VDS (Sanal Sunucu) Nedir? VDS Kiralama! En İyi 5 VDS Markası

VDS (Sanal Sunucu) Nedir? VDS Kiralama! En İyi 5 VDS Markası

Daha önce Sanal sunucu olarak bilinen VDS’yi duydunuz mu? Eğer duymadıysanız şunu söyleyelim: Kesinlikle hayatınızı kolaylaştırıyor. Şimdi sizlere VDS nedir ve VDS kiralama hakkında bilmeniz gereken her şeyi anlatacağız.

VDS, bir sunucu üzerinde birbirinden bağımsız birden fazla işletim sisteminin bulundurulmasıdır. Bu da size hem güvenli bir sanal ortam sağlıyor hem de işlerinizi daha hızlı yapmanıza yardımcı oluyor. Şimdi hep birlikte detaylara bakalım. İşte en iyi 5 VDS markası…

VDS Kiralama

1. XCloud

XCloud Pro ve Ultra olarak karşınıza seçenekler çıkıyor. Eğer VDS kiralamaya karar verdiyseniz XCloud’u seçebilirsiniz. XCloud Pro, XCloud Pro+, XCloud Ultra ve XCloud Ultra+ olarak seçebileceğiniz paketleri göreceksiniz. Her birinin özelliği de farklıdır.

XCloud Pro 4 vCPU Core ve 8 GB sahibi. Buna ek olarak 200 GB SSD’si de bulunuyor. Pro+ ise 12 GB Ram’e sahip ve aynı zamanda 300 GB SSD’si var. XCloud Ultra 8 vCPU Core işlemciye ve 600 GB SSD’ye sahip. Ayrıca Ultra+ da 1 TB SSD’yle geliyor. Her biri de 100 Mbit sınırsız…

Eğer merak ediyorsanız ve denemek istiyorsanız XCloud tercih edebilirsiniz. Karşılaştırmasını yapın ve en uygun paketi seçin.

2. Türk Hosting

Bu siteden de VDS kiralaması yapabilirsiniz. İstediğiniz sunucu paketlerine bakabilirsiniz. Burada TRVDS 1, 2, 3 ve 4 olarak size seçenekler sunuluyor. TRVDS 1’i seçerseniz 1 GB Ram ve 40 GB diske sahip olursunuz. TRVDS2’de 2 GB Ram ve 80 GB disk, TRVDS3’te 4 GB Ram ve 120 GB Disk ve TRVDS4’te 8 GB Ram ve 160 GB Disk bulunuyor.

Hepsinin ortak özelliği ise yeni nesil Xeon işlemciliği ve limitsiz aylık bant genişliği olmasıdır. 100 Mbit Network alanının olması da oldukça avantajlı. Eğer iyi bir VDS arıyorsanız bu sayfayı ve markayı inceleyebilirsiniz.

3. HayalHost

HayalHost SSD VDS sunucularını da seçebilirsiniz. Oldukça iyi hizmet sunan bulut tabanlı SSD de size çok iyi seçenekler sunuyor. Diğerleri gibi dört farklı paket seçeneğiniz bulunuyor: SSD-VDS-8, 4 vCpu Intel Xeon E5 2.8 GHz’e sahip. Buna ek olarak 200 GB SSD’si ve 200 Mbit portu bulunuyor. SSD-VDS- 16 ise 6 vCpu Intel Xeon işlemciye, 300 GB SSD’ye ve 400 Mbit porta sahip. SSD-VDS-22’yi seçerseniz de 8 vCpu işlemcisi, 400 GB SSD’ye ve 600 Mbit portla geliyor. Son olarak SSD-VDS-64’ü seçme şansınız bulunuyor. Burada da SSD oranı artıyor ve Mbit portla birlikte alabiliyorsunuz.

Fiyatlarını ve genel olarak diğer piyasaları araştırıp kararınızı verebilirsiniz. Sadece biraz karşılaştırma yapmanız gerekiyor. Çünkü doğru olanı seçmelisiniz.

4. OdeaWeb

OdeaTR isimli VDS’leri de tercih edebilirsiniz. Türkiye’de üretilen ve satışı olan markayı internetten araştırabilirsiniz. Burada da birkaç seçeneğiniz bulunuyor ve hangisi sizin isteğinize uygunsa onu alabiliyorsunuz. Bu marka size iletişime geçme imkanı da veriyor. Eğer emin olamadıysanız hemen uzman ekibiyle görüşüyorsunuz ve size yardımcı oluyorlar.

Güçlü sunucular, 7/24 teknik destek, gelişmiş güvenlik sistemi, yazılım destekleri ve yedekli yapısı ile yüzlerce hatta binlerce kullanıcısı bulunuyor. Siz de onlardan biri olabilirsiniz ve uygun fiyatlarla VDS sahibi olabilirsiniz.

5. Özkula

Burada hem hosting hem Worpdress hem de VDS sunucularından istediğinizi araştırıp satın alabiliyorsunuz. Aylık paketleri bulunan markayı incelemeden önce VDS nedir, tamamen biliyor olmanız gerekiyor. Çünkü bu karar oldukça önemli ve sizin güvenliğiniz açısından da kritik.

NVME sunucu paketlerinde en düşükten en yükseğe özellikleri şu şekilde: başlangıç seviyesini seçerseniz aylık 125 TL, orta seviyeyi seçerseniz 155 TL ve yüksek hitli siteleri seçerseniz de aylık 200 TL ödemeniz gerekiyor. Trafik yoğunlukları da 1 TB, 2 TB ve 4 TB olarak yükseliyor. Buna ek olarak her birinin işlemcisi 3.6 GHz yeni nesildir. Bu sebeple de oldukça hızlı ve güvenilirdir.

İşte sizlere VDS nedir? VDS kiralama için bilmeniz gereken özellikleri anlattım. Bu en iyi 5 VDS markalarını araştırın ve kendiniz için en uygun olanını seçin. Böylece birbirinden bağımsız işlemleri tek bir sunucu üzerinden devam ettirebilirsiniz.

ETİKETLER: Kiralama, Marka, Sanal Sunucu, VDS, VPS
YAZAR BİLGİSİ
Gülden Metin
4 yıldır SEO uyumlu yazılar yazıyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.