UFO mu Görüldü? Pentagon Uçan Bir Nesneyi Vurduğunu Açıkladı

UFO mu Görüldü? Pentagon Uçan Bir Nesneyi Vurduğunu Açıkladı

Pentagon tarafından yapılan açıklamada tanımlanmayan bir nesnenin vurulduğu belirtildi. Bu cisme ait görüntüler de sosyal medyada UFO yani uzaylılar olarak yorumlandı. Ancak uzmanlara göre vurulan cisim başka ülkeye ait bir casus cihazı.

Tanımlanamayan Cisim Vuruldu

ABD Savunma Bakanlığı Pentagon tarafından Kanada sınırına yakın bölgede tanımlanmayan bir cismin F16 jetleri ile vurulduğu belirtildi. Vurulma anına yönelik görüntüler de paylaşıldı. Ancak bu görüntüler sosyal medya kullanıcıları tarafından uzaylıların saldırısı olarak nitelendirildi. Fakat uzmanlara göre bu cisim geçen haftalarda da gündeme gelen Çin gibi ülkeler tarafından gönderilen casus izleme araçları.

ABD ordusu son 10 günlük süre içinde Çin’e ait olduğu saptanan toplamda 4 hava cihazını düşürmüştü. Çin’den bu konuyla ilgili olarak açıklama yapılmazken ABD özellikle casusluk faaliyetlerinin devam etmesi halinde başka önlemler alacaklarını ifade etmişti. Düşürülen cismin yanına siviller yaklaştırılmazken cisimden geriye kalanları özel askeri birlikler toplayarak alanı temizlediler. Konuyla ilgili FBI ile yakın çalışma yürütüldüğü de belirtildi.

 

ETİKETLER: UFO, UFO ABD, UFO görmek
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.