‘Üstlerimin Tehditlerinden Bıktım’ Diyerek Hayatına Son Vermişti! Jandarma’dan ‘Ökkeş Gök’ Açıklaması

Şırnak’ta görev yaptığı karakolda ‘Sürekli üstlerimden doğrudan veya dolaylı tehdit yaşamaktan bıktım’ notunu bırakarak hayatına son veren Uzman Çavuş Ökkeş Gök ile ilgili Jandarma Genel Komutanlığı’ndan açıklama geldi. Şırnak Güneyçam Köyü Jandarma …

‘Üstlerimin Tehditlerinden Bıktım’ Diyerek Hayatına Son Vermişti! Jandarma’dan ‘Ökkeş Gök’ Açıklaması

Şırnak’ta görev yaptığı karakolda ‘Sürekli üstlerimden doğrudan veya dolaylı tehdit yaşamaktan bıktım’ notunu bırakarak hayatına son veren Uzman Çavuş Ökkeş Gök ile ilgili Jandarma Genel Komutanlığı’ndan açıklama geldi.

Şırnak Güneyçam Köyü Jandarma Karakolu’nda 16 Aralık’ta hayatına son veren uzman çavuş Ökkeş Gök ile ilgili mobbing iddiaları gündeme gelmişti.

Gazeteci İsmail Saymaz bugün kaleme aldığı yazısında Ökkeş Gök’ün geride bıraktığı bir notu da paylaşarak yaşananları anlattı.

Bırakılan notta mobbinge uğradığını söyleyen uzman çavuş Ökkeş Gök şu ifadeleri kullanmıştı: 

‘Şırnak’ta 2020 yılından beri çalışmaktayım. Geldiğim günden beri sürekli baskı ve insan vücuduna aykırı çalışmalara maruz kalıyorum. Karşı çıktığımız zaman tehdit ve daha ileri sorunlar ortaya çıkıyor. Artık tahammül edemiyorum. Sürekli üstlerimden doğrudan veya dolaylı tehdit yaşamaktan bıktım. Tüm birikimlerimi anneme bırakıyorum. Özür dilerim. Yaşamayı beceremedim.’

Yapılan açıklamada Jandarma Genel Komutanlığı tarafından olayın araştırılması için müfettiş görevlendirildiği belirtilerek, aileye baş sağlığı dilendi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.