Yeşil Çay Yüz Maskesi Nasıl Yapılır? Yararları Nelerdir?

Yeşil Çay Yüz Maskesi Nasıl Yapılır? Yararları Nelerdir?

Cildi güzelleştirmek adına yapılan birçok maske mevcuttur. Yeşil çay yüz maskesi de bilhassa bayanlar tarafından en sık uygulanan yüz maskeleri arasında bulunmaktadır. Yeşil çay yüz maskesinin yüzdeki gözenekler üzerindeki yararları oldukça fazladır. Bütünüyle natürel bir yüz maskesi olan yeşil çay yüz maskesi ile beraber daha sağlıklı bir yüze sahip olunabilir.

Yeşil çay yüz maskesinin yüze yararlarını sıralamanın sonu gelmiyor. Yüzde bulunan siyah noktaları da iyileştirmek bakımından yeşil çay yüz maskesi genel itibari ile tavsiye edilen yüz maskeleri arasında bulunmaktadır. Yeşil çay yüz maskesinin hazırlanışı da oldukça basittir. Bundan ötürü her insan tarafından yapılabilir nitelikte bir yüz maskesidir.

O halde, yeşil çay yüz maskesi nasıl yapılır? Nasıl uygulanır ve faydaları nelerdir gibi sorulara cevap alabilmek için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Yeşil Çay Yüz Maskesi Yapımı

Yeşil çay yüz maskesi hazırlanışı kolaydır. Bu işlem için birtakım malzemelere gereksinim vardır.

Yeşil çay maskesi için ihtiyaç duyulan malzemeler;

  • İki adet kullanılmış sallama yeşil çay.
  • Tatlı kaşığı ile iki kaşık bal.
  • Biraz limon suyu.

Tüm bu malzemelerin temin edilmesinin hemen akabinde artık yeşil çay maskesinin yapılamaması için herhangi bir sebep yoktur. Yeşil çay maskesi yüz temizleyici bir tonik olarak da tanınmaktadır. İlkin yeşil çay maskesi yapabilmek için önceden kullanılmış olan iki adet sallama yeşil çay paketi kesilmelidir. İçerisindeki çaylar çıkarılmalıdır.

Çıkarılmış olan çayların üstüne tatlı yerken kullanılan çorba kaşığından küçük kaşık ile bal eklenmelidir. Tatlı kaşığı ile iki kez bal eklendikten sonra azıcık harmanlanmalıdır. Bir süre harmanlandıktan sonra üstüne bir tutam da limon suyu ilave edilebilir. Bir parça da limon suyu ilave edilerek bu limon suyu harmanlanmalıdır.

Güzelce harmanlandıktan sonra bu maskeyi yüze sürmeden evvel ılık bir suyla yüz yıkanmalıdır. Akabinde hazırlanan karışımı yüze sürülmelidir. Takriben 10 dakika tuttuktan sonra yüz yeniden ılık bir su yardımıyla yıkanabilir. Yeşil çay maskesi bir haftada bir sefer veya maksimum iki sefer uygulanabilir. Bu biçimde çok daha iyi bir yüze sahip olunabilir.

Yeşil Çay Yüz Maskesi Nasıl Uygulanır?

Yeşil çay yüz maskesi uygulayabilmek için yüzün temizlenmiş olması gerekmektedir. Yüz, ılık suyla bir güzel yıkandıktan sonra bu raddeden başlayarak bir pamuk vasıtasıyla veya direkt olacak şekilde sürülebilir. Pamuk yardımıyla karışım pamuğa eklenebilir ve bu biçimde yüze uygulanabilir. Yeşil çay yüz maskesi karışımı yüzün her bir bölgesine pamuk yardımıyla yedirildikten sonra 10 dakika beklenmelidir.

Yeşil Çay Yüz Maskesinin Yararları Nelerdir?

Yüz üzerinde sayısız yararı bulunan yeşil çay yüz maskesinin yararlarından bir kısmı şöyle sıralanabilir;

Sivilceleri Giderir: Yeşil çay yüz maskesinin mühim yararlarından bir tanesi de sivilceleri natürel yöntemlerle gidermesidir. Sivilceler bilhassa buluğ çağında bir hayli yoğundur. Buluğ çağında artan sivilceleri gidermek adına yeşil çay yüz maskesi ile düzenli şekilde yüz maskesi yapılabilir.

Yüzdeki Gözenekleri İyileştirir: Yüzdeki gözenekler türlü nedenlere bağlı olacak şekilde nahoş bir hale bürünebilir. Yüzdeki gözenekleri yapay olmayan yöntemlerle iyileştirmek adına yeşil çay yüz maskesi uygulamak olanaklıdır. Yüzdeki gözenekleri yapaylık içermeyen usullerle açan yeşil çay yüz maskesi bununla beraber yüzün gereksinimi duyduğu nemi de sağlar.

Yüzün Daha Sıkı Görünmesine Yardımcı Olur: Yüzün daha sağlıklı görünmesini sağlamayı başaran yeşil çay yüz maskesi Yüzün sıkılaşmasına da destek olur. Böylelikle yüz daha bir hoş görünür. Yüzün süratli bir biçimde iyileşmesini sağlamayı başaran yeşil çay yüz maskesi genel itibari ile de tavsiye edilmektedir.

Yüzdeki Lekeleri Yok Eder: Yüzdeki lekeleri de yok eden bir maskedir. Yeşil çay yüz maskesi yüzün beslenmesini sağlar. Yüzdeki lekelerin yanı sıra yüzü, siyah nokta ve türevi lekelerden de arındırır. Yüzdeki lekeleri natürel metotlarla temizlemeyi arzu edenler için yeşil çay tavsiye edilir.

YAZAR BİLGİSİ
Şadiye Gökçe Sürer
Sanat Tarihçi Okur - Yazar Araştırmacı
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.