WhatsApp Bilgisayarlar İçin Yeni Geliştirilmiş Sürümünü Yayınladı

Bildiğiniz üzere dünyanın en popüler mobil mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp’ın bir de bilgisayar sürümü bulunuyor. Şirket, akıllı …

WhatsApp Bilgisayarlar İçin Yeni Geliştirilmiş Sürümünü Yayınladı

Bildiğiniz üzere dünyanın en popüler mobil mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp’ın bir de bilgisayar sürümü bulunuyor. Şirket, akıllı telefonların yanı sıra WhatsApp’ın bilgisayar sürümüne de çeşitli geliştirme çalışmaları yapıyor.

Şirket, 2.2049.8 sürümü ile birlikte mesajlaşma uygulamasına yeni özellikler ve yeni tasarım seçenekleri de getiriyor. Dilerseniz, WhatsApp’ın bilgisayar sürümü için geliştirilen yeni özellikler nelermiş hep beraber bir göz atalım.

WhatsApp bilgisayar sürümüne gelen benzersiz özellikler

Uygulama geliştiricilerin son dönemlerde kullanıcılara sunmaya başladığı ve birçok kullanıcı tarafından da tercih edilen dark mod ya da WhatsApp’ta adlandırıldığı şekliyle karanlık tema, bir süredir Android ve IOS uygulamalarında kullanılıyordu. Bu özellik, şimdi de WhatsApp’ın masaüstü sürümüne gelecek.

Uygulamanın masaüstü sürümüne sunulacak olan bu özellikle birlikte WhatsApp’ın arka planı siyah renge kavuşurken sohbet baloncuklarının rengi WhatsApp ile özdeşleşmiş olan yeşil renginde kalacak. Kullanıcıların gözlerini daha az yorması sebebiyle sıkça tercih edilen bu tema, ayrıca WhatsApp Web sürümü için de kullanılabilir olacak.

WhatsApp’ın masaüstü sürümü için yapılacak olan bir diğer güncelleme de çıkartmaların yenilenmesi olacak. WhatsApp’ın masaüstü sürümünde çıkartmalar özelliği yer alsa da sadece varsayılan çıkartmalar kullanılabiliyor. Kullanıcıların daha çok tercih ettiği özel çıkartmalar, bu sürümde kullanılamıyordu.

Kullanıcılar, telefonlarındaki WhatsApp uygulamasında bulunan çıkartmaları cihazlar arası senkronizasyon yaparak WhatsApp Web‘de kullanabiliyordu artık WhatsApp’ın masaüstü sürümünde de kullanılabilecek. Bu özelliklerin yer aldığı güncelleme yayınlandı. Siz de masaüstü WhatsApp sürümünüzü kontrol ederek bu özelliklerin kullanılabilir olup olmadığına bakabilirsiniz.

ETİKETLER: Kullanıcı, Uygulama, WhatsApp
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: SMM Panel - Canlı maç izle - Taraftarium24 - Justin tv izle - takipçi satın al - tanıtım yazısı - antalya haber - cialis - sosyalhane.com