Vesile İlgen Kimdir? Ne İş Yapıyor? Nereli? Kaç Yaşında?

Vesile İlgen Kimdir? Ne İş Yapıyor? Nereli? Kaç Yaşında?

Şimdi sizlere isminden oldukça söz ettiren birinden bahsedeceğim: Vesile İlgen. Özellikle 2015- 2016 yıllarında ön plana çıkan Vesile İlgen, Recep Tayyip Erdoğan’ın kız kardeşidir. Peki, bu durumda Vesile İlgen kimdir? Ne iş yapıyor? Nereli? Kaç yaşında? Haydi gelin, hep birlikte bu soruların cevaplarına bir göz atalım. Sizler de merak ettiğiniz ne varsa öğrenin…

Vesile İlgen Kimdir?

Vesile İlgen Kimdir?

Tabi ki öncelikle size Vesile İlgen kimdir, tanıtacağım. Vesile İlgen, Tenzile ve Ahmet Erdoğan’ın tek kız çocuğu, Recep Tayyip Erdoğan’ın da tek kız kardeşidir. Eğitimini tamamlayamadan Ziya İlgen ile evlenmiştir. Siyasetten uzak durmayı tercih eden Vesile İlgen, aynı zamanda ticaret işlerine de yanaşmamıştır. Sade bir hayatı tercih etmiştir ve bu şekilde de yaşıyor.

Çok uzun yıllar önce Ziya İlgen ile yaptığı evliliği devam ediyor. Fakat bunlar dışında evliliği, yaşam tarzı ya da düşünce yapısı hakkında çok fazla bilgi bulunmuyor.

Vesile İlgen Kimdir?

Vesile İlgen Ne İş Yapıyor?

Peki, Vesile İlgen ne iş yapıyor? Vesile İlgen de aynı diğer iki kardeşi gibi ilkokulu Kasımpaşa’da okumuştur. Fakat daha sonra eğitim hayatına devam edememiştir. Bu süreçte de Ziya İlgen ile tanışıp evlenmiştir. Vesile İlgin siyaset ve ticaret hayatından kendini soyutlayarak herhangi bir işe karışmamayı tercih etmiştir. Bu yüzden de edinilen bilgilere göre herhangi bir yerde çalışmıyor.

Vesile İlgen Nereli? Kaç Yaşında?

Vesile İlgen, 1953 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Ailesi Rize’den gelmiştir fakat Vesile İlgen de kardeşleri gibi İstanbul’da büyümüştür ve yaşamını burada devam ettirmeyi seçmiştir. 2022 yılı itibariyle de 69 yaşındadır. Üç kardeş arasında tek kız olan Vesile İlgen erken yaşta evlendiği için hakkında edinilen bilgiler de diğer kardeşlerine göre daha azdır.

‘Vesile İlgen Kimdir? Ne İş Yapıyor? Nereli? Kaç Yaşında?’ sorularının cevaplarını araştırdım ve bu yazı içerisinde de aktardım. Recep Tayyip Erdoğan’ın kız kardeşi olan Vesile İlgen ile ilgili bilgiler ne yazık ki bu kadarla sınırlıdır. Çünkü o genel olarak sade, gösterişsiz ve gündemden uzak bir hayatı tercih etmiştir.

YAZAR BİLGİSİ
Gülden Metin
4 yıldır SEO uyumlu yazılar yazıyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.