Sedat Peker’in Ele Aldığı Havuz Medyası Patronu Hasan Yeşildağ Kimdir?

Sedat Peker’in dün akşam kendisini ayrıca ailesini Twitter’da anlattığı Hasan Yeşildağ ismi gündem oldu. Peki, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın fedaisi …

Sedat Peker’in Ele Aldığı Havuz Medyası Patronu Hasan Yeşildağ Kimdir?

Sedat Peker’in dün akşam kendisini ayrıca ailesini Twitter’da anlattığı Hasan Yeşildağ ismi gündem oldu. Peki, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın fedaisi olduğu söylenen, 1980 öncesinden bu yana suç örgütleriyle adı geçen Hasan Yeşildağ kimdir?

Geçtiğimiz temmuz ayında suç örgütü lideri Sedat Peker, Twitter hesabından bir isme işaret etmişti: Hasan Yeşildağ!

Onunla ilgili anlatacağı şeyler olduğunu söyleyen Sedat Peker, dün akşam yine Twitter hesabından çok önemli ayrıca şaşırtıcı iddialarda bulunarak Hasan Yeşildağ’ı ele aldı.

Peki, kimdir bu Hasan Yeşildağ? Sedat Peker’in hedef gösterdiği Hasan Yeşildağ, 1980 öncesinden bu yana suç örgütleriyle adı geçen, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çok yakınındaki bir isim aslında!

Hayatının dönüm noktası ise Erdoğan’la birlikte 1999’da girdiği Pınarhisar Cezaevi. Recep Tayyip Erdoğan’ın hapishanede öldürüleceği istihbaratını aldıktan sonra sırf Erdoğan’la aynı cezaevinde kalabilmek için sahte çek suçu işliyor ayrıca Pınarhisar Cezaevi’ne giriyor. Ardından da Erdoğan’ın korumalığını yapıyor. Hatta Tuncay Özkan’ın iddiasına göre cep telefonu masasından eksik olmayan Erdoğan’ın görüşme trafiğini de Hasan Yeşildağ organize ediyor.

Aynı zamanda Hasan Yeşildağ ile kardeşi Zeki Yeşildağ’ın adları Abdi İpekçi cinayetinden Abdullah Çatlı ekibine kadar birçok olayla anılıyor. Susurluk çetesi de bunlara dahil.

İsviçre’ye de kaçak olarak giden ayrıca orada da kaçakçılık ayrıca dolandırıcılık yapan kardeşler, hapse girmelerine rağmen orayı kendilerine ikinci vatan yapıyorlar bir şekilde! Hatta Sedat Peker’in söylediğine göre evinde bomba malzemeleriyle yakalanmasına rağmen 5 ay hapis yatıyor, çıktıktan sonra da kendisine vatandaşlık veriliyor. Kendisinin 12 Eylül öncesi Ümraniye Bombacısı olarak bilindiğini de hatırlatalım.

İşte Sedat Peker’in o iddiaları:

?

?

Tutuklanıyor, polise konuşuyor, bazı arkadaşlarını ele veriyor… Ama şu an Türkiye’nin yüksek tepelerinde bir hayli etkili isimlerin başında geliyor!

Son yıllarda aldığı ihalelerle epey göze çarpan Hasan Yeşildağ’ın, Ankara’daki Atatürk Kültür Merkezi’nin yapımından tutun da Çamlıca Kulesi içinde yer alan kafelere, Kuruçeşme’deki birçok kafeden tutun da Ethem Sancak’a ait Star, Akşam ayrıca Kanal 24’ü satın almaya, Cengiz Holding’in İkizdere’deki katliam ortaklarından biri olmasından tutun da Alem FM’e para aktarılmasına kadar çok derin işlerin içinde olduğu söyleniyor.

Aynı zamanda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2017’deki ABD gezisi protestolarında uygulanan sert müdahalenin arkasında da Yeşildağ kardeşlerin olduğu iddia ediliyor.

Biliyorsunuz, ABD’de protestoculara uygulanan ağır şiddet çok fazla tartışma yaratmıştı. Müdahalenin arkasındaki isimlerin Yeşildağ kardeşler olduğu ortaya çıkmıştı.

Ortaya atılan bu iddialar oldukça şaşırtıcı… Anlayacağınız havuz medyasının baş patronlarından biri olan Hasan Yeşildağ’ın geçmişi oldukça karanlık!

Bakalım bu konular daha nerelere kadar uzayacak? Bekleyip göreceğiz…

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.