Vize İstemeyen Ülkeler: Türkiye’den Giderken Vize İstemeyen Ülkeler

Vize İstemeyen Ülkeler: Türkiye’den Giderken Vize İstemeyen Ülkeler

Vize istemeyen ülkeler: Türkiye’den yurt dışına gitmek isteyen vatandaşlar en çok vize istemeyen ülkeler hangileri merak ediyor. Bu yüzden sizler için vize istemeyen ülkeleri araştırdım ve bu yazıda topladım.

ABD, Almanya, İngiltere, Fransa, Çin ve Kanada gibi ülkelere vize almak için vize başvurusu bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

Türkiye’den giderken vize istemeyen ülkelerin sayısı oldukça fazla. Sadece sizden istenilen belgeleri topluyorsunuz ve şartları da karşılıyorsanız geriye sadece biletinizi alıp gitmek kalıyor. Ek olarak vize isteyen ülkeler hangileri? Merak ediyorsanız yandaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.  Vize derdiyle uğraşmıyorsunuz, işte sizler için hazırladığımız vize istemeyen ülkeler…

Vize İstemeyen Ülkeler

Türkiye’den Giderken Vize İstemeyen Ülkeler

Bu yıl için vizesiz gidebileceğiniz ülkelerin listesi işte burada. Eğer bu ülkelerden birine gitmeye karar verirseniz vizeye ihtiyacınız olmayacak…

Makedonya – Ukrayna – Kosova – Arnavutluk – Kuzey Kıbrıs – Ürdün – Irak – Bahreyn – İran – Kırgızistan – Lübnan – Katar – Arjantin – Azerbaycan – Bahamalar – Barbados – Bosna Hersek – Bolivya – Brezilya – Dominik Cumhuriyeti – Endonezya – Fiji – Fildişi Sahili – Ermenistan…

Bu ülkelere ve bölgelere vizesiz giriş yapabilirsiniz. Bazılarına online vize alabiliyorsunuz bazılarının da sınır kapısında vize almanız gerekebiliyor.

Ama sizlere bu noktada önemli bir bilgi vermem gerekiyor: Evet bu sıraladığım ülkeler Türkiye’den giderken vize istemeyen ülkeler. Fakat vizesiz kalabileceğiniz gün sayıları belli, yani vizesiz giderek yıllarca kalmayı planlayamazsınız. Örneğin, Makedonya’da 90 gün, Kosova’da 6 ay içerisinde 90 gün, Bosna Hersek’te 180 gün içerisinde 90 gün vizesiz kalabilirsiniz. Tabi Ukrayna ve Kuzey Kıbrıs gibi bazı ülkelerde de süresiz vizesiz kalma hakkınız var.

Emin olmak için gideceğiniz ülkenin bilgilerini öğrenmenizde fayda var.

Nasıl Vizesiz Seyahat Yaparsınız?

Sahip olduğunuz pasaport için vize istemeyen ülkelere gerçekleştirdiğiniz seyahat ‘vizesiz seyahat’ olarak adlandırılıyor. Bu ülkelere gidebilmek için vizeye ihtiyacınız yoktur ve aynı zamanda herhangi bir ücret ödemeniz de gerekmiyor. Çünkü biliyorsunuz ki vize başvurusu yapmak için belli bir ücret ödemeniz gerekiyor ve bu başvurunuzun reddedilme ihtimali de çok yüksek. Üstelik reddedildiği zaman paranız geri ödenmiyor.

Bu yüzden böyle bir endişe yaşamadan rahatlıkla bu ülkelere vizesiz seyahat edebilirsiniz.

Evet sizlere Türkiye’den giderken vize istemeyen ülkeler hangileri bunları anlattım. Eğer bu ülkelerden birine gitmek istiyorsanız kaç gün vizesiz kalabileceğinizi öğrenin ve hemen bavulunuzu hazırlayın. Vize bekleme süreci olmadan hazırlıklarınızı yaparak seyahat edebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Gülden Metin
4 yıldır SEO uyumlu yazılar yazıyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.