

Sanal Ofis Nedir? Nasıl Tutulur? Fiyatları Ne Kadar?

Teknolojinin hızla gelişmesi sayesinde, son yıllarda sektör çeşitliliğinde artış görülüyor.  Bunun bir sonucu olarak çok sayıda kişi, günümüzde kendi işini kurmak istiyor. Kendi işlerini kurar iş hayatına atılmak isteyen girişimcilerin önlerinde çok fazla yapılması gereken iş bulunuyor. Bu işlerin belki de en büyük ve maliyetli olanı ise bir ofise sahip olmak oluyor. Ancak ilerleyen teknoloji kendi işine sahip olmak isteyen bireylerin üzerinden bir rakım işleri alıyor. İşte sanal ofis nedir, nasıl kiralanır ve avantajları nelerdir sorularının yanıtlarının yer aldığı yazımız ile sizler de artık düşük maliyetle ve kolaylıkla kendi işinizin patronu olabilirsiniz.

Sanal Ofis Nedir?

Teknolojik gelişmelerin yaşamın her alanına girmesiyle birlikte insanların ihtiyaçlarını giderme konusundaki alternatifleri de artmış bulunmaktadır. Sanal ofis de bu alternatiflerden birisidir. Sanal ofis ile birlikte, şirketler bütün fiziksel ofis özelliklerine çok daha uygun bir fiyata sahip olabiliyor. Çok fazla sayıda avantajı olan sanal ofis ile şirketlere kendi ofisleriymiş gibi kullanabilecekleri bir adres verilmektedir. Üstelik bu adres, son derece merkezi ve prestijli bir yerde olabiliyor. Kısacası şirketler, bir sanal ofis kiralama şirketinden sanal ofis hizmeti satın almaktadırlar. Bu şekilde elde etmiş oldukları şirketin adresini kartvizitlere ya da web sitelerine yazabiliyorlar. Bu adreste şirket adına çalışan sekreter, danışman ya da insan kaynakları uzmanı gibi görevi olan kişiler bulunmaktadır. Sanal ofis şirketleri müşterilerine bir telefon numarası da sağlayarak müşterilerin bu telefon numarasını diledikleri zaman arayabilmesine imkân sağlıyorlar. Tüm bunlara ek olarak, işletme sahibinin bu ofise gitmesine gerek kalmıyor. Şirket sahipleri sanal ofislerine toplantıları olduğunda gidip orada çalışabiliyorlar. Sanal ofisler ile birlikte şirketler, normalde büyük masraflar yaratacak ofislere çok daha uygun fiyatlara sahip olabiliyorlar. Müşterileri sanal ofis adreslerine gittiklerinde muhatap olabilecekleri görevliler bulunuyor olması ve işlerini bu şekilde halledebiliyor olmaları da bir avantaj.

Sanal Ofis Nasıl Tutulur?

Sanal ofisin günümüzde yaygın olarak tercih edilmesi nedeniyle birden fazla sanal ofis kiralama şirketi mevcuttur. Sanal ofis kiralamak için öncelikli olarak sanal bir ofis kiralama şirketinde karar vermeniz gerekmektedir. Verdiğiniz kararın ardından şirketle anlaşıp gerekli sözleşmeleri imzalamanız halinde bir yoklama memuru satın aldığınız sanal ofis adresine gelerek gerekli teftişleri yapıyor. Bu noktada sanal ofis resepsiyonunuz size haber veriyor ve sizin yoklama memuruyla beraber gerekli belgeleri sanal ofis adresinizde imzalamanız gerekiyor. Eğer salan ofisinizin bulunduğu adrese yakın değilseniz ya da oraya gidemeyecek durumdaysanız yoklama memuruyla randevulaşarak gerekli belgeleri başka bir zaman imzalayabiliyorsunuz. Tebrikler! Böylesi kısa süreli ve az uğraşlı bir süreçle artık siz de bir ofis sahibisiniz. Sanal ofis kiralamak işte bu kadar kolay. Siz de eğer şirketinizin ofis masraflarını azaltmak ve prestij sahibi bir adrese sahip olmak istiyorsanız sanal ofis satın almayı düşünebilirsiniz.

Sanal Ofis Fiyatları Ne Kadar?

Sanal ofis fiyatları, normal ofis fiyatları ile karşılaştırıldığı zaman oldukça hesaplı diyebiliriz. Ancak her firmanın farklı fiyat politikası ve farklı ödeme seçenekleri bulunmaktadır. Belirli lokasyonlarda ofis ihtiyacı olan kişiler seçtikleri şehirlere göre farklı ücretlendirme ile karşılaşırlar. Daha prestijli ve merkezi yerlerde sanal ofis kiralarının fiyatları yüksek olur. Elbette firmalar birbiri ile rekabet halinde olduklarından çok firmanın olduğu yerlerde fiyatlar nispeten daha uygundur. Sanal ofislerin ortalama fiyatı ve hizmetleri ülkemizde aylık ortalama 200-500 tl arasındadır. Bu paket içeriğinde ise genellikle resepsiyon hizmeti mevcuttur ve ek ücret karşılığında da diğer hizmetler bulunmaktadır.

ETİKETLER: Ofis, SANAL OFİS
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.