Brooklyn’deki Filistin Mitingine Silah Getiren New York Meclis Üyesi Gözaltına Alındı

Güney Brooklyn bölgesini temsil eden meclis üyesi Inna Vernikov, Filistin’e destek için toplanan bir mitinge silah getirmesinin ardından ateşli silah bulundurmakla suçlandı. New York polisinin aktardığı bilgiye göre, 39 yaşındaki siyasetçi, Brooklyn …

Brooklyn’deki Filistin Mitingine Silah Getiren New York Meclis Üyesi Gözaltına Alındı

Güney Brooklyn bölgesini temsil eden meclis üyesi Inna Vernikov, Filistin’e destek için toplanan bir mitinge silah getirmesinin ardından ateşli silah bulundurmakla suçlandı.

New York polisinin aktardığı bilgiye göre, 39 yaşındaki siyasetçi, Brooklyn College’da düzenlenen Filistin yanlısı bir mitingde bir tabanca göstermesinin ardından dün gözaltına alındı.

Miting düzenlenirken paylaşımlar yapan Vernikov’un Filistin’i savunanlara “Hamas yanlısı” dediği ve onları şehre terör getirmekle suçladığı görüldü.

Meclis üyesi, bir videoda da “Eğer bugün buradaysanız, bu insanlarla birlikteyseniz, bombaları olmayan bir teröristten farkınız yoktur” dedi.

Filistinli öğrencilerin önünde İsrail bayrağı açan siyasetçiye dair sosyal medyada gözdağı vermek için silah taşıdığı yorumları yapıldı.

Tepki çeken olayın ardından New York Valisi Kathy Hochul, sosyal medyadan “New York’un silah güvenliği yasaları herkes için geçerlidir.” paylaşımında bulundu.

Silah bulundurmak suçlamasıyla gözaltına siyasetçinin ruhsatına el konularak silah taşıma hakkının iptal edildiği açıklandı.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.