Adım Adım Windows 10 Sıfırlama Rehberi

Adım Adım Windows 10 Sıfırlama Rehberi

Windows 10 işletim sistemi bir çok veriyi yedeklemesi, silinen programların dosyalarınızda ömür boyu kalması ve diğer benzer atıkların temizlenmemesi gibi durumlarda oldukça ağırlaşabiliyor. Bu sebepten ötürü zaman zaman Windows 10 sıfırlama iyi olabilir. Hem bilgisayarınız hızlanır, hem de daha fazla verim alırsınız. Ayrıca, laptoplarda güç kaybını minimuma indirmiş olursunuz.

Velhasıl kelam, Windows 10 sıfırlama hayati önem taşıyor. Çünkü eski verilerinizin bilgisayarda bulunması fazlasıyla riskli bir durumdur. Bu içeriğimizde Windows 10 nasıl sıfırlanır veya bir başka değişle Windows 10 fabrika ayarlarına döndürme nasıl yapılır? Sorusunun cevabınlar sizlere bahsedeceğiz. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan Windows 10 reset atma içeriğimize geçelim.

Windows 10 Fabrika Ayarlarına Döndürme

Windows 10 işletim sistemini fabrika ayarlarını döndürmek, Windows 10 format atmak veya Windows 10 sıfırlamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Sadece aşağıdaki adımları takip ederek Windows 10 bilgisayarınıza format atabilir ve diz üstü veya masa üstü bilgisayarlarınızı yeni gibi kullanabilirsiniz.

  1. Başlat menüsünden Ayarlar sekmesine tıklayın.
  2. Güncelleştirme ve Güvenlik sekmesine gidin.
  3. Sol menüden Kurtarma seçeneğine basın.
  4. Bu bilgisayarı sıfırla başlığının altındaki Başlayalım ile devam edin.
  5. Dosyalarımı sakla veya Her şeyi kaldır diyerek sıfırlama işlemini başlatın.

Bu aşamaya kadar Windows 10 sıfırlama yapılandırmasını yapmış olacaksınız, bundan sonrası için devam seçeneklerini işaretleyerek sıfırlama işlemini başlatmış olacaksınız. Ancak dikkat etmeniz gereken bazı konular var. Windows 10 bilgisayarınızı sıfırlamak için genelde Dosyalarımı sakla seçeneği kullanılır, diğer bir seçenek olan Her şeyi kaldıra basarsanız tüm verileniz silinecektir.

Windows 10 sıfırlama yazımız bu kadardı, içeriğimizde adım adım Windows 10 nasıl sıfırlanır sorusunun cevaplarından sırasıyla bahsettik. Umarım faydalı bir makale olmuştur. Daha fazla bu tarz teknoloji tabanlı içerikler için yandaki bağlantıya tıklayarak kategorimizi ziyaret edebilirsiniz ve güncel teknoloji bilgilerini keşfedebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Serhat Turan
Cesaretin içinde deha, güç ve mucize vardır.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.