KYK Yurt, Burs ve Kredi Başvuruları Ne Zaman Başlıyor? KYK Yurt Ücretleri Ne Kadar? İşte Başvuru Şartları…

2022 YKS puanları açıklandıktan sonra, milyonlarca adayistediği bölüm ayrıca okula girebilmek için tercih yaptı. Tercih sonuçlarının …

KYK Yurt, Burs ve Kredi Başvuruları Ne Zaman Başlıyor? KYK Yurt Ücretleri Ne Kadar? İşte Başvuru Şartları…

2022 YKS puanları açıklandıktan sonra, milyonlarca adayistediği bölüm ayrıca okula girebilmek için tercih yaptı. Tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından ise KYK yurt ücretleri, burslar ayrıca krediler araştırılmaya başlandı. Geçtiğimiz günlerde ise Gençlik ayrıca Spor Bakanlığı KYK burs ayrıca kredi ücretlerinin miktarını açıkladı. Peki KYK yurt, kredi ayrıca burs başvuruları ne vakit başlıyor? KYK yurt ücretleri ne kadar? İşte başvuru şartları…

KYK Yurt, Kredi ayrıca Burs Başvuruları Ne Zaman?

Üniversite tercih sonuçları açıklandıktan sonra, gözler KYK yurt, kredi ayrıca burs başvurularına çevrildi. 2021- 2022 KYK yurt başvuruları, geçtiğimiz yıl 6 Eylül’de başlamıştı. Ancak Gençlik ayrıca Spor Bakanlığı, 2022 – 2023 KYK yurt başvurularıyla ilgili henüz bir açıklama yapmadı.

2022 yılı KYK yurt, kredi ayrıca burs başvurularının Eylül ayının ilk haftasında başlaması bekleniyor.

KYK Yurt, Kredi ayrıca Burs Ücretleri Ne Kadar?

2022 KYK yurt ücretleriyle ilgili henüz resmi bovbet giriş bir açıklama yapılmadı. Fakat asgari ücrete gelen zamlardan sonra, bu seneki  yurt ücretlerinin 500 ila 800 TL arasında olması bekleniyor.

KYK Burs ayrıca Kredi Ücretleri 

2022 tarihinde KYK kredi ayrıca burs ücretleri lisans öğrencilerine 850 TL, yüksek lisans öğrencilerin 1700 TL, doktora öğrencilerine 2550 TL olarak belirlendi.

KYK Yurt Başvuru Şartları Nelerdir?

  • Örgün eğitim veren bir üniversiteye kayıtlı olmaları

  • Eğitim aldığı üniversitesinin veya bölümün, ikamet ettiği il ya da ilçe sınırları haricinde olması

  • Devletin güvenliğine karşı, anayasal düzene karşı suçları işlememiş olması gerekir.

  • Hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, kaçakçılık, cumhurbaşkanına hakaret gibi suçları işlememiş olması gerekir.

  • Bakanlık ya da başka kurumların üniversite öğrencilerin kaldığı yurtlardan çıkarılmamış olması veya yükseköğretim kurumlarında altı aydan fazla uzaklaştırma cezası almamış olması gerekir.

  • Öğrencinin okuduğu bölümün zorunlu stajı haricinde brüt asgari ücretinin bir buçuk katı üzerinde maaşlı bir işte çalışmaması gerekir.

  • Kamunun herhangi bir bölümünde çalışmıyor olması

  • Toplu yerlerde yaşamaya engel herhangi bir fiziksel ayrıca psikolojik rahatsızlığının olmaması.

  • Öğrencinin başvurduğu tarihten itibaren 35 yaşını doldurmamış olması gereklidir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.